XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], B, 3. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,0 km | 1,3 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 96, Keskeyttäneet 4, Hylätyt 0)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 1,0 km 1,3 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.112 Lounais-Hämeen Rasti 127:15(1)28:55(1)29:291 Elmeri Syrjälä12 10:09 #1 RR 16
2.101 Helsingin Suunnistajat 127:18(2)28:57(2)29:34+0:051 Emilia Tala13 10:17 #1 RR 17
3.106 Rajamäen Rykmentti 128:18(3)29:57(3)30:32+1:0312 Topias Kemppi1 8:05 #1 RR 23
4.116 Lynx 128:18(3)29:59(4)30:36+1:079 Arttu Peltola2 8:11 #1 RR 29
5.107 Ounasvaaran Hiihtoseura 128:47(6)31:01(5)31:40+2:111 Jussi Rantala9 9:59 #1 RR 38
5.178 Hiidenkiertäjät 129:04(7)31:03(6)31:40+2:117 Nea Kytäjä4 9:17 #1 RR 28
7.102 Kangasala SK 128:43(5)31:13(7)31:48+2:194 Vili Olkkonen7 9:48 #1 RR 68
8.129 MS Parma 129:18(8)31:31(8)32:06+2:375 Vertti Kolkkala18 10:41 #1 RR 46
9.109 Koovee 129:43(9)31:33(9)32:11+2:422 Tuukka Kupiainen16 10:27 #1 RR 50
10.141 Valkeakosken Haka 129:49(10)31:42(10)32:23+2:543 Rauli Aho8 9:58 #1 RR 31
11.114 Tampereen Pyrintö 129:52(11)31:59(11)32:37+3:087 Silja Yli-Hietanen19 11:08 #1 RR 33
12.117 Hämeenlinnan Suunnistajat 130:04(12)32:29(12)33:12+3:433 Reeta Virtanen22 11:27 #1 RR 43
13.126 Lynx 231:07(14)33:08(13)33:45+4:1613 Karim Mbembela6 9:37 #1 RR 30
14.103 Helsingin Suunnistajat 231:05(13)33:14(14)33:57+4:282 Katarina Sallila21 11:26 #1 RR 41
15.130 Rastikarhut 131:34(16)33:58(15)34:35+5:064 Jutta Koivunen23 11:44 #1 RR 55
16.157 Ulvilan Ura 131:26(15)34:00(16)34:38+5:091 Elli Luoma28 12:03 #1 RR 72
17.132 Kalvolan Keihäs 132:08(17)34:06(17)34:43+5:1420 Oskari Aumo3 9:04 #1 RR 73
18.125 Kyrös-Rasti 132:22(20)34:11(18)34:46+5:1713 Kasimir Niinimäki10 10:00 #1 RR 65
19.105 Kangasala SK 232:12(18)34:14(19)34:52+5:2312 Tuomas Ahola11 10:06 #1 RR 40
20.122 Koovee 232:34(21)34:30(20)35:14+5:4515 Milo Konttila14 10:22 #1 RR 86
21.194 Northern Wind 33:39(24)35:45(22)36:20+6:5120 Katya Egorova15 10:25 #1 RR 115
22.150 Mäntsälän Urheilijat 132:20(19)35:37(21)36:24+6:5512 Senni Ruuskanen52 14:38 #1 RR 122
23.104 Paimion Rasti 133:21(23)35:54(23)36:36+7:071 Eelis Axelin33 12:40 #1 RR 77
24.111 Espoon Suunta 133:12(22)36:47(24)37:27+7:583 Siiri Sorjonen50 14:32 #1 RR 120
25.170 Ikaalisten Nouseva-Voima 234:33(29)37:04(26)37:40+8:1111 Anton Vehkalahti29 12:04 #1 RR 65
26.113 Angelniemen Ankkuri 134:01(25)36:58(25)37:41+8:1221 Jenna Koskinen69 16:03 #1 RR 150
27.133 Rastikarhut 234:44(31)37:09(28)37:45+8:1619 Kasperi Willman23 11:44 #1 RR 106
28.127 Tampereen Pyrintö 234:50(35)37:08(27)37:49+8:2016 Aaro Koskinen25 11:50 #1 RR 59
29.183 Rasti-Nokia 134:47(33)37:29(29)38:07+8:3810 Mikael Kaukinen31 12:14 #1 RR 71
30.131 Helsingin Suunnistajat 334:43(30)37:31(30)38:12+8:432 Doris Väisänen41 13:33 #1 RR 101
31.115 Rastivarsat 134:44(31)37:33(31)38:14+8:454 Lumi Maasilta42 13:37 #1 RR 103
32.110 Pargas IF 134:08(26)37:34(32)38:19+8:5025 Henrika Brink72 16:35 #1 RR 156
33.180 Hiidenkiertäjät 234:52(36)37:38(33)38:23+8:548 Saana Viskari47 14:16 #1 RR 116
34.108 Keravan Urheilijat 134:14(28)37:44(34)38:29+9:0016 Hilla Pirinen63 15:45 #1 RR 142
35.195 Lapuan Virkiä 134:12(27)37:47(35)38:37+9:0815 Sini Hietala62 15:44 #1 RR 141
36.197 Turun Suunnistajat 234:58(37)37:59(36)38:38+9:092 Aapo Haukioja45 13:48 #1 RR 109
37.160 Ulvilan Ura 235:32(40)37:59(36)38:39+9:1013 Suvi Tuhkanen27 12:01 #1 RR 82
38.136 MS Parma 235:14(38)38:06(41)38:44+9:1510 Lauri Aalto46 14:05 #1 RR 114
39.143 Kyrös-Rasti 235:36(41)38:04(39)38:45+9:16 Joakim Majamäki35 12:52 #1 RR 79
39.156 Länsi-Lavian Loiske 135:28(39)38:05(40)38:45+9:161 Ville Vehkalahti38 13:02 #1 RR 84
41.137 Vehkalahden Veikot 134:49(34)38:02(38)38:50+9:2118 Eeli Ruoti55 15:05 #1 RR 127
42.155 Lynx 335:48(42)38:21(42)39:03+9:341 Juho Kivilaakso39 13:05 #1 RR 99
43.138 Kymin Suunnistajat 135:51(43)38:37(43)39:19+9:5012 Aili Lavikainen51 14:33 #1 RR 121
44.124 Rajamäen Rykmentti 236:08(45)38:51(44)39:31+10:021 Anton Kemppi40 13:31 #1 RR 99
45.142 Helsingin Suunnistajat 436:26(48)38:54(45)39:34+10:059 Antti Laatu26 11:59 #1 RR 76
46.121 Kangasala SK 336:22(46)38:57(46)39:39+10:106 Kirsi Kontio36 12:58 #1 RR 89
46.128 Angelniemen Ankkuri 236:22(46)38:57(46)39:39+10:105 Hermanni Kemppainen37 13:00 #1 RR 95
48.187 Rastikarhut 335:55(44)39:00(48)39:45+10:161 Eero Havu43 13:42 #1 RR 104
49.144 Kokkolan Suunnistajat 137:44(52)39:38(49)40:15+10:4629 Elmeri Lassila5 9:33 #1 RR 172
50.190 Rastikarhut 437:30(51)39:50(50)40:31+11:0225 Venla Ankelo17 10:32 #1 RR 137
51.199 Hämeenlinnan Suunnistajat 237:08(50)40:15(52)40:47+11:188 Mikael Vihelä32 12:31 #1 RR 75
52.167 Rajamäen Rykmentti 437:53(53)40:14(51)40:53+11:2420 Robin Gustafsson20 11:16 #1 RR 155
53.148 IF Sibbo-Vargarna 137:56(54)40:17(53)40:58+11:299 Christian Hindsberg30 12:06 #1 RR 111
54.165 Ikaalisten Nouseva-Voima 137:03(49)40:27(54)41:11+11:4213 Aleksiina Asell58 15:16 #1 RR 135
55.162 Helsingin Suunnistajat 538:23(56)41:02(55)41:42+12:137 Venla Syrjäläinen57 15:09 #1 RR 129
56.147 Hyvinkään Rasti 438:39(59)41:07(56)41:51+12:2211 Tuure Korpisaari34 12:44 #1 RR 92
57.169 Kymin Suunnistajat 238:03(55)41:13(57)41:53+12:244 Marikki Virtanen56 15:06 #1 RR 128
58.153 OK77 138:36(58)41:40(58)42:25+12:569 Sofia Slotte65 15:49 #1 RR 145
59.186 Kokkolan Suunnistajat 339:40(60)42:50(60)43:27+13:587 Liina Viitasaari48 14:26 #1 RR 143
60.196 Turun Suunnistajat 138:32(57)42:47(59)43:32+14:035 Sakari Holmroos66 15:51 #1 RR 146
61.171 Paimion Rasti 239:43(61)42:57(61)43:44+14:155 Helmiina Löytönen67 15:56 #1 RR 147
62.119 Espoon Suunta 340:06(62)43:05(62)43:51+14:226 Markus Määttänen48 14:26 #1 RR 168
63.161 Angelniemen Ankkuri 340:13(63)43:40(64)44:17+14:483 Jutta Ahonen64 15:46 #1 RR 143
64.135 Kalvolan Keihäs 240:22(64)43:37(63)44:19+14:507 Silja Markoff53 14:43 #1 RR 124
65.139 Espoon Suunta 442:06(66)45:10(65)45:45+16:168 Matias Tapanainen78 17:45 #1 RR 167
66.175 IF Sibbo-Vargarna 242:10(67)45:21(66)46:12+16:4310 Saga Wickholm71 16:11 #1 RR 153
67.118 Espoon Suunta 242:16(68)45:25(67)46:16+16:473 Elina Hamppu74 17:17 #1 RR 162
68.189 Lounais-Hämeen Rasti 442:21(69)46:08(68)46:55+17:265 Alina Syrjälä80 17:59 #1 RR 170
69.173 Helsingin Suunnistajat 643:03(72)46:25(70)47:07+17:388 Elsa Ikola73 17:01 #1 RR 160
70.163 MS Parma 342:48(70)46:38(71)47:19+17:5013 Antti Huisko59 15:25 #1 RR 148
71.179 Rasti-Lukko 143:01(71)46:13(69)47:21+17:523 Roni Niemensivu75 17:32 #1 RR 163
72.191 Ulvilan Ura 443:09(73)46:40(72)47:23+17:549 Aura Ojala61 15:31 #1 RR 139
73.151 Valkeakosken Haka 241:57(65)46:44(73)47:29+18:00 Juho Filppula77 17:43 #1 RR 166
74.181 Mäntsälän Urheilijat 243:26(74)47:00(74)47:50+18:2111 Jenni Janhunen44 13:47 #1 RR 178
75.134 Koovee 343:53(78)47:07(75)47:52+18:236 Henri Suojanen68 16:00 #1 RR 158
76.174 Lounais-Hämeen Rasti 243:36(75)47:20(76)48:13+18:4454 Aurora Usva93 25:05 #1 RR 188
77.168 Kalvolan Keihäs 344:34(79)48:14(77)48:59+19:308 Linnea Ojala83 19:28 #1 RR 175
78.176 Kokkolan Suunnistajat 245:05(80)48:16(78)49:02+19:338 Miki Vuorinen83 19:28 #1 RR 175
79.152 Rajamäen Rykmentti 343:51(77)48:21(79)49:09+19:40 Maija Varmavuo81 18:06 #1 RR 171
80.177 Lounais-Hämeen Rasti 343:47(76)48:27(80)49:22+19:5350 Anni Rokka91 24:39 #1 RR 186
81.166 Lynx 447:09(83)50:31(81)51:11+21:425 Iisa Pelkonen70 16:04 #1 RR 151
82.120 Tuusulan Voima-Veikot 146:53(82)50:35(82)51:26+21:5724 Emilia Rantanen90 23:13 #1 RR 185
83.192 Rajamäen Rykmentti 548:18(84)51:21(83)52:05+22:367 Moona Multala54 14:45 #1 RR 151
84.198 Turun Suunnistajat 346:35(81)52:25(84)53:13+23:444 Juhana Paasikivi86 21:31 #1 RR 180
85.172 Angelniemen Ankkuri 448:19(85)52:49(85)53:47+24:1821 Pihla Parttimaa92 24:48 #1 RR 187
86.140 Hyvinkään Rasti 349:23(86)53:04(86)54:01+24:323 Ninni Åberg76 17:39 #1 RR 164
87.188 Ulvilan Ura 349:49(88)53:53(87)54:45+25:161 Saana Vuorinen82 18:45 #1 RR 174
88.164 Espoon Suunta 549:24(87)54:21(88)55:17+25:484 Senni Määttälä89 23:07 #1 RR 184
89.154 Vehkalahden Veikot 251:31(90)55:22(90)56:15+26:462 Meri Myllynen79 17:48 #1 RR 177
90.200 IF Sibbo-Vargarna 357:04(92)1:00:08(91)1:00:59+31:302 Elias Nuottajärvi88 22:21 #1 RR 183
91.145 OK Raseborg 156:40(91)1:00:22(92)1:01:15+31:462 John Hellström85 21:15 #1 RR 179
92.158 Rastivarsat 251:08(89)54:46(89)1:05:36+36:075 Valerya Nosova94 30:08 #1 RR 189
93.185 Hyvinkään Rasti 51:04:03(93)1:09:07(93)1:09:55+40:261 Aino Reetta Tulkki87 21:45 #1 RR 182
123 Kangasala SK 40:000:00kesk   Siiri Pajula-    
184 Rasti-Nokia 20:000:00kesk    N.N.-    
ulkop.159 Rasti 88 / AuVa 139:5442:5343:38 Ella Hirvilammi60 15:30 #1 RR 138

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen