XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], B, 4. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,4 km | 1,6 km | Maali | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 96, Keskeyttäneet 4, Hylätyt 0)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 1,4 km 1,6 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.106 Rajamäen Rykmentti 137:14(2)40:02(2)40:292 Ilari Haltia1 9:57 #3 AB 1
2.101 Helsingin Suunnistajat 137:17(3)40:02(2)40:30+0:01 Paavo Heinonen4 10:56 #4 BB 2
3.116 Lynx 137:43(4)40:24(4)40:56+0:271 Hanne Hilo2 10:20 #1 AA 6
4.178 Hiidenkiertäjät 139:04(5)41:59(5)42:34+2:051 Wille Laitamäki3 10:54 #3 AB 3
5.114 Tampereen Pyrintö 140:14(6)43:23(6)43:55+3:266 Leo Matinheikki6 11:18 #3 AB 4
6.109 Koovee 140:25(7)43:41(7)44:17+3:483 Joel Schüle10 12:06 #4 BB 6
7.141 Valkeakosken Haka 141:09(9)44:15(9)44:47+4:183 Ilmari Aho13 12:24 #4 BB 10
8.103 Helsingin Suunnistajat 241:48(13)44:36(11)45:09+4:406 Anton Hamppu5 11:12 #2 BA 5
8.117 Hämeenlinnan Suunnistajat 141:09(9)44:35(10)45:09+4:404 Heta Virtanen9 11:57 #4 BB 5
10.102 Kangasala SK 141:34(12)44:43(13)45:19+4:503 Vilhelm Toivonen22 13:31 #3 AB 17
11.132 Kalvolan Keihäs 142:48(14)45:50(14)46:29+6:006 Aino Ristimäki7 11:46 #1 AA 10
12.130 Rastikarhut 143:08(17)46:20(15)46:54+6:253 Iivari Willman12 12:19 #3 AB 8
13.105 Kangasala SK 243:06(16)46:25(16)47:00+6:316 Venla Annala11 12:08 #4 BB 7
14.125 Kyrös-Rasti 143:16(18)46:47(17)47:17+6:484 Lauri Naskali15 12:31 #4 BB 12
15.157 Ulvilan Ura 143:05(15)46:48(18)47:18+6:491 Oona Luoma16 12:40 #4 BB 13
16.126 Lynx 244:05(19)47:59(19)48:40+8:113 Aino Asklöf37 14:55 #3 AB 27
17.112 Lounais-Hämeen Rasti 135:37(1)38:50(1)49:20+8:5116 Akseli Julkunen70 19:51 #1 AA 40
18.194 Northern Wind 45:15(21)48:58(20)49:30+9:013 Lena Brusova20 13:10 #3 AB 15
19.104 Paimion Rasti 145:56(24)50:08(22)50:43+10:144 Essi Hölsö26 14:07 #1 AA 28
20.142 Helsingin Suunnistajat 448:04(30)51:28(24)52:03+11:3425 Venla Salonen14 12:29 #3 AB 10
21.160 Ulvilan Ura 247:47(28)51:38(26)52:07+11:3816 Aino Ojala21 13:28 #1 AA 25
22.108 Keravan Urheilijat 148:09(31)51:33(25)52:15+11:4612 Tapio Saarinen24 13:46 #1 AA 27
23.136 MS Parma 247:53(29)51:48(27)52:20+11:5115 Essi Valtonen23 13:36 #1 AA 26
24.124 Rajamäen Rykmentti 248:12(32)51:54(29)52:31+12:0220 Artturi Hiiro19 13:00 #1 AA 18
25.180 Hiidenkiertäjät 248:17(33)51:52(28)52:33+12:048 Anna Tulonen27 14:10 #1 AA 29
26.195 Lapuan Virkiä 147:22(27)52:03(32)52:36+12:079 Niilo Niska25 13:59 #2 BA 18
27.131 Helsingin Suunnistajat 348:28(36)51:59(30)52:40+12:113 Veera Turakainen32 14:28 #2 BA 21
28.115 Rastivarsat 148:56(37)52:08(33)52:42+12:133 Emmi Kiljunen32 14:28 #2 BA 21
29.113 Angelniemen Ankkuri 147:12(25)53:46(35)54:14+13:453 Mikko Kuusisto50 16:33 #4 BB 30
30.138 Kymin Suunnistajat 149:16(39)53:42(34)54:20+13:5113 Evert Gango39 15:01 #3 AB 28
31.129 MS Parma 140:41(8)44:07(8)54:43+14:1423 Aleksi Karttila76 22:37 #4 BB 44
31.143 Kyrös-Rasti 249:39(42)54:09(37)54:43+14:148 Wilhelmiina Liuksiala44 15:58 #2 BA 32
33.197 Turun Suunnistajat 249:36(41)54:04(36)54:44+14:153 Noora Neuvonen46 16:06 #4 BB 27
34.190 Rastikarhut 450:18(44)54:23(40)54:58+14:2916 Pinja Jutila30 14:27 #3 AB 25
35.137 Vehkalahden Veikot 149:48(43)54:21(39)54:59+14:306 Henri Kukkonen47 16:09 #4 BB 28
36.183 Rasti-Nokia 149:28(40)54:25(41)55:05+14:367 Sara Talvitie53 16:58 #2 BA 35
37.107 Ounasvaaran Hiihtoseura 141:16(11)44:37(12)55:11+14:4232 Elviira Ruuska83 23:31 #2 BA 45
38.148 IF Sibbo-Vargarna 150:37(46)54:44(42)55:19+14:5015 Venla Nieminen29 14:21 #1 AA 30
39.196 Turun Suunnistajat 151:51(51)54:53(44)55:23+14:5421 Kalle Kinnala8 11:51 #1 AA 11
40.199 Hämeenlinnan Suunnistajat 251:27(50)54:52(43)55:26+14:5711 Kaisa Keränen34 14:39 #2 BA 25
41.187 Rastikarhut 350:55(47)54:59(45)55:40+15:117 Iida Lahti42 15:55 #2 BA 31
42.144 Kokkolan Suunnistajat 150:29(45)55:51(47)56:26+15:577 Venla Venetjoki48 16:11 #1 AA 35
43.155 Lynx 351:21(48)55:49(46)56:29+16:001 Pauliina Tilli59 17:26 #2 BA 36
44.156 Länsi-Lavian Loiske 152:47(54)56:49(48)57:23+16:545 Emma Vehkalahti65 18:38 #1 AA 38
45.167 Rajamäen Rykmentti 452:06(52)57:01(49)57:45+17:167 Kaisla Seppälä52 16:52 #2 BA 34
46.122 Koovee 244:20(20)0:0058:01+17:3226 Visa Salonen77 22:47 #3 AB 41
47.119 Espoon Suunta 353:50(57)57:42(50)58:18+17:4915 Olli Tiainen30 14:27 #2 BA 20
48.153 OK77 153:22(55)57:51(51)58:23+17:5410 Maj Lönnfeldt44 15:58 #4 BB 26
49.162 Helsingin Suunnistajat 552:44(53)58:09(52)58:42+18:136 Lenni Väisänen54 17:00 #3 AB 38
50.121 Kangasala SK 351:24(49)58:10(53)58:52+18:234 Matti Rintanen67 19:13 #4 BB 38
51.111 Espoon Suunta 145:45(23)0:0059:35+19:0627 Aku Koskenvuo75 22:08 #2 BA 44
52.150 Mäntsälän Urheilijat 145:44(22)49:12(21)59:37+19:0830 Tuomas Ruuskanen82 23:13 #3 AB 45
53.179 Rasti-Lukko 156:19(64)59:34(54)1:00:12+19:4318 Timi Niemensivu18 12:51 #2 BA 12
54.147 Hyvinkään Rasti 454:33(58)59:43(55)1:00:21+19:522 Veeti Vesterinen63 18:30 #2 BA 38
55.118 Espoon Suunta 255:52(62)59:59(56)1:00:36+20:0712 Emil Laaksonen28 14:20 #3 AB 20
56.139 Espoon Suunta 456:33(65)1:00:15(58)1:00:49+20:209 Mikko Määttälä40 15:04 #2 BA 29
57.170 Ikaalisten Nouseva-Voima 255:41(61)1:00:18(59)1:00:52+20:2332 Verneri Asell81 23:12 #3 AB 44
58.161 Angelniemen Ankkuri 355:08(60)1:00:13(57)1:00:53+20:245 Aleksandra Rautiainen51 16:36 #4 BB 31
59.165 Ikaalisten Nouseva-Voima 154:46(59)1:00:30(60)1:01:10+20:415 Aino-Sofia Juurijärvi71 19:59 #4 BB 40
60.110 Pargas IF 147:18(26)50:40(23)1:01:17+20:4828 Jill Laurén80 22:58 #3 AB 43
61.163 MS Parma 357:44(67)1:01:34(61)1:02:07+21:389 Henna Laukkanen36 14:48 #2 BA 27
62.127 Tampereen Pyrintö 248:20(34)52:02(31)1:02:39+22:1034 Villa Mustajoki84 24:50 #2 BA 46
63.133 Rastikarhut 248:24(35)0:001:03:07+22:3836 Venla Imberg88 25:22 #4 BB 47
64.191 Ulvilan Ura 458:19(70)1:03:05(62)1:03:43+23:148 Lotta Koivula49 16:20 #2 BA 33
65.171 Paimion Rasti 257:14(66)1:03:11(63)1:03:52+23:234 Alina Löytönen72 20:08 #2 BA 40
66.174 Lounais-Hämeen Rasti 258:07(68)1:03:35(65)1:04:08+23:3910 Benjamin Saarela42 15:55 #3 AB 31
67.152 Rajamäen Rykmentti 359:37(74)1:03:31(64)1:04:14+23:4512 Emma Varmavuo41 15:05 #1 AA 33
68.173 Helsingin Suunnistajat 658:18(69)1:04:01(66)1:04:37+24:081 Markus Sojakka60 17:30 #4 BB 35
69.128 Angelniemen Ankkuri 249:15(38)54:10(38)1:04:45+24:1623 Kaisa Kaartinen86 25:06 #1 AA 43
70.169 Kymin Suunnistajat 255:52(62)1:04:12(67)1:04:48+24:1913 Otto Soini79 22:55 #4 BB 45
71.189 Lounais-Hämeen Rasti 459:36(73)1:04:18(68)1:04:53+24:243 Lauri Kaleva61 17:58 #4 BB 36
72.181 Mäntsälän Urheilijat 259:38(75)1:04:26(69)1:05:05+24:362 Minea Korhonen55 17:15 #4 BB 33
73.135 Kalvolan Keihäs 259:30(72)1:05:10(70)1:05:45+25:169 Sanna Virtanen74 21:26 #2 BA 41
74.120 Tuusulan Voima-Veikot 11:02:16(79)1:05:58(71)1:06:26+25:578 Oskari Jacobsson38 15:00 #1 AA 32
75.177 Lounais-Hämeen Rasti 31:00:34(76)1:06:04(72)1:06:43+26:145 Tuomas Rokka57 17:21 #4 BB 34
76.140 Hyvinkään Rasti 31:03:19(82)1:06:17(73)1:06:49+26:2010 Lauri Aaltonen17 12:48 #1 AA 16
77.151 Valkeakosken Haka 21:01:08(77)1:06:23(74)1:07:00+26:314 Ella Filppula68 19:31 #2 BA 39
78.176 Kokkolan Suunnistajat 21:02:24(80)1:06:36(75)1:07:18+26:49 Senja Verronen62 18:16 #1 AA 37
79.186 Kokkolan Suunnistajat 353:42(56)0:001:08:26+27:5720 Gavin Brock85 24:59 #3 AB 46
80.166 Lynx 41:03:06(81)1:08:55(76)1:09:41+29:121 Salla Isoherranen63 18:30 #3 AB 40
81.198 Turun Suunnistajat 31:06:07(86)1:09:51(78)1:10:28+29:593 Kalle Hirviniemi55 17:15 #3 AB 39
82.134 Koovee 31:01:10(78)1:09:58(79)1:10:39+30:107 Reetta Ketola77 22:47 #3 AB 41
83.192 Rajamäen Rykmentti 51:04:52(84)1:10:05(80)1:10:48+30:19 Viona Väisänen66 18:43 #1 AA 39
84.172 Angelniemen Ankkuri 41:06:06(85)1:10:29(81)1:11:09+30:401 Jani Ahonen58 17:22 #1 AA 36
85.175 IF Sibbo-Vargarna 258:57(71)0:001:14:07+33:3819 Ellen Sillman89 27:55 #2 BA 47
86.164 Espoon Suunta 51:11:08(87)1:15:26(82)1:16:03+35:342 Valtteri Seppo73 20:46 #1 AA 41
87.188 Ulvilan Ura 31:04:36(83)1:09:19(77)1:19:55+39:26 Annika Tarkkanen87 25:10 #1 AA 44
88.145 OK Raseborg 11:14:53(89)1:20:27(83)1:21:05+40:363 Siri Lindroos69 19:50 #4 BB 39
89.168 Kalvolan Keihäs 30:000:001:25:42+45:1312 Tuomas Leinamo92 36:43 #1 AA 46
90.154 Vehkalahden Veikot 21:11:19(88)0:001:28:21+47:521 Ida Vapalahti91 32:06 #3 AB 47
91.185 Hyvinkään Rasti 51:33:48(90)1:41:01(84)1:41:42+1:01:132 Venla Kerkelä90 31:47 #4 BB 48
123 Kangasala SK 40:000:00kesk   Olga Koskinen-    
158 Rastivarsat 20:000:00kesk    N.N.-    
184 Rasti-Nokia 20:000:00kesk    N.N.-    
200 IF Sibbo-Vargarna 30:000:00kesk    N.N.-    
ulkop.159 Rasti 88 / AuVa 153:5757:5258:25 Sini Saarinen35 14:47 #2 BA 26

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen