XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], C, 3. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
   C
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
| 2,6 km | 2,9 km | Maali | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 52, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 1)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,6 km 2,9 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.330 Lynx 41:01:43(2)1:05:24(1)1:05:501 Herkko Plit13 23:42 #19 AAC 1
2.301 OK77 11:02:36(3)1:05:29(2)1:05:55+0:054 Mikael Donner1 17:41 #27 CCC 1
3.310 Rastivarsat 31:01:10(1)1:05:52(3)1:06:23+0:33 Juha Kiljunen10 22:38 #15 CBB 1
4.324 Lynx 31:02:45(4)1:07:26(4)1:08:02+2:12 Ville Koponen11 22:39 #4 ABA 1
5.318 Rajamäen Rykmentti 21:03:52(6)1:07:46(5)1:08:18+2:282 Joni Kemppi2 19:06 #5 BBA 2
6.349 Helsingin Suunnistajat 31:05:02(7)1:08:55(6)1:09:24+3:343 Kari Salonen3 19:49 #18 CCB 1
7.315 IF Sibbo-Vargarna 11:05:04(8)1:08:56(7)1:09:25+3:352 Christoffer Hindsberg7 22:29 #26 BCC 2
8.312 Lynx 21:03:30(5)1:08:59(8)1:09:40+3:507 Virpi Tilli19 27:40 #17 BCB 4
9.314 Helsingin Suunnistajat 21:06:49(9)1:11:10(9)1:11:44+5:541 Kari Matilainen6 22:08 #16 ACB 1
10.305 Turun NMKY 11:10:27(10)1:14:27(10)1:14:55+9:053 Juha Nappu4 21:38 #24 CBC 1
11.336 MS Parma 11:12:03(11)1:16:00(11)1:16:31+10:414 Risto Ruohola9 22:34 #20 BAC 2
12.304 Helsingin Suunnistajat 11:13:07(12)1:17:38(12)1:18:15+12:255 Kimmo Liljeström12 23:38 #13 ABB 1
13.342 Pargas IF 21:14:17(13)1:17:53(13)1:18:28+12:388 Markku Virtala5 21:58 #26 BCC 1
14.340 IF Sibbo-Vargarna 21:15:26(15)1:19:10(14)1:19:41+13:512 Rickard Svedberg15 25:09 #23 BBC 1
15.317 Tampereen Pyrintö 11:14:58(14)1:20:48(15)1:21:31+15:411 Jyri Mustajoki21 27:54 #9 CCA 3
16.320 Koovee 11:16:28(16)1:21:30(16)1:22:10+16:206 Heli Ketola14 24:27 #6 CBA 2
17.343 Vehkalahden Veikot 21:19:28(17)1:24:32(17)1:25:05+19:153 Markus Gango22 28:45 #10 AAB 3
18.344 IF Sibbo-Vargarna 31:20:33(19)1:25:34(19)1:26:04+20:148 Tuulia Kivistö17 26:00 #9 CCA 2
19.307 Rastivarsat 21:20:10(18)1:25:32(18)1:26:05+20:157 Antti Lepola28 34:41 #25 ACC 4
20.339 Rasti 88 11:22:32(20)1:26:59(20)1:27:28+21:3814 Ilkka Nokka8 22:32 #17 BCB 2
21.308 Hyvinkään Rasti 61:22:49(21)1:27:35(21)1:28:08+22:182 Sakke Ahoniemi26 32:04 #11 BAB 4
22.332 OK Orient 11:23:21(22)1:27:41(22)1:28:19+22:299 Jari Johansson16 25:12 #24 CBC 3
23.348 Rajamäen Rykmentti 41:23:40(23)1:29:16(23)1:29:49+23:597 Toni Haapala20 27:45 #7 ACA 1
24.351 Lynx 50:000:001:30:01+24:1116 Mika Raitola34 40:43 #4 ABA 6
25.327 Kalvolan Keihäs 11:24:09(24)1:30:23(24)1:30:55+25:057 Minna Ristimäki29 35:08 #1 AAA 3
26.323 OK77 21:27:06(25)1:33:02(25)1:33:32+27:426 Jori Arrakoski24 30:04 #8 BCA 1
27.338 RastiPiikkiö 11:32:04(26)1:37:12(26)1:37:55+32:0511 Marjo Väätäjä25 31:22 #21 CAC 4
28.309 Kokkolan Suunnistajat 11:32:55(28)1:38:01(27)1:38:35+32:4514 Marko Siironen23 29:30 #20 BAC 5
29.347 IF Sibbo-Vargarna 41:32:26(27)1:38:59(28)1:39:46+33:5610 Tom Sundbäck26 32:04 #6 CBA 4
30.328 Keravan Urheilijat 31:35:08(30)1:41:53(29)1:42:35+36:455 Taina Häyhä39 42:35 #27 CCC 5
31.345 Koovee 31:34:11(29)1:41:58(30)1:42:37+36:473 Noora Ahonen35 41:38 #5 BBA 6
32.303 Rastivarsat 11:35:14(32)1:42:13(31)1:42:50+37:008 Petra Ruponen43 44:31 #19 AAC 6
33.321 Kyrös-Rasti 11:35:13(31)1:42:34(32)1:43:14+37:244 Päivi Haavisto36 41:53 #7 ACA 5
34.335 Kymin Suunnistajat 11:35:36(33)1:42:55(33)1:43:35+37:456 Anna Hannuksela-Svahn30 35:38 #11 BAB 6
35.326 Keravan Urheilijat 21:37:18(34)1:45:37(34)1:46:22+40:322 Ulla Kallio40 42:51 #2 BAA 5
36.337 Pargas IF 11:38:37(36)1:45:55(35)1:46:27+40:379 Pernilla Karlsson45 46:16 #15 CBB 5
37.334 Ikaalisten Nouseva-Voima 11:41:49(39)1:47:53(36)1:48:36+42:46 Tiina Isolähteenmäki37 42:05 #25 ACC 5
38.341 Kyrös-Rasti 21:38:27(35)1:48:05(37)1:48:51+43:013 Kristiina Oksanen33 40:24 #16 ACB 4
39.302 Rajamäen Rykmentti 11:39:12(37)1:50:03(38)1:50:42+44:524 Sonja Vähätalo44 45:32 #14 BBB 5
40.316 Keravan Urheilijat 11:40:17(38)1:52:12(39)1:53:04+47:1417 Anna Saarinen49 55:17 #10 AAB 6
41.322 Koovee 21:43:49(41)1:52:29(40)1:53:13+47:235 Riikka Valpuri Pohja46 47:42 #18 CCB 6
42.350 Hyvinkään Rasti 71:43:30(40)1:52:47(41)1:53:23+47:331 Virpi Kerkelä38 42:24 #8 BCA 3
43.329 Vehkalahden Veikot 11:46:54(42)1:54:08(42)1:54:46+48:561 Anni-Elina Koskiaho42 43:37 #14 BBB 4
44.311 Kokkolan Suunnistajat 21:54:47(45)1:59:51(44)2:00:21+54:313 Henna Jylhä32 38:29 #21 CAC 6
45.313 Kokkolan Suunnistajat 31:52:26(44)1:59:48(43)2:00:24+54:341 Venla Saarela41 43:01 #23 BBC 6
46.352 Northern Wind 11:52:21(43)2:04:23(45)2:05:05+59:1535 Tatiana Shevchenko50 1:13:44 #3 CAA 6
47.333 Kalvolan Keihäs 31:54:57(46)2:05:30(46)2:06:02+1:00:122 Kimmo Leinamo48 53:48 #12 CAB 4
48.346 Rajamäen Rykmentti 32:05:03(47)2:10:57(47)2:11:36+1:05:46 Seppo Varmavuo31 36:24 #22 ABC 3
49.331 Kalvolan Keihäs 22:26:10(48)2:33:55(48)2:34:33+1:28:43 Tiina Mäenpää47 51:42 #13 ABB 5
325 Kokkolan Suunnistajat 41:12:571:18:09hyl.   Kari Koivumäki18 27:09 #3 CAA 3
306 Lynx 10:000:00kesk   Pia Calderara-  #12 CAB 
319 Rastivarsat 40:000:00kesk   Jussi-Petri Hirvonen-    

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen