FinnSpring 2011 [23.4.2011], Lehdistötulokset


Väliajat (WinSplits Online)
Väliajat WinSplits Online -palvelussa. Mukana värit, pummiajat ja kaavioita.
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Valitut seurat
   RaLu

   +3 parasta

Valitse sarja
   H21E
   D21E
   H20E
   H18E
   D20E
   D18E
   H21A1
   H21A2
   H21A3
   H21AL
   H21B
   H21C
   H35A
   H35AL
   H40A
   H40AL
   H45A
   H45AL
   H50A
   H50AL
   H55A
   H55AL
   H60A
   H60AL
   H65A
   H65AL
   H70
   H75
   H80
   H85
   H90
   H20A
   H18A
   H16A
   H15-16B
   H15A
   H14A
   H13A
   H13-14B
   H12
   H12TR
   H10RR
   D21A
   D21AL
   D21B
   D21C
   D35A
   D35B
   D40A
   D40B
   D45A
   D45B
   D50A
   D50B
   D55
   D60
   D65
   D70
   D80
   D20A
   D18A
   D16A
   D15-16B
   D15A
   D14A
   D13A
   D13-14B
   D12
   D12TR
   D10RR
| << Palaa tuloksiin | Lehdistötulokset | Tulostettava sivu |
H21E (14.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 46, Keskeyttäneet 3, Hylätyt 4)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.37Tero FöhrVehkalahden Veikot1:23:095:52
2.45Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot1:24:47+1:385:58
3.38Valentin NovikovDelta1:25:48+2:396:03

D21E (9.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 38, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.130Minna KauppiAsikkalan Raikas1:06:066:49
2.133Merja RantanenKoovee1:08:30+2:247:04
3.139Maria RantalaAngelniemen Ankkuri1:08:45+2:397:06
19.136Marika TeiniRasti-Lukko1:24:05+17:598:41

H20E (9.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 65, Keskeyttäneet 5, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.267Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat58:365:57
2.265Jesse LaukkarinenRajamäen Rykmentti1:02:44+4:086:22
3.264Otto SundIF Femman1:04:55+6:196:35
9.246Kimmo MieskoskiRasti-Lukko1:10:51+12:157:11

H18E (8.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 79, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.472Luukas ValtonenHelsingin Suunnistajat55:546:52
2.463Elias KuukkaTampereen Pyrintö57:09+1:157:01
3.487Otto LoukkalahtiDelta57:14+1:207:02

D20E (7.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 44, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.327Tuulia VibergMS Parma1:06:118:33
2.332Anna NärhiDelta1:06:50+0:398:38
3.342Frida LönnbergPargas IF1:08:08+1:578:48
13.335Anna LaitinenRasti-Lukko1:19:41+13:3010:17

D18E (5.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 70, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.552Annika KottonenLynx47:288:50
1.565Sara KarvonenLynx47:288:50
3.546Elisa MäkinenMäntsälän Urheilijat47:43+0:158:53
17.563Silja AnnilaRasti-Lukko53:44+6:1610:00
54.549Emilia TeiniRasti-Lukko1:09:57+22:2913:02
527Heidi MattilaRasti-Lukkoei läht.

H21A1 (10.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 65, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.649Simo MartomaaKalevan Rasti1:00:395:59
2.631Jarno ParkkinenRajamäen Rykmentti1:03:38+2:596:17
3.659Miika HernelahtiKalevan Rasti1:04:42+4:036:23
45.636Mikael KauppiRasti-Lukko1:24:56+24:178:23

H21A2 (10.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 63, Keskeyttäneet 4, Hylätyt 4)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.682Topias TiainenKangasala SK59:105:49
2.689Markku IsokoskiPellon Ponsi1:04:15+5:056:19
3.675Niklas SaramäkiLynx1:04:35+5:256:21

H21A3 (10.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 63, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 5)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.781Jouni KahelinVaajakosken Terä1:00:345:57
2.794Mats DahlénKristiansand OK1:02:33+1:596:09
3.791Kimmo PajulaTurun Metsänkävijät1:02:45+2:116:10
55.743Matti RaitoharjuRasti-Lukko1:56:39+56:0511:28

H21AL (6.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 95, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1825Jussi SunaTurun Metsänkävijät41:416:20
1.1859Denis GrishmanRasti-Kurikka41:416:20
3.1875Vesa MäkinenAngelniemen Ankkuri44:22+2:416:44

H21B (4.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 3, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1732Aku VirtanenValkeakosken Haka35:318:57
2.1733Dmitriy KonanovYarkiy Mir35:32+0:018:57
3.1731Jonatan WiikIF Femman44:00+8:2911:05

H21C (3.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 8, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1266Jirli KorhonenKuopion Suunnistajat34:249:41
2.1262Jari SchroderusSK Pohjantähti36:01+1:3710:09
3.1260Risto KettunenIF Sibbo-Vargarna38:25+4:0110:49

H35A (9.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 34, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.881Vesa TuvialaKouvolan Suunnistajat1:09:387:40
2.879Marko PitkänenJämsän Retki-Veikot1:11:34+1:567:53
3.880Marko OjalaUlvilan Ura1:11:36+1:587:53
878Timo TorpoRasti-Lukkoei läht.

H35AL (4.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 15, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1274Veli-Matti RintalaMS Parma34:247:17
2.1281Janne MäättäRasti-Hyry35:29+1:057:31
3.1272Petri NurminenTurun Metsänkävijät35:34+1:107:32
5.1273Jyrki KaunismäkiRasti-Lukko36:37+2:137:45
8.1275Mika SilanderRasti-Lukko43:18+8:549:10

H40A (8.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 49, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.953Sören NymalmPargas IF1:00:106:50
2.954Matti VainionpääRasti-Kurikka1:01:51+1:417:01
3.945Mika AholaNavi1:04:15+4:057:17
17.918Janne KallioniemiRasti-Lukko1:09:24+9:147:52

H40AL (5.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 22, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.995Ilya GusevYarkiy Mir42:387:25
2.991Timo KoskiKoovee43:11+0:337:31
3.997Jarkko RyyppöRastivarsat43:32+0:547:34

H45A (8.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 64, Keskeyttäneet 3, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.828Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu59:287:04
2.855Ali MättöläEspoon Suunta1:03:17+3:497:31
3.808Juha PartanenRasti-Hyry1:04:37+5:097:41

H45AL (4.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 32, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1177Esa KurkiRasti-Kurikka31:337:03
2.1162Raimo KankkunenSiilin Rasti33:30+1:577:30
3.1178Matti IlmonenItä-Päijänteen Rasti34:56+3:237:49

H50A (6.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 52, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 4)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1573Ari AnjalaTampereen Pyrintö46:537:13
2.1543Timo AsikainenHiisirasti50:06+3:137:42
3.1530Heikki VestolaRastivarsat50:25+3:327:45

H50AL (4.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 18, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1207Pekka AhonenTampereen Pyrintö35:458:00
2.1194Ulf MeriheinäIF Sibbo-Vargarna40:30+4:459:04
3.1198Heikki KorppiOunasvaaran Hiihtoseura41:37+5:529:19

H55A (6.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 62, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2089Ilkka SaarimäkiAngelniemen Ankkuri49:218:15
2.2055Teuvo TöyryläVehkalahden Veikot49:35+0:148:18
3.2096Simo ValtanenHinnerjoen Yritys51:36+2:158:38
31.2052Erkki PulkkinenRasti-Lukko1:08:35+19:1411:28

H55AL (4.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 21, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1235Pekka ValkonenKangasniemen Kalske42:099:26
2.1232Bror AnderssonPargas IF44:10+2:019:53
3.1227Sauli JokiVetelin Urheilijat44:26+2:179:56
18.1225Jouko KoskialhoRasti-Lukko1:05:46+23:3714:43

H60A (5.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 63, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2000Jouni SavelainenHelsingin Suunnistajat39:227:56
2.2021Pertti PäivänrantaSK Vuoksi39:50+0:288:02
3.2009Pekka KerkolaTampereen Pyrintö40:16+0:548:07
50.1982Ralf EklundRasti-Lukko1:03:26+24:0412:47

H60AL (3.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 11, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.983Jouko AndelinLahden Taimi41:1010:38
2.986Martti NärväSuunta Jurva41:56+0:4610:49
3.978Kari HeinonenKeravan Urheilijat44:13+3:0311:25

H65A (4.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 48, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1922Risto WessmanDelta37:558:14
2.1952Matti RajamäkiKyrös-Rasti40:24+2:298:46
3.1933Pertti ValteeHelsingin Suunnistajat40:55+3:008:53
9.1945Matti ElonenRasti-Lukko44:46+6:519:43
34.1961Simo SuomelaRasti-Lukko59:21+21:2612:53

H65AL (3.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 14, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1051Esko JääskeläinenHiisirasti36:4910:12
2.1053Olli ViljanenMS Parma37:07+0:1810:17
3.1052Paavo RintalaPalo-8839:13+2:2410:52

H70 (3.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 35, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1812Jaakko ReiniTikkakosken Suunnistajat33:419:03
2.1788Markku SaloLahden Suunnistajat-3734:26+0:459:15
3.1789Reijo LehkonenMaarian Mahti36:26+2:459:47
14.1798Seppo KuusistoRasti-Lukko45:19+11:3812:10

H75 (2.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 27, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2555Kalervo LaurilaKangasala SK34:0111:36
2.2532Tapio PatanaVetelin Urheilijat35:46+1:4512:12
3.2547Jukka KoskinenHiisirasti36:45+2:4412:32

H80 (2.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 4, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2531Erkki LättiLounais-Hämeen Rasti35:2313:15
2.2529Eero LiskiLounais-Hämeen Rasti39:12+3:4914:41
3.2528Mauri RantalaKangasala SK41:53+6:3015:41

H85 (2.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 4, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2526Arvo MajoinenRaja-Karjalan Suunnist.33:3314:46
2.2525Jouko KnaapiSalon Viesti36:00+2:2715:51
3.2524Veikko VaramäkiRasti-Jussit42:07+8:3418:33

H90 (2.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 2, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2522Eero TuuteriHämeenlinnan Tarmo1:03:2327:55
2521Valter HirvonenVakka-Rastiei läht.
2523Erkki LuntamoVakka-Rastikesk

H20A (6.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 3, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1422Mikko PaunuTampereen Pyrintö1:20:2812:25
2.1421Lauri PiriläMS Parma1:36:09+15:4114:50
1419Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-Voimaei läht.

H18A (5.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 8, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1248Joel HakalaRaision Kuula51:168:55
2.1249Juhani KeskitaloLauttakylän Luja59:44+8:2810:23
3.1246Antti AaltonenMS Parma1:04:11+12:5511:10

H16A (5.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 58, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1717Santeri SilvennoinenKalevan Rasti34:046:41
2.1683Arto TalvinenMS Parma34:12+0:086:42
3.1687Topias AholaNavi34:32+0:286:46

H15-16B (3.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 4, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.968Arvi HyvönenOunasvaaran Hiihtoseura40:4911:28
2.967Oskari KuusistoMS Parma41:33+0:4411:40
3.969Arttu KottonenLynx50:56+10:0714:18

H15A (4.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 50, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 5)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1750Topi RaitanenTuusulan Voima-Veikot34:447:36
2.1756Antti SaikkoLappeen Riento37:57+3:138:18
3.1752Valtteri RantalaRastivarsat38:38+3:548:27
7.1772Mikael NiemiRasti-Lukko40:51+6:078:56
16.1759Lasse KaunismäkiRasti-Lukko46:59+12:1510:16
24.1751Jani LaurilaRasti-Lukko54:43+19:5911:58
1757Lauri MattilaRasti-Lukkohyl.

H14A (2.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 43, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 4)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2326Emil LönnströmOK Orient24:308:22
2.2325Ollipekka HeikkiläLynx25:04+0:348:33
3.2343Joona TynysKouvolan Suunnistajat25:37+1:078:44

H13A (2.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 33, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2249Aaro JulkunenLounais-Hämeen Rasti20:048:16
2.2261Otto KaarioSuunta Jyväskylä20:55+0:518:38
3.2242Niko KommioHämeenlinnan Suunnistajat21:51+1:479:01
21.2251Sami LaurilaRasti-Lukko32:46+12:4213:31

H13-14B (2.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 4, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2413Timo PunkariYlistaron Kilpa-Veljet24:1811:01
2.2416Juho VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat27:25+3:0712:25
3.2415Paavo SimolaLounais-Hämeen Rasti27:39+3:2112:32

H12 (2.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 48, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2486Juuso LampinenHelsingin Suunnistajat15:447:36
2.2475Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajat15:47+0:037:38
3.2500Veeti OtsamoHelsingin Suunnistajat15:52+0:087:40
2495Juuso KaihtelaRasti-Lukkomax. aika

H12TR (1.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 21, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2411Roope RuuhialaHiisirasti16:3410:18
2.2406Teemu AnttilaSuomusjärven Sisu16:50+0:1610:28
3.2397Pyry MattilaKouvolan Suunnistajat17:02+0:2810:35
13.2394Eevert KohonenRasti-Lukko20:39+4:0512:50

H10RR (1.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 46, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2167Akseli JulkunenLounais-Hämeen Rasti14:019:03
2.2173Jarkko RantojaRastiketut14:14+0:139:11
3.2155Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat14:52+0:519:36
25.2188Taneli TeiniRasti-Lukko23:40+9:3915:17
33.2501Ville KaunismäkiRasti-Lukko27:19+13:1817:38
35.2177Viljami TeiniRasti-Lukko29:03+15:0218:45

D21A (6.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 60, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1382Inga DambePaimion Rasti51:337:57
2.1367Heidi HaapasaloTampereen Pyrintö54:46+3:138:27
3.1370Maria LaineTampereen Pyrintö55:11+3:388:31

D21AL (4.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 49, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1436Jenni Joensuu-PartanenKangasala SK38:568:03
2.1448Sirkka-Liisa LauronenAsikkalan Raikas39:17+0:218:07
3.1435Heli HartvikPaimion Rasti40:28+1:328:22
19.1463Jenni PulkkinenRasti-Lukko49:27+10:3110:14
20.1431Katariina KulmalaRasti-Lukko49:58+11:0210:20
22.1447Maija AsikainenRasti-Lukko50:55+11:5910:32

D21B (4.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 6, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1475Sanna KarjalainenSuomusjärven Sisu41:469:43
2.1476Satu HeittolaRasti-Kurikka42:35+0:499:54
3.1478Leena MiettinenAuran Vannas44:57+3:1110:27

D21C (3.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 9, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1255Eija HannukselaSK Pohjantähti34:539:49
2.1251Kaisa KerkolaTampereen Pyrintö39:39+4:4611:10
3.1256Miia JuoteSomeron Esa40:14+5:2111:20

D35A (5.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 22, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1331Anu KopraRastikarhut44:497:48
2.1347Johanna AsklöfLynx49:25+4:368:36
3.1332Sanna NymalmPargas IF50:15+5:268:44

D35B (4.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 6, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1482Tuuli RinneKoovee49:2811:30
2.1481Henna PlitLynx51:55+2:2712:04
3.1480Marjo-Riitta OjansivuSuunta-Sepot54:15+4:4712:37
4.1483Maaria KoskialhoRasti-Lukko58:39+9:1113:38

D40A (4.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 31, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1313Jaana Pietilä-AnnalaKangasala SK39:118:18
2.1316Mari RintanenKangasala SK40:40+1:298:36
3.1290Tiina KerkolaSuomusjärven Sisu40:48+1:378:38

D40B (4.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 11, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1507Liisa Tuumi-IlomäkiHiisirasti45:5810:41
2.1514Maija TuumiHiisirasti48:32+2:3411:17
3.1509Katariina Pyökäri-HänninenRastiPiikkiö55:43+9:4512:57

D45A (4.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 44, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1590Tarja SilvennoinenKalevan Rasti38:418:45
2.1625Anne NurmiAngelniemen Ankkuri38:57+0:168:49
3.1613Outi Ala-KasariRasti-Kurikka39:15+0:348:53
13.1602Heli TeiniRasti-Lukko44:02+5:219:58

D45B (4.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 9, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1521Tuija RaitanenTuusulan Voima-Veikot50:1311:41
2.1522Tiina KuusholmaHiisirasti50:18+0:0511:42
3.1520Soile HakanpääRasti 8852:13+2:0012:09

D50A (4.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 37, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1154Sirkka OikarinenSuunta Jyväskylä34:548:20
2.1128Sirpa LusaTampereen Pyrintö39:13+4:199:22
3.1123Anne Pelto-HuikkoHiisirasti40:14+5:209:36

D50B (4.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 5, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1627Maire MeriheinäIF Sibbo-Vargarna46:2311:44
2.1628Heli ValtonenRasti-Lukko55:05+8:4213:56
3.1629Helena OjalaKauhajoen Karhu1:01:49+15:2615:38

D55 (3.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 40, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1633Sinikka IllaruDelta39:1510:07
2.1642Erja RaikoHyvinkään Rasti40:58+1:4310:33
3.1646Kirsti MoilanenMaarian Mahti42:34+3:1910:58
18.1655Margit SuomelaRasti-Lukko51:43+12:2813:20
37.1636Elisabeth KoskialhoRasti-Lukko1:19:56+40:4120:36

D60 (3.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 20, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1499Vappu HyvärinenSaarijärven Pullistus41:3010:43
2.1502Sirkka KetolaSaarijärven Pullistus41:52+0:2210:48
3.1491Liisa VeijalainenMS Parma44:37+3:0711:31

D65 (3.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 11, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1062Kaarina RahkasuoRasti 8842:0011:39
2.1069Pirkko EskolaRasti 8842:03+0:0311:39
3.1070Leena PaateroEspoon Suunta45:41+3:4112:40

D70 (2.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 11, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2513Pirkko TahvanainenHollolan Urheilijat -4634:2717:17
2.2512Marja-Liisa RuusunenEpilän Esa35:02+0:3517:34
3.2514Maija LainemaMS Parma36:49+2:2218:28
9.2520Riitta KolkkalaRasti-Lukko1:04:52+30:2532:32

D80 (1.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 3, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2506Sole NieminenJämsän Retki-Veikot48:4026:05
2.2508Hanna NuoranneKeuruun Kisailijat1:28:41+40:0147:32
3.2507Ritva SaarikoskiPihkaniskat1:54:46+1:06:061:01:30

D20A (4.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 11, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1324Olga BorodulinaKuzmolovo 11047:099:59
2.1326Susanna LaakkonenMS Parma48:13+1:0410:12
3.1327Katja LahtinenHelsingin Suunnistajat49:31+2:2210:29

D18A (4.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 7, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1218Sofia PengerPargas IF52:5311:50
2.1217Pinja ToivanenRasti-Nokia54:22+1:2912:10
3.1219Johanna PaloLahden Suunnistajat-3758:39+5:4613:07

D16A (4.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 43, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1111Tanja MoserTampereen Pyrintö37:368:59
2.1091Annabella TolonenRajamäen Rykmentti38:50+1:149:17
3.1115Suvi OikarinenOunasvaaran Hiihtoseura39:07+1:319:21

D15-16B (3.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 4, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.974Sanni RuuhialaHiisirasti48:0013:29
2.973Laura KorpelaLoimaan Jankko52:58+4:5814:52
3.972Hanna-Maija RantakyläHämeenlinnan Suunnistajat54:44+6:4415:22

D15A (3.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 36, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1026Netta RajamäkiKangasala SK34:329:34
2.1047Johanna ViiloTampereen Pyrintö35:45+1:139:55
3.1017Jutta JussilaTampereen Pyrintö36:46+2:1410:12

D14A (2.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 40, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2312Janika PuikkonenSuunta Jyväskylä27:3410:09
2.2283Alexandra EnlundIF Femman28:18+0:4410:25
3.2311Ella-Noora RahkolaOunasvaaran Hiihtoseura29:16+1:4210:47

D13A (2.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 37, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2239Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä22:329:21
2.2238Anni HaanpääTampereen Pyrintö23:29+0:579:45
3.2218Essi RoininenHelsingin Suunnistajat24:35+2:0310:12

D13-14B (2.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 7, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2384Silva VaismaaSuunta Jyväskylä25:1611:27
2.2383Sohvi SuominenDelta30:32+5:1613:50
3.2391Karoliina MartikainenIlomantsin Urheilijat31:23+6:0714:13

D12 (2.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 31, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2419Essi RantanenMS Parma17:048:15
2.2430Susanna AhoLänsi-Lavian Loiske17:38+0:348:31
3.2431Sara KurthOunasvaaran Hiihtoseura18:18+1:148:51
5.2440Jasmiina RantalaRasti-Lukko19:32+2:289:26

D12TR (1.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 22, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2360Annika SopoKuopion Suunnistajat15:279:36
2.2382Hanna LeppävuoriKuopion Suunnistajat16:34+1:0710:18
3.2372Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä18:44+3:1711:39

D10RR (1.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 42, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2127Elisa MattilaKouvolan Suunnistajat16:5910:58
2.2133Aino RistimäkiKalvolan Keihäs17:59+1:0011:37
3.2131Suvi KurthOunasvaaran Hiihtoseura19:49+2:5012:48
22.2150Kerttu KohonenRasti-Lukko25:22+8:2316:23

Tulospalvelut tarjoaa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2010, olfellows, Jouni Laaksonen



Database generated page (0.994008 seconds)