XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], C, 1. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
   C
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
| 2,6 km | 2,9 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 52, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 1)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,6 km 2,9 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.329 Vehkalahden Veikot 114:21(1)17:22(1)17:58   Jarkko Heikkinen1 17:58 #27 CCC 2
2.336 MS Parma 114:27(3)18:20(2)18:51+0:53   Aaro Ruohola2 18:51 #6 CBA 1
3.330 Lynx 414:26(2)18:22(3)18:53+0:55   Tom Asklöf3 18:53 #5 BBA 1
4.315 IF Sibbo-Vargarna 115:01(5)18:42(5)19:12+1:14   Daniel Blomster4 19:12 #3 CAA 1
5.312 Lynx 215:07(6)18:40(4)19:17+1:19   Juha Tilli5 19:17 #21 CAC 1
6.342 Pargas IF 215:00(4)19:12(6)19:44+1:46   Conny Arén6 19:44 #3 CAA 2
7.310 Rastivarsat 316:47(9)20:02(7)20:27+2:29   Tatu Leirimaa7 20:27 #25 ACC 1
8.327 Kalvolan Keihäs 115:13(7)20:09(8)20:39+2:41   Tapio Ristimäki8 20:39 #14 BBB 1
9.324 Lynx 316:25(8)20:25(9)20:59+3:01   Janne Kivilaakso9 20:59 #17 BCB 1
10.314 Helsingin Suunnistajat 217:50(11)21:27(10)21:59+4:01   Helena Matilainen10 21:59 #20 BAC 1
11.351 Lynx 517:12(10)22:17(11)22:57+4:59   Kai Hilo11 22:57 #17 BCB 3
12.348 Rajamäen Rykmentti 418:41(12)23:39(13)24:11+6:13   Rasmus Gustafsson12 24:11 #11 BAB 2
13.301 OK77 119:02(13)23:37(12)24:13+6:15   Tomas Ray13 24:13 #1 AAA 1
14.308 Hyvinkään Rasti 619:46(15)23:45(14)24:17+6:19   Sami Hölttä14 24:17 #24 CBC 2
15.340 IF Sibbo-Vargarna 219:42(14)24:08(15)24:39+6:41   Valtteri Alanko15 24:39 #9 CCA 1
16.307 Rastivarsat 219:59(20)24:48(18)25:19+7:21   Timo Lohikainen16 25:19 #2 BAA 2
17.303 Rastivarsat 119:57(18)24:52(21)25:22+7:24   Juho Kuoppamäki17 25:22 #5 BBA 4
18.304 Helsingin Suunnistajat 119:53(16)24:42(16)25:23+7:25   Åge Liljeström18 25:23 #26 BCC 3
18.349 Helsingin Suunnistajat 320:01(21)24:51(20)25:23+7:25   Heidi Salonen18 25:23 #19 AAC 3
20.318 Rajamäen Rykmentti 219:55(17)24:49(19)25:25+7:27   Johanna Kemppi20 25:25 #18 CCB 3
20.352 Northern Wind 120:05(22)24:47(17)25:25+7:27   Denis Eltsov20 25:25 #13 ABB 2
22.316 Keravan Urheilijat 120:30(24)24:54(22)25:26+7:28   Marko Pirinen22 25:26 #23 BBC 2
23.341 Kyrös-Rasti 220:32(25)24:55(23)25:34+7:36   Heidi Sarvijärvi23 25:34 #20 BAC 3
24.343 Vehkalahden Veikot 220:27(23)25:12(24)25:48+7:50   Anniina Heikkinen24 25:48 #23 BBC 3
25.335 Kymin Suunnistajat 119:57(18)25:31(25)26:04+8:06   Peter Svahn25 26:04 #24 CBC 4
26.317 Tampereen Pyrintö 120:37(26)25:34(26)26:07+8:09   Sami Mustajoki26 26:07 #10 AAB 1
27.302 Rajamäen Rykmentti 121:08(28)25:44(27)26:19+8:21   Lauri Laajaniemi27 26:19 #27 CCC 3
28.320 Koovee 121:52(30)27:33(28)28:15+10:17   Minna Konttila28 28:15 #16 ACB 2
29.323 OK77 221:24(29)27:33(28)28:17+10:19   Heidi Torp-Donner29 28:17 #12 CAB 2
30.313 Kokkolan Suunnistajat 322:04(31)27:53(30)28:30+10:32   Pekka Rantala30 28:30 #9 CCA 4
30.344 IF Sibbo-Vargarna 323:00(33)27:57(31)28:30+10:32   Caroline Holmgren30 28:30 #10 AAB 2
32.334 Ikaalisten Nouseva-Voima 120:48(27)28:12(32)28:41+10:43   Harri Vehkalahti32 28:41 #2 BAA 3
33.322 Koovee 224:36(39)28:34(33)29:13+11:15   Juha Ketola33 29:13 #19 AAC 5
34.337 Pargas IF 123:19(35)28:39(34)29:24+11:26   Johanna Brink34 29:24 #25 ACC 2
35.332 OK Orient 122:05(32)28:56(35)29:28+11:30   Teemu Silvennoinen35 29:28 #7 ACA 2
36.305 Turun NMKY 123:10(34)29:03(36)29:35+11:37   Sami Aalto36 29:35 #7 ACA 3
37.328 Keravan Urheilijat 323:27(36)29:27(37)30:03+12:05   Mari Rantanen37 30:03 #1 AAA 2
38.321 Kyrös-Rasti 10:000:0030:09+12:11   Liisa Naskali38 30:09 #11 BAB 3
39.326 Keravan Urheilijat 223:51(38)29:33(38)30:15+12:17   Katri Pirinen39 30:15 #15 CBB 3
40.338 RastiPiikkiö 123:38(37)29:38(39)30:23+12:25   Anne Järvinen40 30:23 #4 ABA 3
41.350 Hyvinkään Rasti 724:55(40)31:36(40)32:14+14:16   Ville Jumppanen41 32:14 #12 CAB 3
42.345 Koovee 325:28(42)31:47(41)32:23+14:25   Lotta Salonen42 32:23 #18 CCB 4
43.347 IF Sibbo-Vargarna 425:25(41)31:54(42)32:36+14:38   Christa Borgman43 32:36 #16 ACB 3
44.309 Kokkolan Suunnistajat 126:11(43)32:12(43)32:40+14:42   Kim Biskop44 32:40 #6 CBA 5
45.339 Rasti 88 127:08(44)32:58(44)33:36+15:38   Laura Korpela45 33:36 #21 CAC 5
46.333 Kalvolan Keihäs 328:47(45)36:02(45)36:48+18:50   Heikki Aumo46 36:48 #22 ABC 5
47.311 Kokkolan Suunnistajat 231:45(46)39:07(46)39:48+21:50   Emilia Kaustinen47 39:48 #4 ABA 5
48.319 Rastivarsat 434:05(47)42:16(47)43:06+25:08   Kaisu Kyrö48 43:06 #8 BCA 4
49.306 Lynx 140:27(49)46:53(48)47:37+29:39   Henriikka Tilli49 47:37 #22 ABC 7
50.331 Kalvolan Keihäs 239:22(48)48:04(49)48:38+30:40   Hanna Leinamo50 48:38 #26 BCC 6
51.346 Rajamäen Rykmentti 31:00:41(50)1:09:24(50)1:10:14+52:16   Päivi Varmavuo51 1:10:14 #8 BCA 5
325 Kokkolan Suunnistajat 419:0323:37hyl.   Tommi Viitasaari-  #13 ABB 

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen