SM-keskimatka R2 Teuvalla, Karsinta [18.9.2010], Lehdistötulokset


Väliajat (WinSplits Online)
Väliajat WinSplits Online -palvelussa. Mukana värit, pummiajat ja kaavioita.
Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.
Tulokset IOF XML -muodossa
Tulokset siirrettävissä muihin järjestelmiin

Valitut seurat
   RasKe

   +3 parasta

Valitse sarja
   H35 K1
   H40 K1
   H40 K2
   H45 K1
   H45 K2
   H50 K1
   H50 K2
   H55 K1
   H55 K2
   H55 K3
   H60 K1
   H60 K2
   H60 K3
   H65 K1
   H65 K2
   H65 K3
   H70 K1
   H70 K2
| << Palaa tuloksiin | Lehdistötulokset | Tulostettava sivu |
H35 K1 (3.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 45, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.3682Ilkka NurminenHelsingin Suunnistajat18:116:06
2.3674Arto Puro-AhoYlistaron Kilpa-Veljet18:31+0:206:12
3.3672Jari HannukselaSK Pohjantähti18:50+0:396:19
27.3663Tomi SavolainenRastiketut22:26+4:157:31
37.3641Pasi NurmiRastiketut25:24+7:138:31

H40 K1 (2.7 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 36, Keskeyttäneet 1, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4171Sören NymalmPargas IF17:096:14
2.4165Manne SuominenDelta18:04+0:556:34
3.4158Jari LaitamäkiDelta18:31+1:226:44

H40 K2 (2.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 38, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4270Matti VainionpääRasti-Kurikka17:336:19
2.4271Timo KarppinenSK Pohjantähti17:37+0:046:20
3.4268Marko LoukkalahtiDelta17:39+0:066:21
17.4249Timo HoskariRastiketut21:15+3:427:39

H45 K1 (2.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 45, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4681Leo PyymäkiEspoon Suunta16:486:24
2.4680Markku KaartinenAngelniemen Ankkuri17:33+0:456:41
3.4679Vesa KoskinenHiisirasti18:06+1:186:53
40.4632Ari-Matti LeinonenRastiketut31:11+14:2311:52

H45 K2 (2.6 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 48, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.4772Kari TyyneläVetelin Urheilijat17:086:34
2.4778Ali MättöläEspoon Suunta17:22+0:146:40
3.4780Juha PartanenRasti-Hyry17:39+0:316:46
27.4756Sakari PesolaRastiketut21:40+4:328:19

H50 K1 (2.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 47, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5178Ari AnjalaTampereen Pyrintö17:236:56
2.5176Eero JunkalaKannuksen Ura17:36+0:137:01
3.5174Jyrki RoutsiHiisirasti17:49+0:267:06

H50 K2 (2.5 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 37, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5277Pekka VuorinenOK Orient17:046:56
2.5276Esa KinnunenPihkaniskat17:56+0:527:17
3.5266Jarmo OikarinenSuunta Jyväskylä18:50+1:467:39

H55 K1 (2.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 41, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 2)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5673Teuvo TöyryläVehkalahden Veikot16:407:08
2.5672Ilkka SaarimäkiAngelniemen Ankkuri18:28+1:487:54
3.5665Markku PietikäinenJoutsenon Kullervo18:56+2:168:06
23.5658Hannu MatikainenRastiketut23:13+6:339:56

H55 K2 (2.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 40, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 4)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5768Risto AiraksinenOulun NMKY:n Urheilijat16:237:09
2.5769Markku HeikkaOulun NMKY:n Urheilijat16:38+0:157:15
3.5772Jukka SaramäkiLynx17:04+0:417:26
26.5737Jorma KaatajaRastiketut24:29+8:0610:40

H55 K3 (2.3 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 42, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.5871Raimo HyyryläinenJuvan Urheilijat16:166:59
2.5869Matti ÄijöIkaalisten Nouseva-voima18:29+2:137:56
3.5870Matti HautalaOulun NMKY:n Urheilijat18:52+2:368:06

H60 K1 (2.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 44, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6171Håkan BjörklundIK Falken14:566:50
2.6170Ossi TaniSippurasti16:14+1:187:25
3.6169Pentti JokinenKankaanpään Suunnistajat16:42+1:467:38

H60 K2 (2.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 42, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 1)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6272Taisto KemppainenVaalan Karhu16:257:21
2.6273Heikki SaarinenMäntsälän Urheilijat16:57+0:327:35
3.6263Pekka KansteSotkamon Jymy17:17+0:527:44

H60 K3 (2.2 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 44, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6373Jouni SavelainenHelsingin Suunnistajat16:357:32
2.6369Pekka KerkolaTampereen Pyrintö16:48+0:137:38
3.6367Paavo VesterinenLounais-Hämeen rasti16:52+0:177:39

H65 K1 (2.0 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 40, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6670Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-Veikot16:047:58
2.6667Jouko TorvikoskiJärvenpään Palo17:55+1:518:53
3.6668Yrjö NikkinenHyvinkään Rasti18:22+2:189:07
25.6659Esko TaipalusRastiketut27:26+11:2213:37

H65 K2 (2.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 41, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6770Tuomo PeltolaMS Parma15:597:46
2.6766Heimo HongistoLoimaan Jankko16:32+0:338:02
3.6765Mauno HanhelaHaukiputaan Heitto17:11+1:128:21
27.6730Eino HakalaRastiketut23:19+7:2011:20

H65 K3 (2.1 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 39, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.6869Raimo KarvonenSuomusjärven Sisu16:578:13
1.6870Olli LehtinenTurun Suunnistajat16:578:13
3.6867Jukka SavolainenLahden Suunnistajat-3717:25+0:288:27

H70 K1 (1.8 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 43, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.7174Reijo WastimoPihkaniskat16:549:09
2.7175Veijo TahvanainenKalevan Rasti17:02+0:089:13
3.7171Kalevi EiluRasti-Lukko17:11+0:179:18

H70 K2 (1.9 km)
Lopulliset tulokset (Lähteneet 42, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 0)

Sija LNro Nimi Seura Aika   /km
1.7269Reijo LehkonenMaarian Mahti16:308:50
2.7271Pekka NurmiRasti-Lukko17:11+0:419:12
3.7275Raimo LaitinenHiidenkiertäjät17:32+1:029:23

Tulospalvelut tarjoaa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2010, olfellows, Jouni Laaksonen



Database generated page (0.411127 seconds)