XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Osuustulokset: B, 3. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,0 km | 1,3 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Hajonta HajSij.   Joukkue
1.106 Topias Kemppi8:053.12 #1 RR23 Rajamäen Rykmentti 1
2.116 Arttu Peltola8:11+0:064.9 #1 RR29 Lynx 1
3.132 Oskari Aumo9:04+0:5917.20 #1 RR73 Kalvolan Keihäs 1
4.178 Nea Kytäjä9:17+1:125.7 #1 RR28 Hiidenkiertäjät 1
5.144 Elmeri Lassila9:33+1:2849.29 #1 RR172 Kokkolan Suunnistajat 1
6.126 Karim Mbembela9:37+1:3213.13 #1 RR30 Lynx 2
7.102 Vili Olkkonen9:48+1:437.4 #1 RR68 Kangasala SK 1
8.141 Rauli Aho9:58+1:5310.3 #1 RR31 Valkeakosken Haka 1
9.107 Jussi Rantala9:59+1:545.1 #1 RR38 Ounasvaaran Hiihtoseura 1
10.125 Kasimir Niinimäki10:00+1:5518.13 #1 RR65 Kyrös-Rasti 1
11.105 Tuomas Ahola10:06+2:0119.12 #1 RR40 Kangasala SK 2
12.112 Elmeri Syrjälä10:09+2:041.1 #1 RR16 Lounais-Hämeen Rasti 1
13.101 Emilia Tala10:17+2:122.1 #1 RR17 Helsingin Suunnistajat 1
14.122 Milo Konttila10:22+2:1720.15 #1 RR86 Koovee 2
15.194 Katya Egorova10:25+2:2021.20 #1 RR115 Northern Wind
16.109 Tuukka Kupiainen10:27+2:229.2 #1 RR50 Koovee 1
17.190 Venla Ankelo10:32+2:2750.25 #1 RR137 Rastikarhut 4
18.129 Vertti Kolkkala10:41+2:368.5 #1 RR46 MS Parma 1
19.114 Silja Yli-Hietanen11:08+3:0311.7 #1 RR33 Tampereen Pyrintö 1
20.167 Robin Gustafsson11:16+3:1152.20 #1 RR155 Rajamäen Rykmentti 4
21.103 Katarina Sallila11:26+3:2114.2 #1 RR41 Helsingin Suunnistajat 2
22.117 Reeta Virtanen11:27+3:2212.3 #1 RR43 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
23.130 Jutta Koivunen11:44+3:3915.4 #1 RR55 Rastikarhut 1
23.133 Kasperi Willman11:44+3:3927.19 #1 RR106 Rastikarhut 2
25.127 Aaro Koskinen11:50+3:4528.16 #1 RR59 Tampereen Pyrintö 2
26.142 Antti Laatu11:59+3:5445.9 #1 RR76 Helsingin Suunnistajat 4
27.160 Suvi Tuhkanen12:01+3:5637.13 #1 RR82 Ulvilan Ura 2
28.157 Elli Luoma12:03+3:5816.1 #1 RR72 Ulvilan Ura 1
29.170 Anton Vehkalahti12:04+3:5925.11 #1 RR65 Ikaalisten Nouseva-Voima 2
30.148 Christian Hindsberg12:06+4:0153.9 #1 RR111 IF Sibbo-Vargarna 1
31.183 Mikael Kaukinen12:14+4:0929.10 #1 RR71 Rasti-Nokia 1
32.199 Mikael Vihelä12:31+4:2651.8 #1 RR75 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
33.104 Eelis Axelin12:40+4:3523.1 #1 RR77 Paimion Rasti 1
34.147 Tuure Korpisaari12:44+4:3956.11 #1 RR92 Hyvinkään Rasti 4
35.143 Joakim Majamäki12:52+4:4739. #1 RR79 Kyrös-Rasti 2
36.121 Kirsi Kontio12:58+4:5346.6 #1 RR89 Kangasala SK 3
37.128 Hermanni Kemppainen13:00+4:5546.5 #1 RR95 Angelniemen Ankkuri 2
38.156 Ville Vehkalahti13:02+4:5739.1 #1 RR84 Länsi-Lavian Loiske 1
39.155 Juho Kivilaakso13:05+5:0042.1 #1 RR99 Lynx 3
40.124 Anton Kemppi13:31+5:2644.1 #1 RR99 Rajamäen Rykmentti 2
41.131 Doris Väisänen13:33+5:2830.2 #1 RR101 Helsingin Suunnistajat 3
42.115 Lumi Maasilta13:37+5:3231.4 #1 RR103 Rastivarsat 1
43.187 Eero Havu13:42+5:3748.1 #1 RR104 Rastikarhut 3
44.181 Jenni Janhunen13:47+5:4274.11 #1 RR178 Mäntsälän Urheilijat 2
45.197 Aapo Haukioja13:48+5:4336.2 #1 RR109 Turun Suunnistajat 2
46.136 Lauri Aalto14:05+6:0038.10 #1 RR114 MS Parma 2
47.180 Saana Viskari14:16+6:1133.8 #1 RR116 Hiidenkiertäjät 2
48.119 Markus Määttänen14:26+6:2162.6 #1 RR168 Espoon Suunta 3
48.186 Liina Viitasaari14:26+6:2159.7 #1 RR143 Kokkolan Suunnistajat 3
50.111 Siiri Sorjonen14:32+6:2724.3 #1 RR120 Espoon Suunta 1
51.138 Aili Lavikainen14:33+6:2843.12 #1 RR121 Kymin Suunnistajat 1
52.150 Senni Ruuskanen14:38+6:3322.12 #1 RR122 Mäntsälän Urheilijat 1
53.135 Silja Markoff14:43+6:3864.7 #1 RR124 Kalvolan Keihäs 2
54.192 Moona Multala14:45+6:4083.7 #1 RR151 Rajamäen Rykmentti 5
55.137 Eeli Ruoti15:05+7:0041.18 #1 RR127 Vehkalahden Veikot 1
56.169 Marikki Virtanen15:06+7:0157.4 #1 RR128 Kymin Suunnistajat 2
57.162 Venla Syrjäläinen15:09+7:0455.7 #1 RR129 Helsingin Suunnistajat 5
58.165 Aleksiina Asell15:16+7:1154.13 #1 RR135 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
59.163 Antti Huisko15:25+7:2070.13 #1 RR148 MS Parma 3
60.159 Ella Hirvilammi15:30+7:25ulkop.   #1 RR138 Rasti 88 / AuVa 1
61.191 Aura Ojala15:31+7:2672.9 #1 RR139 Ulvilan Ura 4
62.195 Sini Hietala15:44+7:3935.15 #1 RR141 Lapuan Virkiä 1
63.108 Hilla Pirinen15:45+7:4034.16 #1 RR142 Keravan Urheilijat 1
64.161 Jutta Ahonen15:46+7:4163.3 #1 RR143 Angelniemen Ankkuri 3
65.153 Sofia Slotte15:49+7:4458.9 #1 RR145 OK77 1
66.196 Sakari Holmroos15:51+7:4660.5 #1 RR146 Turun Suunnistajat 1
67.171 Helmiina Löytönen15:56+7:5161.5 #1 RR147 Paimion Rasti 2
68.134 Henri Suojanen16:00+7:5575.6 #1 RR158 Koovee 3
69.113 Jenna Koskinen16:03+7:5826.21 #1 RR150 Angelniemen Ankkuri 1
70.166 Iisa Pelkonen16:04+7:5981.5 #1 RR151 Lynx 4
71.175 Saga Wickholm16:11+8:0666.10 #1 RR153 IF Sibbo-Vargarna 2
72.110 Henrika Brink16:35+8:3032.25 #1 RR156 Pargas IF 1
73.173 Elsa Ikola17:01+8:5669.8 #1 RR160 Helsingin Suunnistajat 6
74.118 Elina Hamppu17:17+9:1267.3 #1 RR162 Espoon Suunta 2
75.179 Roni Niemensivu17:32+9:2771.3 #1 RR163 Rasti-Lukko 1
76.140 Ninni Åberg17:39+9:3486.3 #1 RR164 Hyvinkään Rasti 3
77.151 Juho Filppula17:43+9:3873. #1 RR166 Valkeakosken Haka 2
78.139 Matias Tapanainen17:45+9:4065.8 #1 RR167 Espoon Suunta 4
79.154 Meri Myllynen17:48+9:4389.2 #1 RR177 Vehkalahden Veikot 2
80.189 Alina Syrjälä17:59+9:5468.5 #1 RR170 Lounais-Hämeen Rasti 4
81.152 Maija Varmavuo18:06+10:0179. #1 RR171 Rajamäen Rykmentti 3
82.188 Saana Vuorinen18:45+10:4087.1 #1 RR174 Ulvilan Ura 3
83.168 Linnea Ojala19:28+11:2377.8 #1 RR175 Kalvolan Keihäs 3
83.176 Miki Vuorinen19:28+11:2378.8 #1 RR175 Kokkolan Suunnistajat 2
85.145 John Hellström21:15+13:1091.2 #1 RR179 OK Raseborg 1
86.198 Juhana Paasikivi21:31+13:2684.4 #1 RR180 Turun Suunnistajat 3
87.185 Aino Reetta Tulkki21:45+13:4093.1 #1 RR182 Hyvinkään Rasti 5
88.200 Elias Nuottajärvi22:21+14:1690.2 #1 RR183 IF Sibbo-Vargarna 3
89.164 Senni Määttälä23:07+15:0288.4 #1 RR184 Espoon Suunta 5
90.120 Emilia Rantanen23:13+15:0882.24 #1 RR185 Tuusulan Voima-Veikot 1
91.177 Anni Rokka24:39+16:3480.50 #1 RR186 Lounais-Hämeen Rasti 3
92.172 Pihla Parttimaa24:48+16:4385.21 #1 RR187 Angelniemen Ankkuri 4
93.174 Aurora Usva25:05+17:0076.54 #1 RR188 Lounais-Hämeen Rasti 2
94.158 Valerya Nosova30:08+22:0392.5 #1 RR189 Rastivarsat 2
123 Siiri Pajulaei läht.   -- Kangasala SK 4
184  N.N.ei läht.   -- Rasti-Nokia 2

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen