XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], C, 2. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
   C
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
| 2,6 km | 2,9 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 52, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 1)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,6 km 2,9 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.312 Lynx 236:43(1)41:23(1)42:004 Sami Isoherranen1 22:43 #4 ABA 2
2.330 Lynx 436:48(2)41:34(2)42:08+0:081 Johanna Asklöf2 23:15 #18 CCB 2
3.310 Rastivarsat 338:27(3)43:16(3)43:45+1:454 Tommi Maasilta3 23:18 #2 BAA 1
4.324 Lynx 341:15(5)44:51(4)45:23+3:235 Mikke Maronen8 24:24 #21 CAC 2
5.315 IF Sibbo-Vargarna 141:13(4)46:24(5)46:56+4:561 Benjamin Holmgren16 27:44 #13 ABB 3
6.301 OK77 142:56(6)47:44(6)48:14+6:147 Kerkko Visuri6 24:01 #14 BBB 2
7.318 Rajamäen Rykmentti 244:31(10)48:36(7)49:12+7:1213 Ari Enroth5 23:47 #19 AAC 2
8.351 Lynx 544:29(9)48:46(8)49:18+7:183 Annamari Heikkilä12 26:21 #21 CAC 3
9.349 Helsingin Suunnistajat 344:24(8)48:59(9)49:35+7:359 Janne Syrjäläinen7 24:12 #5 BBA 3
10.314 Helsingin Suunnistajat 243:34(7)49:02(10)49:36+7:36 Mirja Matilainen15 27:37 #6 CBA 3
11.352 Northern Wind 146:48(12)50:48(11)51:21+9:219 Nikolay Dmitrenko10 25:56 #26 BCC 4
12.307 Rastivarsat 246:04(11)50:51(12)51:24+9:244 Reima Liikkanen11 26:05 #15 CBB 2
13.305 Turun NMKY 147:20(13)52:38(13)53:17+11:1723 Jukka Lehtonen4 23:42 #11 BAB 1
14.317 Tampereen Pyrintö 148:13(19)53:04(14)53:37+11:3712 Tommi Koskinen14 27:30 #23 BBC 4
15.336 MS Parma 148:01(16)53:20(15)53:57+11:5713 Laura Laukkanen32 35:06 #22 ABC 1
16.340 IF Sibbo-Vargarna 248:00(15)53:56(16)54:32+12:321 Mikaela Borgman20 29:53 #10 AAB 4
17.304 Helsingin Suunnistajat 147:40(14)53:57(17)54:37+12:371 Irene Turakainen18 29:14 #3 CAA 4
18.327 Kalvolan Keihäs 148:06(18)55:12(18)55:47+13:4710 Saara Oripelto34 35:08 #27 CCC 4
19.308 Hyvinkään Rasti 648:51(20)55:26(19)56:04+14:045 Juha Ojanen27 31:47 #7 ACA 4
20.343 Vehkalahden Veikot 249:10(21)55:36(20)56:20+14:204 Ari Kukkonen22 30:32 #9 CCA 5
21.342 Pargas IF 248:04(17)55:53(21)56:30+14:3015 Oscar Arén40 36:46 #13 ABB 4
22.320 Koovee 153:05(24)57:11(23)57:43+15:436 Katri Niittymäki19 29:28 #20 BAC 4
23.316 Keravan Urheilijat 150:25(22)57:05(22)57:47+15:471 Mia Hakuli28 32:21 #9 CCA 6
24.303 Rastivarsat 150:58(23)57:46(24)58:19+16:197 Elisa Kiljunen29 32:57 #18 CCB 5
25.328 Keravan Urheilijat 30:000:001:00:00+18:0012 Eva Rönkkö21 29:57 #14 BBB 3
26.344 IF Sibbo-Vargarna 354:24(26)59:21(25)1:00:04+18:044 Agneta Boxström26 31:34 #23 BBC 5
27.337 Pargas IF 153:55(25)59:35(26)1:00:11+18:117 Jenny Virtala23 30:47 #2 BAA 4
28.345 Koovee 356:15(30)1:00:22(27)1:00:59+18:5914 Pirjo Ala-Mäyry17 28:36 #19 AAC 4
29.321 Kyrös-Rasti 155:57(28)1:00:50(28)1:01:21+19:219 Hanna Niinimäki24 31:12 #24 CBC 5
30.348 Rajamäen Rykmentti 456:09(29)1:01:27(29)1:02:04+20:0418 Kristoffer Gustafsson42 37:53 #24 CBC 6
31.332 OK Orient 155:56(27)1:02:36(30)1:03:07+21:074 Tatu Varjolaakso31 33:39 #11 BAB 5
32.323 OK77 258:17(35)1:02:57(31)1:03:28+21:283 Tove Jern35 35:11 #22 ABC 2
33.326 Keravan Urheilijat 258:15(34)1:02:58(32)1:03:31+21:316 Timo Rantanen30 33:16 #25 ACC 3
34.339 Rasti 88 158:23(36)1:04:19(33)1:04:56+22:5611 Tuija Välimaa25 31:20 #4 ABA 4
35.302 Rajamäen Rykmentti 157:21(33)1:04:31(34)1:05:10+23:108 Joela Väisänen44 38:51 #1 AAA 4
36.322 Koovee 257:03(31)1:04:45(35)1:05:31+23:313 Katja Schüle38 36:18 #5 BBA 5
37.334 Ikaalisten Nouseva-Voima 157:08(32)1:05:53(36)1:06:31+24:315 Juulia Vehkalahti41 37:50 #15 CBB 4
38.338 RastiPiikkiö 159:28(38)1:05:54(37)1:06:33+24:332 Pauliina Repo37 36:10 #17 BCB 5
39.347 IF Sibbo-Vargarna 459:33(39)1:07:07(38)1:07:42+25:424 Hans Holmgren32 35:06 #20 BAC 6
40.335 Kymin Suunnistajat 11:01:14(40)1:07:27(39)1:07:57+25:5715 Roosa Ryti45 41:53 #7 ACA 5
41.341 Kyrös-Rasti 259:25(37)1:07:48(40)1:08:27+26:2718 Elisa Mattila47 42:53 #6 CBA 6
42.309 Kokkolan Suunnistajat 11:01:38(42)1:08:31(41)1:09:05+27:052 Raisa Virkkala39 36:25 #22 ABC 4
43.350 Hyvinkään Rasti 71:04:12(43)1:10:21(42)1:10:59+28:592 Jari Latva-Käyrä43 38:45 #22 ABC 6
44.329 Vehkalahden Veikot 11:01:37(41)1:10:37(43)1:11:09+29:0943 Tuulia Kukkonen49 53:11 #1 AAA 5
45.333 Kalvolan Keihäs 31:04:41(44)1:11:34(44)1:12:14+30:141 Matias Laakso36 35:26 #8 BCA 2
46.313 Kokkolan Suunnistajat 31:07:29(45)1:16:41(45)1:17:23+35:2316 Marjut Virkkala48 48:53 #10 AAB 5
47.311 Kokkolan Suunnistajat 21:10:59(46)1:21:14(46)1:21:52+39:52 Henna Virkkala46 42:04 #17 BCB 6
48.346 Rajamäen Rykmentti 31:29:45(47)1:34:36(47)1:35:12+53:123 Jarmo Laakso9 24:58 #12 CAB 1
49.331 Kalvolan Keihäs 21:32:22(48)1:42:08(48)1:42:51+1:00:511 Eeva-Liisa Laakso50 54:13 #3 CAA 5
50.306 Lynx 11:52:17(49)2:01:17(49)2:01:54+1:19:541 Emmi Pelkonen51 1:14:17 #8 BCA 6
325 Kokkolan Suunnistajat 445:5850:54hyl.   Elina Orjala13 27:26 #26 BCC 5
319 Rastivarsat 40:000:00kesk   Jussi-Petri Hirvonen-  #12 CAB 

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen