SM-keskimatka R2 Teuvalla, Finaalit [18.9.2010], Lehdistötulokset


Väliajat (WinSplits Online)
Väliajat WinSplits Online -palvelussa. Mukana värit, pummiajat ja kaavioita.
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.
Tulokset IOF XML -muodossa
Tulokset siirrettävissä muihin järjestelmiin

Valitut seurat
   KangSK

   +3 parasta

Valitse sarja
   H75
   H80
   H85
   D35
   D40
   D45
   D50
   D55
   D60
   D65
   D70
   D75
   D80
   H35 A Fin
   H35 B Fin
   H40 A Fin
   H40 B Fin
   H45 A Fin
   H45 B Fin
   H50 A Fin
   H50 B Fin
   H55 A Fin
   H55 B Fin
   H60 A Fin
   H60 B Fin
   H65 A Fin
   H65 B Fin
   H70 A Fin
   H70 B Fin
| << Palaa tuloksiin | Lehdistötulokset | Tulostettava sivu |
H75 (1.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 52, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 5)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.7545Mikko KoppelomäkiEpilän Esa21:0011:15
2.7542Tapio PatanaVetelin Urheilijat21:04+0:0411:17
3.7543Veikko SuutariJoutsenon Kullervo21:38+0:3811:35
8.7551Mauri RantalaKangasala SK24:54+3:5413:20

H80 (1.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 14, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.8003Pentti PelkonenKeski-Karjalan Rasti15:2910:50
2.8013Erkki LättiLounais-Hämeen rasti16:18+0:4911:24
3.8012Lauri MansikkamäkiKauhavan Wisa18:09+2:4012:42

H85 (1.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 5, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.8502Jouko KnaapiSalon Viesti18:0514:38
2.8501Vilho HimanenKoovee21:21+3:1617:16
3.8503Unto NyystiläLaihian Luja25:07+7:0220:19

D35 (3.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 33, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2318Päivi KulmalaRajamäen Rykmentti29:498:07
2.2332Sini PekkalaEspoon Suunta31:53+2:048:40
3.2317Anne PolsoVetelin Urheilijat32:18+2:298:47

D40 (3.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 44, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1437Jaana Pietilä-AnnalaKangasala SK27:508:13
2.1444Anniina ParonenHämeenlinnan Suunnistajat29:50+2:008:48
3.1439Ulla SilventoinenSK Pohjantähti30:04+2:148:52
10.1440Sirra ToivonenKangasala SK32:56+5:069:43
36.1414Tuire JärvinenKangasala SK43:49+15:5912:56

D45 (3.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2458Tiina ÄijäläKangasala SK26:378:45
2.2440Sirpa LiukkonenHämeenlinnan Suunnistajat27:47+1:109:08
3.2450Outi Ala-KasariRasti-Kurikka27:52+1:159:10
21.2409Marja SarinKangasala SK35:44+9:0711:45
24.2438Riitta TernolaKangasala SK37:03+10:2612:11
35.2403Terttu JalantoKangasala SK41:09+14:3213:32

D50 (2.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 57, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 4)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1548Sirpa LusaTampereen Pyrintö20:149:39
2.1538Sirkka OikarinenSuunta Jyväskylä21:05+0:5110:04
3.1543Annariitta KottonenLynx21:39+1:2510:20
14.1535Terhi VesanenKangasala SK26:31+6:1712:39
15.1508Saija LaurilaKangasala SK27:38+7:2413:11
30.1506Sirpa PapinsaariKangasala SK31:39+11:2515:06

D55 (2.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 44, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2524Päivi PuolakkaSäyneisen Salpa21:2710:33
2.2529Erja RaikoHyvinkään Rasti21:30+0:0310:35
3.2528Margit SuomelaRasti-Lukko22:28+1:0111:03
36.2544Pirjo LavikainenKangasala SK36:07+14:4017:46

D60 (1.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 51, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1648Arja PulkkinenJoutsenon Kullervo18:3810:09
2.1627Sirkka KetolaSaarijärven Pullistus19:08+0:3010:26
3.1640Eeva-Liisa KorkeakangasRasti-Jussit19:49+1:1110:48

D65 (1.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 39, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2633Raija NurmiRasti-Lukko21:0011:45
2.2637Kaarina RahkasuoRasti 8821:09+0:0911:50
3.2622Anneli MattilaIisu22:38+1:3812:40

D70 (1.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 16, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1706Pirkko TahvanainenHollolan Urheilijat -4617:2711:31
2.1700Aira MyllyOunasvaaran Hiihtoseura19:44+2:1713:02
3.1712Elli PelkonenKeski-Karjalan Rasti20:31+3:0413:33

D75 (1.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 5, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.2701Gunnel SnellmanIF Brahe21:0415:00
2.2700Aune JalavaKeravan Urheilijat25:40+4:3618:16
3.2703Vappu SaalastiRaja-Karjalan Suunnistajat28:20+7:1620:10

D80 (1.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 4, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.1801Sole NieminenJämsän Retki-Veikot20:4016:24
2.1802Saara KoivunenSuunta Jyväskylä24:01+3:2119:04
3.1800Ritva SaarikoskiPihkaniskat24:36+3:5619:31

H35 A Fin (4.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 44, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.3541Stefan KarlssonIF Sibbo-Vargarna32:156:46
2.3537Sami LöfbackaVetelin Urheilijat33:29+1:147:02
3.3534Mikko SalonenRajamäen Rykmentti33:31+1:167:02
13.3513Harri IivonenKangasala SK38:37+6:228:06

H35 B Fin (4.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 1, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.3635Tommi TervoJoutsenon Kullervo33:598:24

H40 A Fin (4.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 49, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4049Matti VainionpääRasti-Kurikka30:036:32
2.4048Sören NymalmPargas IF30:28+0:256:37
3.4044Jari LaitamäkiDelta30:31+0:286:38
26.4030Vesa RuuskaKangasala SK38:40+8:378:24
4038Kari JussilaKangasala SKhyl.

H40 B Fin (3.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 22, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4150Jari HolmViitasaaren Suunta29:237:59
2.4252Sakari TaskilaLeppävaaran Sisu29:41+0:188:03
3.4138Petri HiukkaRasti 8832:42+3:198:53
5.4250Mika TernolaKangasala SK33:02+3:398:58

H45 A Fin (4.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 50, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4546Markku KaartinenAngelniemen Ankkuri30:216:51
2.4545Juha PartanenRasti-Hyry30:47+0:266:57
3.4536Petri KotroSippurasti31:23+1:027:05
25.4524Jukka KallioKangasala SK36:43+6:228:17

H45 B Fin (3.4 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 41, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4652Tuomo MarttinenKangasniemen Kalske26:337:42
2.4752Matti TarkkanenUlvilan Ura27:02+0:297:51
3.4660Jari MaunukselaTarpian Suunta27:46+1:138:03

H50 A Fin (3.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 50, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5048Ari AnjalaTampereen Pyrintö21:036:39
2.5049Pekka VuorinenOK Orient22:30+1:277:06
3.5024Ossi AutioHyvinkään Rasti22:58+1:557:15

H50 B Fin (2.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 31, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5166Arvo AholaRasti-Kurikka18:296:46
2.5164Tauno PajukangasKaustisen Pohjan-Veikot21:11+2:427:46
3.5254Jukka HeikuraTuupovaaran Sepot21:24+2:557:51

H55 A Fin (3.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 51, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5548Teuvo TöyryläVehkalahden Veikot20:426:57
2.5525Pertti PäivänrantaSK Vuoksi21:20+0:387:10
3.5550Raimo HyyryläinenJuvan Urheilijat22:14+1:327:28

H55 B Fin (2.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 67, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 4)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5749Ari NurminenValkeakosken Haka20:227:44
2.5739Pertti LuuriRasti-Jussit20:26+0:047:46
3.5864Antero LaaksoPunkalaitumen Kunto20:27+0:057:46

H60 A Fin (2.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 50, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 6)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6049Taisto KemppainenVaalan Karhu19:127:04
2.6026Tapio PeippoSK Vuoksi20:13+1:017:27
3.6048Håkan BjörklundIK Falken21:08+1:567:47
31.6000Jussi LavikainenKangasala SK25:38+6:269:26

H60 B Fin (2.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 70, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6368Risto WessmanDelta17:287:02
2.6267Paavo InkinenRastivarsat17:55+0:277:13
3.6245Kauko SalonenVihtavuoren Pamaus19:08+1:407:42

H65 A Fin (2.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 50, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6549Olli LehtinenTurun Suunnistajat16:357:57
2.6529Pertti AhtiainenKalevan Rasti18:30+1:558:52
3.6540Jorma PaldaniusTurun Suunnistajat19:02+2:279:08

H65 B Fin (2.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 58, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6856Pentti KamilaLaihian Luja21:1810:09
2.6859Paavo RönkköEspoon Suunta21:24+0:0610:11
3.6759Lars StenstrandRastivarsat21:27+0:0910:13

H70 A Fin (1.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 50, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.7040Mikko HouniEpilän Esa19:109:58
2.7036Pertti SalminenHämeenlinnan Suunnistajat19:13+0:0310:00
3.7047Pekka NurmiRasti-Lukko19:15+0:0510:01

H70 B Fin (1.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 29, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 3)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.7249Alpo NisulaMäntän Seudun Eräpirkat21:5212:26
2.7236Onni RosenqvistSuosmeren Salpa22:03+0:1112:32
3.7149Keijo RuokonenHelsingin Suunnistajat22:05+0:1312:33

Tulospalvelut tarjoaa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2010, olfellows, Jouni Laaksonen



Database generated page (0.129747 seconds)