XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Osuustulokset: B, 4. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,4 km | 1,6 km | Maali | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Hajonta HajSij.   Joukkue
1.106 Ilari Haltia9:571.2 #3 AB1 Rajamäen Rykmentti 1
2.116 Hanne Hilo10:20+0:233.1 #1 AA6 Lynx 1
3.178 Wille Laitamäki10:54+0:574.1 #3 AB3 Hiidenkiertäjät 1
4.101 Paavo Heinonen10:56+0:592. #4 BB2 Helsingin Suunnistajat 1
5.103 Anton Hamppu11:12+1:158.6 #2 BA5 Helsingin Suunnistajat 2
6.114 Leo Matinheikki11:18+1:215.6 #3 AB4 Tampereen Pyrintö 1
7.132 Aino Ristimäki11:46+1:4911.6 #1 AA10 Kalvolan Keihäs 1
8.196 Kalle Kinnala11:51+1:5439.21 #1 AA11 Turun Suunnistajat 1
9.117 Heta Virtanen11:57+2:008.4 #4 BB5 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
10.109 Joel Schüle12:06+2:096.3 #4 BB6 Koovee 1
11.105 Venla Annala12:08+2:1113.6 #4 BB7 Kangasala SK 2
12.130 Iivari Willman12:19+2:2212.3 #3 AB8 Rastikarhut 1
13.141 Ilmari Aho12:24+2:277.3 #4 BB10 Valkeakosken Haka 1
14.142 Venla Salonen12:29+2:3220.25 #3 AB10 Helsingin Suunnistajat 4
15.125 Lauri Naskali12:31+2:3414.4 #4 BB12 Kyrös-Rasti 1
16.157 Oona Luoma12:40+2:4315.1 #4 BB13 Ulvilan Ura 1
17.140 Lauri Aaltonen12:48+2:5176.10 #1 AA16 Hyvinkään Rasti 3
18.179 Timi Niemensivu12:51+2:5453.18 #2 BA12 Rasti-Lukko 1
19.124 Artturi Hiiro13:00+3:0324.20 #1 AA18 Rajamäen Rykmentti 2
20.194 Lena Brusova13:10+3:1318.3 #3 AB15 Northern Wind
21.160 Aino Ojala13:28+3:3121.16 #1 AA25 Ulvilan Ura 2
22.102 Vilhelm Toivonen13:31+3:3410.3 #3 AB17 Kangasala SK 1
23.136 Essi Valtonen13:36+3:3923.15 #1 AA26 MS Parma 2
24.108 Tapio Saarinen13:46+3:4922.12 #1 AA27 Keravan Urheilijat 1
25.195 Niilo Niska13:59+4:0226.9 #2 BA18 Lapuan Virkiä 1
26.104 Essi Hölsö14:07+4:1019.4 #1 AA28 Paimion Rasti 1
27.180 Anna Tulonen14:10+4:1325.8 #1 AA29 Hiidenkiertäjät 2
28.118 Emil Laaksonen14:20+4:2355.12 #3 AB20 Espoon Suunta 2
29.148 Venla Nieminen14:21+4:2438.15 #1 AA30 IF Sibbo-Vargarna 1
30.119 Olli Tiainen14:27+4:3047.15 #2 BA20 Espoon Suunta 3
30.190 Pinja Jutila14:27+4:3034.16 #3 AB25 Rastikarhut 4
32.115 Emmi Kiljunen14:28+4:3128.3 #2 BA21 Rastivarsat 1
32.131 Veera Turakainen14:28+4:3127.3 #2 BA21 Helsingin Suunnistajat 3
34.199 Kaisa Keränen14:39+4:4240.11 #2 BA25 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
35.159 Sini Saarinen14:47+4:50ulkop.   #2 BA26 Rasti 88 / AuVa 1
36.163 Henna Laukkanen14:48+4:5161.9 #2 BA27 MS Parma 3
37.126 Aino Asklöf14:55+4:5816.3 #3 AB27 Lynx 2
38.120 Oskari Jacobsson15:00+5:0374.8 #1 AA32 Tuusulan Voima-Veikot 1
39.138 Evert Gango15:01+5:0430.13 #3 AB28 Kymin Suunnistajat 1
40.139 Mikko Määttälä15:04+5:0756.9 #2 BA29 Espoon Suunta 4
41.152 Emma Varmavuo15:05+5:0867.12 #1 AA33 Rajamäen Rykmentti 3
42.174 Benjamin Saarela15:55+5:5866.10 #3 AB31 Lounais-Hämeen Rasti 2
42.187 Iida Lahti15:55+5:5841.7 #2 BA31 Rastikarhut 3
44.143 Wilhelmiina Liuksiala15:58+6:0131.8 #2 BA32 Kyrös-Rasti 2
44.153 Maj Lönnfeldt15:58+6:0148.10 #4 BB26 OK77 1
46.197 Noora Neuvonen16:06+6:0933.3 #4 BB27 Turun Suunnistajat 2
47.137 Henri Kukkonen16:09+6:1235.6 #4 BB28 Vehkalahden Veikot 1
48.144 Venla Venetjoki16:11+6:1442.7 #1 AA35 Kokkolan Suunnistajat 1
49.191 Lotta Koivula16:20+6:2364.8 #2 BA33 Ulvilan Ura 4
50.113 Mikko Kuusisto16:33+6:3629.3 #4 BB30 Angelniemen Ankkuri 1
51.161 Aleksandra Rautiainen16:36+6:3958.5 #4 BB31 Angelniemen Ankkuri 3
52.167 Kaisla Seppälä16:52+6:5545.7 #2 BA34 Rajamäen Rykmentti 4
53.183 Sara Talvitie16:58+7:0136.7 #2 BA35 Rasti-Nokia 1
54.162 Lenni Väisänen17:00+7:0349.6 #3 AB38 Helsingin Suunnistajat 5
55.181 Minea Korhonen17:15+7:1872.2 #4 BB33 Mäntsälän Urheilijat 2
55.198 Kalle Hirviniemi17:15+7:1881.3 #3 AB39 Turun Suunnistajat 3
57.177 Tuomas Rokka17:21+7:2475.5 #4 BB34 Lounais-Hämeen Rasti 3
58.172 Jani Ahonen17:22+7:2584.1 #1 AA36 Angelniemen Ankkuri 4
59.155 Pauliina Tilli17:26+7:2943.1 #2 BA36 Lynx 3
60.173 Markus Sojakka17:30+7:3368.1 #4 BB35 Helsingin Suunnistajat 6
61.189 Lauri Kaleva17:58+8:0171.3 #4 BB36 Lounais-Hämeen Rasti 4
62.176 Senja Verronen18:16+8:1978. #1 AA37 Kokkolan Suunnistajat 2
63.147 Veeti Vesterinen18:30+8:3354.2 #2 BA38 Hyvinkään Rasti 4
63.166 Salla Isoherranen18:30+8:3380.1 #3 AB40 Lynx 4
65.156 Emma Vehkalahti18:38+8:4144.5 #1 AA38 Länsi-Lavian Loiske 1
66.192 Viona Väisänen18:43+8:4683. #1 AA39 Rajamäen Rykmentti 5
67.121 Matti Rintanen19:13+9:1650.4 #4 BB38 Kangasala SK 3
68.151 Ella Filppula19:31+9:3477.4 #2 BA39 Valkeakosken Haka 2
69.145 Siri Lindroos19:50+9:5388.3 #4 BB39 OK Raseborg 1
70.112 Akseli Julkunen19:51+9:5417.16 #1 AA40 Lounais-Hämeen Rasti 1
71.165 Aino-Sofia Juurijärvi19:59+10:0259.5 #4 BB40 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
72.171 Alina Löytönen20:08+10:1165.4 #2 BA40 Paimion Rasti 2
73.164 Valtteri Seppo20:46+10:4986.2 #1 AA41 Espoon Suunta 5
74.135 Sanna Virtanen21:26+11:2973.9 #2 BA41 Kalvolan Keihäs 2
75.111 Aku Koskenvuo22:08+12:1151.27 #2 BA44 Espoon Suunta 1
76.129 Aleksi Karttila22:37+12:4031.23 #4 BB44 MS Parma 1
77.122 Visa Salonen22:47+12:5046.26 #3 AB41 Koovee 2
77.134 Reetta Ketola22:47+12:5082.7 #3 AB41 Koovee 3
79.169 Otto Soini22:55+12:5870.13 #4 BB45 Kymin Suunnistajat 2
80.110 Jill Laurén22:58+13:0160.28 #3 AB43 Pargas IF 1
81.170 Verneri Asell23:12+13:1557.32 #3 AB44 Ikaalisten Nouseva-Voima 2
82.150 Tuomas Ruuskanen23:13+13:1652.30 #3 AB45 Mäntsälän Urheilijat 1
83.107 Elviira Ruuska23:31+13:3437.32 #2 BA45 Ounasvaaran Hiihtoseura 1
84.127 Villa Mustajoki24:50+14:5362.34 #2 BA46 Tampereen Pyrintö 2
85.186 Gavin Brock24:59+15:0279.20 #3 AB46 Kokkolan Suunnistajat 3
86.128 Kaisa Kaartinen25:06+15:0969.23 #1 AA43 Angelniemen Ankkuri 2
87.188 Annika Tarkkanen25:10+15:1387. #1 AA44 Ulvilan Ura 3
88.133 Venla Imberg25:22+15:2563.36 #4 BB47 Rastikarhut 2
89.175 Ellen Sillman27:55+17:5885.19 #2 BA47 IF Sibbo-Vargarna 2
90.185 Venla Kerkelä31:47+21:5091.2 #4 BB48 Hyvinkään Rasti 5
91.154 Ida Vapalahti32:06+22:0990.1 #3 AB47 Vehkalahden Veikot 2
92.168 Tuomas Leinamo36:43+26:4689.12 #1 AA46 Kalvolan Keihäs 3
123 Olga Koskinenei läht.   -- Kangasala SK 4
158  N.N.ei läht.   -- Rastivarsat 2
184  N.N.ei läht.   -- Rasti-Nokia 2
200  N.N.ei läht.   -- IF Sibbo-Vargarna 3

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen