XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], C


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
   C
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
| Tulokset | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 52, Keskeyttäneet 2, Hylätyt 1)


Sija LNro Joukkue Os. Os.         Aika   Ero
    Nimi aika sija   Hajonta HajSij.   Vaihto   VaihtoSij.
1.330Lynx 41:05:50
Tom Asklöf18:533 /51 #5 BBA1.18:533
Johanna Asklöf23:152 /51 #18 CCB2.42:082
Herkko Plit23:4213 /50 #19 AAC1.1:05:501
2.301OK77 11:05:55+0:05
Tomas Ray24:1313 /51 #1 AAA1.24:1313
Kerkko Visuri24:016 /51 #14 BBB2.48:146
Mikael Donner17:411 /50 #27 CCC1.1:05:552
3.310Rastivarsat 31:06:23+0:33
Tatu Leirimaa20:277 /51 #25 ACC1.20:277
Tommi Maasilta23:183 /51 #2 BAA1.43:453
Juha Kiljunen22:3810 /50 #15 CBB1.1:06:233
4.324Lynx 31:08:02+2:12
Janne Kivilaakso20:599 /51 #17 BCB1.20:599
Mikke Maronen24:248 /51 #21 CAC2.45:234
Ville Koponen22:3911 /50 #4 ABA1.1:08:024
5.318Rajamäen Rykmentti 21:08:18+2:28
Johanna Kemppi25:2520 /51 #18 CCB3.25:2520
Ari Enroth23:475 /51 #19 AAC2.49:127
Joni Kemppi19:062 /50 #5 BBA2.1:08:185
6.349Helsingin Suunnistajat 31:09:24+3:34
Heidi Salonen25:2318 /51 #19 AAC3.25:2318
Janne Syrjäläinen24:127 /51 #5 BBA3.49:359
Kari Salonen19:493 /50 #18 CCB1.1:09:246
7.315IF Sibbo-Vargarna 11:09:25+3:35
Daniel Blomster19:124 /51 #3 CAA1.19:124
Benjamin Holmgren27:4416 /51 #13 ABB3.46:565
Christoffer Hindsberg22:297 /50 #26 BCC2.1:09:257
8.312Lynx 21:09:40+3:50
Juha Tilli19:175 /51 #21 CAC1.19:175
Sami Isoherranen22:431 /51 #4 ABA2.42:001
Virpi Tilli27:4019 /50 #17 BCB4.1:09:408
9.314Helsingin Suunnistajat 21:11:44+5:54
Helena Matilainen21:5910 /51 #20 BAC1.21:5910
Mirja Matilainen27:3715 /51 #6 CBA3.49:3610
Kari Matilainen22:086 /50 #16 ACB1.1:11:449
10.305Turun NMKY 11:14:55+9:05
Sami Aalto29:3536 /51 #7 ACA3.29:3536
Jukka Lehtonen23:424 /51 #11 BAB1.53:1713
Juha Nappu21:384 /50 #24 CBC1.1:14:5510
11.336MS Parma 11:16:31+10:41
Aaro Ruohola18:512 /51 #6 CBA1.18:512
Laura Laukkanen35:0632 /51 #22 ABC1.53:5715
Risto Ruohola22:349 /50 #20 BAC2.1:16:3111
12.304Helsingin Suunnistajat 11:18:15+12:25
Åge Liljeström25:2318 /51 #26 BCC3.25:2318
Irene Turakainen29:1418 /51 #3 CAA4.54:3717
Kimmo Liljeström23:3812 /50 #13 ABB1.1:18:1512
13.342Pargas IF 21:18:28+12:38
Conny Arén19:446 /51 #3 CAA2.19:446
Oscar Arén36:4640 /51 #13 ABB4.56:3021
Markku Virtala21:585 /50 #26 BCC1.1:18:2813
14.340IF Sibbo-Vargarna 21:19:41+13:51
Valtteri Alanko24:3915 /51 #9 CCA1.24:3915
Mikaela Borgman29:5320 /51 #10 AAB4.54:3216
Rickard Svedberg25:0915 /50 #23 BBC1.1:19:4114
15.317Tampereen Pyrintö 11:21:31+15:41
Sami Mustajoki26:0726 /51 #10 AAB1.26:0726
Tommi Koskinen27:3014 /51 #23 BBC4.53:3714
Jyri Mustajoki27:5421 /50 #9 CCA3.1:21:3115
16.320Koovee 11:22:10+16:20
Minna Konttila28:1528 /51 #16 ACB2.28:1528
Katri Niittymäki29:2819 /51 #20 BAC4.57:4322
Heli Ketola24:2714 /50 #6 CBA2.1:22:1016
17.343Vehkalahden Veikot 21:25:05+19:15
Anniina Heikkinen25:4824 /51 #23 BBC3.25:4824
Ari Kukkonen30:3222 /51 #9 CCA5.56:2020
Markus Gango28:4522 /50 #10 AAB3.1:25:0517
18.344IF Sibbo-Vargarna 31:26:04+20:14
Caroline Holmgren28:3030 /51 #10 AAB2.28:3030
Agneta Boxström31:3426 /51 #23 BBC5.1:00:0426
Tuulia Kivistö26:0017 /50 #9 CCA2.1:26:0418
19.307Rastivarsat 21:26:05+20:15
Timo Lohikainen25:1916 /51 #2 BAA2.25:1916
Reima Liikkanen26:0511 /51 #15 CBB2.51:2412
Antti Lepola34:4128 /50 #25 ACC4.1:26:0519
20.339Rasti 88 11:27:28+21:38
Laura Korpela33:3645 /51 #21 CAC5.33:3645
Tuija Välimaa31:2025 /51 #4 ABA4.1:04:5634
Ilkka Nokka22:328 /50 #17 BCB2.1:27:2820
21.308Hyvinkään Rasti 61:28:08+22:18
Sami Hölttä24:1714 /51 #24 CBC2.24:1714
Juha Ojanen31:4727 /51 #7 ACA4.56:0419
Sakke Ahoniemi32:0426 /50 #11 BAB4.1:28:0821
22.332OK Orient 11:28:19+22:29
Teemu Silvennoinen29:2835 /51 #7 ACA2.29:2835
Tatu Varjolaakso33:3931 /51 #11 BAB5.1:03:0731
Jari Johansson25:1216 /50 #24 CBC3.1:28:1922
23.348Rajamäen Rykmentti 41:29:49+23:59
Rasmus Gustafsson24:1112 /51 #11 BAB2.24:1112
Kristoffer Gustafsson37:5342 /51 #24 CBC6.1:02:0430
Toni Haapala27:4520 /50 #7 ACA1.1:29:4923
24.351Lynx 51:30:01+24:11
Kai Hilo22:5711 /51 #17 BCB3.22:5711
Annamari Heikkilä26:2112 /51 #21 CAC3.49:188
Mika Raitola40:4334 /50 #4 ABA6.1:30:0124
25.327Kalvolan Keihäs 11:30:55+25:05
Tapio Ristimäki20:398 /51 #14 BBB1.20:398
Saara Oripelto35:0834 /51 #27 CCC4.55:4718
Minna Ristimäki35:0829 /50 #1 AAA3.1:30:5525
26.323OK77 21:33:32+27:42
Heidi Torp-Donner28:1729 /51 #12 CAB2.28:1729
Tove Jern35:1135 /51 #22 ABC2.1:03:2832
Jori Arrakoski30:0424 /50 #8 BCA1.1:33:3226
27.338RastiPiikkiö 11:37:55+32:05
Anne Järvinen30:2340 /51 #4 ABA3.30:2340
Pauliina Repo36:1037 /51 #17 BCB5.1:06:3338
Marjo Väätäjä31:2225 /50 #21 CAC4.1:37:5527
28.309Kokkolan Suunnistajat 11:38:35+32:45
Kim Biskop32:4044 /51 #6 CBA5.32:4044
Raisa Virkkala36:2539 /51 #22 ABC4.1:09:0542
Marko Siironen29:3023 /50 #20 BAC5.1:38:3528
29.347IF Sibbo-Vargarna 41:39:46+33:56
Christa Borgman32:3643 /51 #16 ACB3.32:3643
Hans Holmgren35:0632 /51 #20 BAC6.1:07:4239
Tom Sundbäck32:0426 /50 #6 CBA4.1:39:4629
30.328Keravan Urheilijat 31:42:35+36:45
Mari Rantanen30:0337 /51 #1 AAA2.30:0337
Eva Rönkkö29:5721 /51 #14 BBB3.1:00:0025
Taina Häyhä42:3539 /50 #27 CCC5.1:42:3530
31.345Koovee 31:42:37+36:47
Lotta Salonen32:2342 /51 #18 CCB4.32:2342
Pirjo Ala-Mäyry28:3617 /51 #19 AAC4.1:00:5928
Noora Ahonen41:3835 /50 #5 BBA6.1:42:3731
32.303Rastivarsat 11:42:50+37:00
Juho Kuoppamäki25:2217 /51 #5 BBA4.25:2217
Elisa Kiljunen32:5729 /51 #18 CCB5.58:1924
Petra Ruponen44:3143 /50 #19 AAC6.1:42:5032
33.321Kyrös-Rasti 11:43:14+37:24
Liisa Naskali30:0938 /51 #11 BAB3.30:0938
Hanna Niinimäki31:1224 /51 #24 CBC5.1:01:2129
Päivi Haavisto41:5336 /50 #7 ACA5.1:43:1433
34.335Kymin Suunnistajat 11:43:35+37:45
Peter Svahn26:0425 /51 #24 CBC4.26:0425
Roosa Ryti41:5345 /51 #7 ACA5.1:07:5740
Anna Hannuksela-Svahn35:3830 /50 #11 BAB6.1:43:3534
35.326Keravan Urheilijat 21:46:22+40:32
Katri Pirinen30:1539 /51 #15 CBB3.30:1539
Timo Rantanen33:1630 /51 #25 ACC3.1:03:3133
Ulla Kallio42:5140 /50 #2 BAA5.1:46:2235
36.337Pargas IF 11:46:27+40:37
Johanna Brink29:2434 /51 #25 ACC2.29:2434
Jenny Virtala30:4723 /51 #2 BAA4.1:00:1127
Pernilla Karlsson46:1645 /50 #15 CBB5.1:46:2736
37.334Ikaalisten Nouseva-Voima 11:48:36+42:46
Harri Vehkalahti28:4132 /51 #2 BAA3.28:4132
Juulia Vehkalahti37:5041 /51 #15 CBB4.1:06:3137
Tiina Isolähteenmäki42:0537 /50 #25 ACC5.1:48:3637
38.341Kyrös-Rasti 21:48:51+43:01
Heidi Sarvijärvi25:3423 /51 #20 BAC3.25:3423
Elisa Mattila42:5347 /51 #6 CBA6.1:08:2741
Kristiina Oksanen40:2433 /50 #16 ACB4.1:48:5138
39.302Rajamäen Rykmentti 11:50:42+44:52
Lauri Laajaniemi26:1927 /51 #27 CCC3.26:1927
Joela Väisänen38:5144 /51 #1 AAA4.1:05:1035
Sonja Vähätalo45:3244 /50 #14 BBB5.1:50:4239
40.316Keravan Urheilijat 11:53:04+47:14
Marko Pirinen25:2622 /51 #23 BBC2.25:2622
Mia Hakuli32:2128 /51 #9 CCA6.57:4723
Anna Saarinen55:1749 /50 #10 AAB6.1:53:0440
41.322Koovee 21:53:13+47:23
Juha Ketola29:1333 /51 #19 AAC5.29:1333
Katja Schüle36:1838 /51 #5 BBA5.1:05:3136
Riikka Valpuri Pohja47:4246 /50 #18 CCB6.1:53:1341
42.350Hyvinkään Rasti 71:53:23+47:33
Ville Jumppanen32:1441 /51 #12 CAB3.32:1441
Jari Latva-Käyrä38:4543 /51 #22 ABC6.1:10:5943
Virpi Kerkelä42:2438 /50 #8 BCA3.1:53:2342
43.329Vehkalahden Veikot 11:54:46+48:56
Jarkko Heikkinen17:581 /51 #27 CCC2.17:581
Tuulia Kukkonen53:1149 /51 #1 AAA5.1:11:0944
Anni-Elina Koskiaho43:3742 /50 #14 BBB4.1:54:4643
44.311Kokkolan Suunnistajat 22:00:21+54:31
Emilia Kaustinen39:4847 /51 #4 ABA5.39:4847
Henna Virkkala42:0446 /51 #17 BCB6.1:21:5247
Henna Jylhä38:2932 /50 #21 CAC6.2:00:2144
45.313Kokkolan Suunnistajat 32:00:24+54:34
Pekka Rantala28:3030 /51 #9 CCA4.28:3030
Marjut Virkkala48:5348 /51 #10 AAB5.1:17:2346
Venla Saarela43:0141 /50 #23 BBC6.2:00:2445
46.352Northern Wind 12:05:05+59:15
Denis Eltsov25:2520 /51 #13 ABB2.25:2520
Nikolay Dmitrenko25:5610 /51 #26 BCC4.51:2111
Tatiana Shevchenko1:13:4450 /50 #3 CAA6.2:05:0546
47.333Kalvolan Keihäs 32:06:02+1:00:12
Heikki Aumo36:4846 /51 #22 ABC5.36:4846
Matias Laakso35:2636 /51 #8 BCA2.1:12:1445
Kimmo Leinamo53:4848 /50 #12 CAB4.2:06:0247
48.346Rajamäen Rykmentti 32:11:36+1:05:46
Päivi Varmavuo1:10:1451 /51 #8 BCA5.1:10:1451
Jarmo Laakso24:589 /51 #12 CAB1.1:35:1248
Seppo Varmavuo36:2431 /50 #22 ABC3.2:11:3648
49.331Kalvolan Keihäs 22:34:33+1:28:43
Hanna Leinamo48:3850 /51 #26 BCC6.48:3850
Eeva-Liisa Laakso54:1350 /51 #3 CAA5.1:42:5149
Tiina Mäenpää51:4247 /50 #13 ABB5.2:34:3349
325Kokkolan Suunnistajat 4hyl.
Tommi Viitasaarihyl.- /51 #13 ABBhyl.
Elina Orjala27:2613 /51 #26 BCC5.
Kari Koivumäki27:0918 /50 #3 CAA3.
306Lynx 1kesk
Henriikka Tilli47:3749 /51 #22 ABC7.47:3749
Emmi Pelkonen1:14:1751 /51 #8 BCA6.2:01:5450
Pia Calderarakesk- /50 #12 CABkesk
319Rastivarsat 4kesk
Kaisu Kyrö43:0648 /51 #8 BCA4.43:0648
Jussi-Petri Hirvonenkesk- /51 #12 CABkesk
Jussi-Petri Hirvonenei läht.- /50-ei läht.

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen