FSOM 2021, Långdistansla 7.8.2021 16:18
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
H21 (24)13,0 km29 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1121Tobias JernOK771:17:280:00
2124Andreas HallIF Femman1:20:43+3:15
3122Emil SeveliusOK771:24:41+7:13
4119Jonathan RayOK771:24:54+7:26
5117Hannes HolmbackIF Femman1:25:20+7:52
6118Caj SnickarsOK771:27:07+9:39
7115Mats DahlenPargas IF1:27:09+9:41
8113Victor LövdalIF Femman1:29:23+11:55
9112Eljas TaljaOK771:33:54+16:26
10103Victor MansnerOK Trian1:36:42+19:14
11111Hannes StubbIK Falken1:39:41+22:13
12120Erik HaajanenOK771:40:43+23:15
13102Ilari VisuriOK771:41:03+23:35
14110Christian KronbergIF Femman1:43:02+25:34
15106Daniel ForsellOK Raseborg1:45:52+28:24
16104Wilhelm StenbackaOK771:49:46+32:18
17107Christoffer MelinIK Falken1:50:14+32:46
18116Otto SundIF Femman1:54:23+36:55
19109Peter SundelinIF Femman2:04:36+47:08
20105Fredrik BlomsterOK Trian2:08:33+51:05
 
123Fredric PortinIF FemmanDiskv.
114Fabian Hällström afOK77Utgått
101Oskar HöglundOK RaseborgUtgått
108Lucas VesterbackMalax IFUtgått
 
 
 
H35 (9)9,0 km18 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1604Tommy ÅbackaIF Brahe1:00:050:00
2608Jens JernIF Femman1:03:12+3:07
3601Staffan JärnIF Femman1:04:31+4:26
4607Calle ForsströmOK Raseborg1:05:13+5:08
5603Staffan TunisIF Femman1:06:54+6:49
6606Fredrik HagströmIF Brahe1:08:50+8:45
7605Jonas VesterbackMalax IF1:11:14+11:09
8602Tomas GlasbergMalax IF1:14:41+14:36
9609Oscar ForsströmOK Raseborg1:32:30+32:25
 
 
 
H40 (17)9,0 km18 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1612Sebastian WesterOK Trian1:01:410:00
2622Sören JanssonIK Falken1:05:05+3:24
3619Sören SundblomOK Trian1:05:38+3:57
4627Mathias HenrikssonIK Falken1:06:16+4:35
5624Timo KankaanpääOK771:06:20+4:39
6621Christoffer SmedsNärpes OK1:09:56+8:15
7617Tony BjörkOK771:10:14+8:33
8618Pontus FredIF Femman1:10:49+9:08
9623Ville ForsströmOK Raseborg1:17:57+16:16
10611Jan LindforsIK Falken1:22:41+21:00
11620Sam SundbergIF Minken1:23:58+22:17
12614Mattias GripenbergIF Brahe1:27:30+25:49
13626Fredrik KullbergMalax IF1:35:07+33:26
14615Johan LindholmOK Raseborg1:39:12+37:31
15613Kari LindforsIK Falken1:48:25+46:44
16616Mats SundqvistIK Falken1:55:34+53:53
 
625Henrik ÅdjersOK KristinaUtgått
 
 
 
H45 (23)7,8 km16 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1644Vesa KankaanpääOK7747:350:00
2646Amund BeitnesOK7757:45+10:10
3638Daniel BackmanOK7758:52+11:17
4645Jan TäppinenOK Raseborg59:28+11:53
5643Michael TorrkullaIF Femman1:02:17+14:42
6648Robert DonnerPargas IF1:02:21+14:46
7632Kenneth GrankullIK Kronan1:03:07+15:32
8652Anders WeckströmOK771:03:15+15:40
9650Carl-Oskar GranbergIF Femman1:03:28+15:53
10647Patrik NymanIF Brahe1:04:32+16:57
11634Jon EngströmPargas IF1:04:38+17:03
12633Johan KoskinenOK Trian1:08:47+21:12
13635Pasi LiitiäinenOK Trian1:09:44+22:09
14653Jouko NurmiainenOK Raseborg1:09:46+22:11
15631Sami SillmanOK Trian1:10:02+22:27
16636André NylundOK Raseborg1:10:52+23:17
17642Rune BergströmOK Kristina1:14:42+27:07
18639Vesa IsoniemiOK Trian1:17:22+29:47
19640Henrik WallénOK771:19:12+31:37
20651Marcus HäggmanIK Falken1:38:37+51:02
 
641Jani VirtaOK TrianFelst.
649Niklas LindellIF BraheEj start
637Magnus EngblomOK TrianEj start
 
 
 
H50 (19)6,9 km15 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1673Sören NymalmPargas IF42:420:00
2677Mikael DonnerOK7748:59+6:17
3669Petter RönnlöfPargas IF50:49+8:07
4679Tomas WikblomIF Minken52:04+9:22
5668Jori ArrakoskiOK7752:27+9:45
6670Jarmo KoskelaOK7754:00+11:18
7674Jan TorrkullaIF Femman55:14+12:32
8676Mika HonkasaloPargas IF56:10+13:28
9662Rasmus MårtensonOK7756:52+14:10
10664Olli KantanenOK771:00:21+17:39
11675Tommy HolmbackMalax IF1:02:03+19:21
12663Tommy JoensuuIF Brahe1:03:00+20:18
13678Kenneth LassilaIK Falken1:12:04+29:22
14671Tom BjörklundOK Botnia1:12:54+30:12
15667Tommy BjörklundIF Brahe1:14:32+31:50
16661Peter TallbergOK Trian1:18:58+36:16
17665Henrik LindgrénIF Femman1:23:16+40:34
18672Tero KorentoOK771:26:32+43:50
19666Timo TolkkiOK771:47:04+1:04:22
 
 
 
H55 (21)6,4 km15 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1690Stefan HöstmanMalax IF45:400:00
2693Jan DonnerOK7746:09+0:29
3688Dan StenlundIF Brahe48:06+2:26
4697Tom StenlundIF Brahe48:18+2:38
5687Tomas RayOK7750:14+4:34
6686Ove SimosasOK Trian52:16+6:36
7694Thomas NyholmOK Trian52:28+6:48
8684Jan AldenOK Trian52:57+7:17
9699Leif HaajanenOK Raseborg53:54+8:14
10683Petri TöttermanOK7754:16+8:36
11691Jonas WolffOK Raseborg54:45+9:05
12701Jörgen NymanOK Raseborg54:59+9:19
13692Mikael ErikssonKimito SF57:32+11:52
14682Stefan VillanenKimito SF57:44+12:04
15695Erik LönnfeldtOK7757:58+12:18
16696Heikki FrilanderOK Trian58:15+12:35
17681Leif StrandbergMalax IF59:45+14:05
18689Harry SainioOK771:00:27+14:47
19700Anders NordellKimito SF1:03:06+17:26
20698Jouni WesterholmOK Trian1:19:18+33:38
21685Anders WesterlundOK771:22:43+37:03
 
 
 
H60 (6)5,4 km14 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1713Pekka VuorinenOK Trian41:190:00
2712Roald von SchoultzPargas IF45:27+4:08
3716Björn-Erik WickholmOK Raseborg46:22+5:03
4711Peter StenbäckOK Trian47:21+6:02
5715Stefan StrandbergIF Femman49:09+7:50
6714Stefan StubbIK Falken1:05:12+23:53
 
 
 
H65 (16)4,0 km11 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1727Sven-Olof NylundOK Botnia35:450:00
2732Peter KronholmIF Brahe36:58+1:13
3722Ove ForsströmOK Raseborg38:16+2:31
4735Bengt TunisIF Femman39:19+3:34
5734Mårten LindroosKimito SF41:10+5:25
6726Mats SvedströmNärpes OK41:15+5:30
7731Allan HattarIK Falken41:26+5:41
8728Mårten NurmioKimito SF42:28+6:43
9724Bror AnderssonKimito SF43:01+7:16
10733Roger HeleniusOK Trian43:17+7:32
11723Sune LindIK Falken47:27+11:42
12729Tom RoseliusAkilles OK55:29+19:44
13721Ralf ÖlanderKimito SF59:13+23:28
14725Fjalar HenrikssonIK Falken1:06:39+30:54
15736Martin WickholmOK Trian1:07:11+31:26
 
730Peter SjöholmOK RaseborgFelst.
 
 
 
H70 (15)3,3 km11 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1741Hans RandströmOK Raseborg33:200:00
2744Håkan BjörklundIK Falken37:30+4:10
3746Paul VepsänrepoOK Trian38:12+4:52
4743Bengt LövsundOK Botnia39:36+6:16
5755Carl-Henrik BlomqvistIF Minken43:41+10:21
6745Sven EklundNärpes OK44:59+11:39
7753Håkan JänttiMalax IF47:27+14:07
8752Harry EklundhOK7749:13+15:53
9742Kaj ForsénOK Terjärv51:50+18:30
10749Hilding HaraldIK Falken54:58+21:38
11754Tage TorrkullaOK Botnia57:44+24:24
12751Torvald HaldinIF Femman1:01:37+28:17
13747Henrik NylundIK Falken1:12:42+39:22
 
748Kalevi IlonenOK TrianEj start
750Risto SäynäväjärviOK TrianEj start
 
 
 
H75 (12)2,9 km8 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1761Björn ForsénNärpes OK30:170:00
2764Reijo LiitiäinenOK Trian33:08+2:51
3765Henry ByskataIF Femman35:56+5:39
4772Berndt EngströmPargas IF40:11+9:54
5763Lars-Erik ÖstmanIF Brahe41:46+11:29
6762Frans PåttIF Minken42:59+12:42
7770Hans EkholmAkilles OK55:34+25:17
8771Lars SandgrenNärpes OK56:48+26:31
9767Yngve WikblomIF Minken1:02:37+32:20
10766Matti J KoskiNärpes OK1:06:47+36:30
 
769Roy TorrkullaIF MinkenFelst.
768Mauri LähdekorpiIF FemmanFelst.
 
 
 
H80 (4)2,2 km7 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1784Bengt HolmströmKimito SF28:390:00
2781Nils JanssonKimito SF39:59+11:20
3783Sten GripenbergIF Brahe1:10:37+41:58
 
782Per-Åke MattssonKimito SFFelst.
 
 
 
H85 (1)1,3 km6 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1791Pentti LjungqvistPargas IF23:270:00
 
 
 
H20 (6)9,0 km18 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1161Otto GripenbergIF Brahe55:520:00
2165Jonny DonnerOK7756:06+0:14
3164Alex VirtalaPargas IF1:01:39+5:47
4163Emil JanssonIF Brahe1:03:27+7:35
5162Cedrik SandellOK Raseborg1:04:04+8:12
6166Hannes KullmanIK Falken1:17:03+21:11
 
 
 
H18 (9)7,8 km16 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1159Valter JoensuuIF Brahe48:560:00
2158Alec StillOK Trian50:59+2:03
3154Jesper DonnerOK7753:56+5:00
4156Simon NordgrenOK Trian54:58+6:02
5153Simon EngströmPargas IF57:02+8:06
6152Benjamin KorentoOK7758:19+9:23
7157Sverre HågensenPargas IF58:25+9:29
8155Jonatan AhlbäckPargas IF1:01:01+12:05
9151Jesper BergströmIF Femman1:13:33+24:37
 
 
 
H16 (11)5,4 km14 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1139Elias LindroosPargas IF38:590:00
2136Kasper BergströmOK Kristina39:23+0:24
3138Anton ForsströmOK Botnia40:56+1:57
4133Simon NylundOK Raseborg42:18+3:19
5141Melker WikblomIF Minken46:00+7:01
6140Jesper LindforsIK Falken48:08+9:09
7132Rasmus HautalaIF Femman51:51+12:52
8131Valter SillmanOK Trian52:02+13:03
9135Alex RokalaIF Femman58:08+19:09
10137Isak FinskasIF Femman1:03:01+24:02
11134Frans ErlandssonIF Åland1:34:40+55:41
 
 
 
H14 (26)3,2 km10 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1331Eelian BergOK Botnia23:470:00
2349Lukas JanssonIK Falken24:39+0:52
3342Hannes SundbergIF Minken27:24+3:37
4348Emil ForsströmOK Botnia27:34+3:47
5335Fredrik LemströmOK Raseborg30:01+6:14
6338Vilhelm NymanIF Brahe30:04+6:17
7332Iivar HäggmanIF Femman30:07+6:20
8352Max RiskuOK7731:29+7:42
9353Sander WikblomIF Minken33:15+9:28
10345Arthur WickholmOK Trian33:42+9:55
11341Jeremy DonnerOK7733:51+10:04
12347Kevin LindforsIK Falken36:02+12:15
13333Sebastian GrankullIK Kronan37:22+13:35
14336Samuli HolmströmOK Trian37:31+13:44
15343Mico MäättäOK Trian37:37+13:50
16351Hugo LindforsIK Falken40:36+16:49
17337Alvin LindbergIF Åland41:53+18:06
18350John StrandbergMalax IF42:10+18:23
19356Paavo SeppäläIF Femman43:09+19:22
20339Ivar SundqvistIK Falken43:27+19:40
21355Benjamin SöderblomPargas IF44:58+21:11
22354Arvid HjerpeIF Femman46:55+23:08
23334Johan YrjansNärpes OK47:11+23:24
24346Vilmer SundblomIF Åland51:45+27:58
25344Matias KoivikkoOK771:01:35+37:48
26340Ilmo PetroffOK Trian1:25:00+1:01:13
 
 
 
H12 (20)2,0 km7 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1311Elias SundbergIF Minken17:240:00
2327Niklas ReimanOK Trian18:04+0:40
3323Pontus YrjansNärpes OK18:29+1:05
4330Aron KarlssonIF Åland18:42+1:18
5325Isak HertsbackaNärpes OK19:19+1:55
6314Alvin FrantzMalax IF19:45+2:21
7320Viggo FagerlundOK Raseborg20:22+2:58
8322Adam KullbergMalax IF20:33+3:09
9329Bror ErlandssonIF Åland20:42+3:18
10312Linus KoskinenOK Trian21:02+3:38
11328Hannes SödermanNärpes OK21:41+4:17
12324Lauri KullbergOK Trian21:44+4:20
13321Linus SmedsNärpes OK22:34+5:10
14319Sebastian BackmanOK7722:45+5:21
15318Einar BjörkforsOK Botnia26:11+8:47
16315Rasmus LindforsIK Falken28:43+11:19
17313Cedric BjörkOK7728:55+11:31
 
316Henrik HjerpeIF FemmanFelst.
326Elis LundbergIF ÅlandEj start
317Aron LindblomIF ÅlandEj start
 
 
 
H10RR (8)2,0 km6 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1302Liam GulinNärpes OK19:340:00
2305Casper GranlundNärpes OK19:40+0:06
3308Evert TunisIF Femman20:57+1:23
4301Isak NorrgårdIF Femman23:15+3:41
5306Evert FredIF Femman24:03+4:29
6303Vincent BjörkOK7724:57+5:23
7304Mattis MäättäOK Trian25:33+5:59
8307Ruben KoskinenOK Trian35:31+15:57
 
 
 
D21 (14)8,9 km17 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
114Amy NymalmPargas IF57:000:00
210Sara LindholmOK Raseborg1:02:42+5:42
312Julia JärveläinenIF Femman1:04:31+7:31
413Yvonne GunellPargas IF1:05:20+8:20
58Laura PortinPargas IF1:08:13+11:13
611Frida LönnbergPargas IF1:09:51+12:51
77Victoria HöstmanIF Femman1:09:56+12:56
89Anna-Sofia FageruddOK Trian1:17:12+20:12
95Sofia PengerPargas IF1:23:04+26:04
104Jenny VirtalaPargas IF1:25:16+28:16
113Tereza UhlíkováOK Trian1:29:21+32:21
 
2Ellinor HöstmanSolf IKUtgått
6Vivian LindholmOK77Ej start
1Ida-Marie EklundOK77Ej start
 
 
 
D35 (11)5,9 km14 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1410Jenny FinnäsMalax IF45:230:00
2409Lina LindforsIK Falken55:44+10:21
3407Ann-Sofie SundelinOK Botnia56:46+11:23
4408Mikaela LindgrenOK Raseborg58:11+12:48
5401Heidi SmedsNärpes OK58:18+12:55
6402Emma HaraldIK Falken1:05:02+19:39
7403Lina SiekkinenOK Botnia1:05:07+19:44
8404Michaela IlmoniOK771:09:58+24:35
9406Annsofie FinneSolf IK1:18:08+32:45
10405Carina Rönnvall-BergOK Botnia1:19:56+34:33
11411Marina SundqvistIK Falken1:44:38+59:15
 
 
 
D40 (8)5,4 km14 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1423Marie FredIF Femman42:300:00
2422Mia SmedsNärpes OK46:51+4:21
3424Johanna SkogIF Minken48:29+5:59
4426Nina SundbergIF Minken52:55+10:25
5427Henrika BacklundOK7759:23+16:53
6428Rosmarie FinneSolf IK1:04:37+22:07
7425Henrika BackmanOK771:05:56+23:26
 
421Anette MöutsIF FemmanFelst.
 
 
 
D45 (16)5,4 km14 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1436Sanna NymalmPargas IF40:400:00
2440Ingela MattssonPargas IF42:45+2:05
3445Åsa von SchoultzPargas IF43:56+3:16
4446Heidi LiljeströmOK Trian46:59+6:19
5433Susanna FinskasIF Femman47:16+6:36
6438Johanna HäggmanMalax IF50:54+10:14
7432Jaana GrankullIK Kronan51:54+11:14
8435Linda EnaIK Falken53:03+12:23
9443Yvonne BackmanIK Falken53:12+12:32
10437Charlotta WolffOK Raseborg54:34+13:54
11441Linda BackmanIK Falken57:11+16:31
12434Heidi ForsströmOK Botnia59:12+18:32
13431Kati NynäsOK Botnia1:01:18+20:38
14439Majgret EhrsIF Femman1:05:06+24:26
15442Päivi TorrkullaIF Femman1:07:24+26:44
16444Pia BergströmOK Kristina1:33:54+53:14
 
 
 
D50 (15)4,0 km11 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1462Marika Yli-KauppilaPargas IF38:530:00
2463Eija BlomqvistIF Femman39:20+0:27
3456Heidi Torp-DonnerOK7745:09+6:16
4454Ann-christine ElvströmIK Falken45:25+6:32
5460Tove JernOK7746:54+8:01
6453Carola RayOK7747:30+8:37
7465Lena Filipsson-KorentoOK7748:37+9:44
8452Annika LindgrenIF Femman53:00+14:07
9461Inga-Lill ÅbergOK Trian56:26+17:33
10451Ursula KoivikkoOK771:00:03+21:10
11455Ulrica HolmgrenOK Trian1:00:05+21:12
12458Karin MårtensonOK771:02:57+24:04
13457Elisabeth GranlundIF Minken1:03:56+25:03
14464Annika AnderssonPargas IF1:22:13+43:20
 
459Anneli LaurilaOK TrianFelst.
 
 
 
D55 (10)3,3 km11 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1478Annika Westberg-ArrakoskiOK7731:180:00
2474Hanna AnderssonKimito SF34:50+3:32
3475Annika Schoultz vonOK7737:00+5:42
4477Nina SimosasOK Trian38:08+6:50
5480Satu NyholmOK Trian42:41+11:23
6473Maria DanskanenOK Raseborg51:25+20:07
7476Ulrika HaajanenOK Raseborg51:50+20:32
8471Britt-Marie MylläriNärpes OK52:40+21:22
9472Petra WickholmOK Trian53:40+22:22
10479Rose-Maj FrimanSolf IK1:25:03+53:45
 
 
 
D60 (6)2,9 km8 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1481Heli Antikainen-PaunaPargas IF46:260:00
2486Mirva KrumOK Trian52:20+5:54
3482Christina LönnbergOK Raseborg56:18+9:52
 
483Carola PengerPargas IFEj start
485Lisette SjöblomOK RaseborgEj start
484Ann LindholmOK77Ej start
 
 
 
D65 (9)2,9 km8 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1499Rita WickholmOK Trian36:300:00
2498Anne SöderblomPargas IF38:43+2:13
3496Bodil FredIF Femman39:10+2:40
4497Gunilla BjörklundIK Falken40:15+3:45
5492Berit TunisIF Femman42:45+6:15
6491Rita ForsströmOK Raseborg44:39+8:09
7495Gunhild BergerIK Falken46:44+10:14
8493Anne ForsströmOK Raseborg54:52+18:22
 
494Ursula RoslöfKimito SFEj start
 
 
 
D70 (7)2,2 km7 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1502Ann-Mari SandgrenNärpes OK27:030:00
2507Saga PåttIF Minken29:07+2:04
3501Kaija LähdekorpiIF Femman31:50+4:47
4505Marianne WikblomIF Minken32:22+5:19
5506Marlene NylundIK Falken33:10+6:07
6504Monica Eriksson-KronbergIF Femman34:33+7:30
7503Eva NybergIF Minken50:22+23:19
 
 
 
D75 (1)1,3 km6 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1511Brita ForsmanIK Falken19:330:00
 
 
 
D80 (1)1,3 km6 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1521Gunvor LassilaIK Falken44:040:00
 
 
 
D20 (4)6,4 km15 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
173Lydia MårtensonOK7752:280:00
272Amanda HansénOK Botnia54:31+2:03
371Hanna LindgrenIF Femman57:25+4:57
474Sandra IsoniemiOK Trian1:11:41+19:13
 
 
 
D18 (11)5,9 km14 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
161Olivia HahnOK7744:470:00
257Henna TorrkullaIF Femman48:12+3:25
360Rosa MyrskogIK Kronan49:30+4:43
458Wilhelmina BackmanOK7754:07+9:20
552Ines TuohimaaSolf IK55:41+10:54
653Nicolina BergOK Botnia56:21+11:34
754Julia EnlundIF Femman58:59+14:12
859Cilia SandellOK Raseborg59:51+15:04
955Kristiina MartikainenOK Trian1:02:46+17:59
1056Sofia SlotteOK771:08:36+23:49
1151Wilma WickholmOK Trian1:51:26+1:06:39
 
 
 
D16 (12)4,0 km10 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
138Saga WickholmOK Trian29:100:00
232Emmi VirtalaPargas IF29:21+0:11
331Cecilia NordgrenOK Trian31:17+2:07
442Karolina LindforsIK Falken41:48+12:38
537Alva AhlbäckPargas IF42:07+12:57
639Alexandra BackmanOK7747:54+18:44
734Ellen TolkkiOK7750:00+20:50
841Amanda NynäsOK Botnia50:26+21:16
933Thea KullmanIK Falken52:23+23:13
1036Ester GripenbergIF Brahe57:41+28:31
1135Emma DonnerPargas IF57:49+28:39
 
40Tilde LindellIF BraheEj start
 
 
 
D14 (16)3,1 km10 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1251Linn LöfqvistIF Femman31:230:00
2262Elsie BjörkforsOK Botnia32:07+0:44
3252Frida FagerlundOK Raseborg32:51+1:28
4266Thelma BacklundIF Femman34:57+3:34
5264Isabella EnlundIF Femman34:59+3:36
6257Matilda NynäsOK Botnia35:20+3:57
7256Matilda SnickarsNärpes OK37:08+5:45
8255Maja HenrikssonIK Falken41:09+9:46
9261Sarai FjellanderIF Åland41:26+10:03
10253Julia WesterbackaIK Falken43:30+12:07
11265Stella IsoniemiOK Trian44:00+12:37
12258Ida NorrgårdIF Femman47:14+15:51
13259Anna SundströmSolf IK49:11+17:48
14254Elsa NurmiainenOK Raseborg55:53+24:30
 
263Nora LindblomIF ÅlandEj start
260Lydia EngblomOK TrianEj start
 
 
 
D12TR (4)2,0 km7 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1241Sonja ReimanOK Trian22:040:00
2222Kajsa SillmanOK Trian29:36+7:32
3243Sissi MäättäOK Trian33:48+11:44
4242Minea NygårdOK7741:32+19:28
 
 
 
D12 (15)2,0 km7 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1235Lea SnickarsNärpes OK17:210:00
2224Daniela GrankullIK Kronan17:40+0:19
3227Thea WikblomIF Minken19:10+1:49
4234Julia SöderströmIF Åland19:31+2:10
5223Linn LeppävuoriNärpes OK19:52+2:31
6229Frida KoskinenOK Trian20:51+3:30
7232Agnes SundvikIF Minken23:40+6:19
8228Tilde FinskasIF Femman23:49+6:28
9233Saga RiskuOK7724:09+6:48
10236Kajsa SiekkinenOK Botnia26:24+9:03
11226Vanessa VärtinenOK7728:32+11:11
12221Ida SundqvistIK Falken38:24+21:03
13231Linda KoivikkoOK7741:05+23:44
14225Mira LindforsIK Falken47:52+30:31
 
230Moa TorrkullaIF FemmanFelst.
 
 
 
D10RR (15)2,0 km6 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1203Ines SvedNärpes OK16:260:00
2201Maja SnickarsNärpes OK23:58+7:32
3213Leah IngbergNärpes OK24:04+7:38
4207Anni LeppävuoriNärpes OK25:07+8:41
5206Jenny JacobsonOK7727:37+11:11
6215Melinda SnickarsNärpes OK27:46+11:20
7205Maya SmedsNärpes OK27:58+11:32
8214Ylva WikblomIF Minken28:03+11:37
9204Nova EnlundIF Femman29:54+13:28
10208Malou LindgrenOK Raseborg30:56+14:30
11209Linnea HertsbackaNärpes OK32:15+15:49
12211Klara SmedsNärpes OK37:33+21:07
13210Ester KullbergMalax IF41:26+25:00
14212Isis FredIF Femman46:25+29:59
 
202Siri SundvikIF MinkenEj start
 
 
 
Motion Lång (20)7,1 km17 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1John Wilhelms59:380:00
2Milla ReponenFSO1:05:07+5:29
3Janina DonnerSuunta Jyväskylä1:06:51+7:13
4Kenneth SmedsNärpes OK1:07:27+7:49
5Johan HertsbackaNärpes OK1:08:49+9:11
6Christian GranlundNärpes OK1:10:37+10:59
7Anders MattssonOK Älvsjö Örby1:11:31+11:53
8Tanja AutioKarkki-Rasti1:18:02+18:24
9Otto WikblomIF Minken1:19:07+19:29
10Henrik FlordalKatrineholms OK1:19:18+19:40
11Claire Sandevoir1:21:14+21:36
12Patrik Wärnman1:22:51+23:13
13Stefan SvedNärpes OK1:23:27+23:49
14Lina KarlssonOK771:37:15+37:37
15Johanna GripensIF Brahe1:50:29+50:51
16Silja Vepsän RepoOK Trian2:26:14+1:26:36
17Andreas Norrgård2:26:19+1:26:41
 
Peter MyrskogIK KronanFelst.
Aleksi MäkeläOK77Felst.
Elina GrahnIF FemmanUtgått
 
 
 
Motion Medel (23)3,5 km11 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1Carina LeppävuoriNärpes OK32:130:00
2Joachim HaraldIK Falken34:39+2:26
3Sara HertsbackaNärpes OK36:28+4:15
4Annelie GlasbergNärpes OK37:21+5:08
5Lea MartikainenNavi39:01+6:48
6Tom LemströmOK Raseborg39:20+7:07
7Malin HakaNärpes OK40:45+8:32
8Thomas LagbergNärpes OK41:03+8:50
9Andreas ÖhmanMalax IF41:42+9:29
10Ingrid MattssonOK Älvsjö Örby46:38+14:25
11Julia LönnfeldtOK7747:48+15:35
12Wilma ArrakoskiOK7749:28+17:15
13Christoffer FrantzMalax IF54:00+21:47
14Christer ÖhmanMalax IF56:24+24:11
15Petra VirtalaPargas IF1:06:25+34:12
16Christel NordgrenOK Trian1:08:19+36:06
17Tina BergströmIF Femman1:20:20+48:07
18Marianne BacklundIF Femman1:20:23+48:10
19Johan KarlssonKatrineholms OK1:32:42+1:00:29
 
Melvin BorgmästarsIF BraheFelst.
Tilda GripenbergIF BraheFelst.
Elias ÅdjersOK KristinaEj start
Alexandra ÖhmanMalax IFEj start
 
 
 
Motion Kort (12)2,2 km7 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1Anders af HällströmOK7722:310:00
2Johanna Svedström-SödermanNärpes OK23:41+1:10
3Nancy LindforsIK Falken27:12+4:41
4Ida LindgrénIF Femman28:57+6:26
5Gustav GrannabbaOK Botnia29:32+7:01
6Karl Gustav NorrgrannNärpes OK35:16+12:45
7Charles SödermanNärpes OK38:13+15:42
8Hans HolmarenOK Trian38:49+16:18
9Mia WesterbackaIK Falken45:06+22:35
10Lena StenlundIF Brahe48:41+26:10
11Vilhelm NylundOK Raseborg57:30+34:59
 
Sirpa HolmströmOK TrianFelst.
 
 
 
Motion RR (5)2,0 km6 K
PlStnrNamnKlubbTidDiff.
1Victor LindbergIFK31:090:00
2Timei LöndbergIFK31:34+0:25
3William FinskasIF Femman36:20+5:11
 
Ellinor AnderssonIF ÅlandFelst.
Levi ForsellOK RaseborgUtgått