XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Osuustulokset: B, 2. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,0 km | 1,3 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Hajonta HajSij.   Joukkue
1.150 Elias Pelkonen8:4410.30 #1 RR122 Mäntsälän Urheilijat 1
2.101 Juulia Tala9:18+0:341.2 #1 RR17 Helsingin Suunnistajat 1
3.112 Siiri Julkunen9:21+0:372.1 #1 RR16 Lounais-Hämeen Rasti 1
4.103 Aapo Ikola9:51+1:0716.18 #1 RR41 Helsingin Suunnistajat 2
5.130 Valtteri Lahti10:22+1:3819.12 #1 RR55 Rastikarhut 1
6.153 Jesper Donner10:27+1:4349.28 #1 RR145 OK77 1
7.106 Aino Lukkari10:30+1:4615.8 #1 RR23 Rajamäen Rykmentti 1
7.108 Topias Muukkonen10:30+1:4618.7 #1 RR142 Keravan Urheilijat 1
9.195 Emmi Hietala10:41+1:5720.4 #1 RR141 Lapuan Virkiä 1
10.178 Nora Kytäjä10:45+2:0112.7 #1 RR28 Hiidenkiertäjät 1
11.116 Matias Koponen10:50+2:0613.2 #1 RR29 Lynx 1
12.126 Suvi Heikkilä10:54+2:1026.21 #1 RR30 Lynx 2
13.141 Inka Joensivu10:57+2:1313. #1 RR31 Valkeakosken Haka 1
14.114 Ilona Tikkakoski11:07+2:234.5 #1 RR33 Tampereen Pyrintö 1
15.110 Sara Laurén11:16+2:327.4 #1 RR156 Pargas IF 1
15.111 Akseli Ojala11:16+2:3221.1 #1 RR120 Espoon Suunta 1
17.117 Saana Kuusinen11:20+2:369.1 #1 RR43 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
18.107 Erkki Ikäläinen11:21+2:376.2 #1 RR38 Ounasvaaran Hiihtoseura 1
18.170 Venla Kauppila11:21+2:3736.25 #1 RR65 Ikaalisten Nouseva-Voima 2
20.105 Katri Kontio11:23+2:3931.22 #1 RR40 Kangasala SK 2
21.177 Niko Mäkinen11:26+2:4230.20 #1 RR186 Lounais-Hämeen Rasti 3
22.143 Waltteri Liuksiala11:27+2:4339.26 #1 RR79 Kyrös-Rasti 2
23.136 Aamos Laavainen11:28+2:4428.16 #1 RR114 MS Parma 2
24.129 Lotte-Line Ekström11:29+2:453.1 #1 RR46 MS Parma 1
25.113 Juho Ylimaa11:32+2:485. #1 RR150 Angelniemen Ankkuri 1
26.174 Thomas Saarela11:33+2:4922.7 #1 RR188 Lounais-Hämeen Rasti 2
26.183 Eino Lehtiniemi11:33+2:4939.24 #1 RR71 Rasti-Nokia 1
28.109 Pihla Häkkinen11:36+2:527.1 #1 RR50 Koovee 1
28.199 Janette Helen11:36+2:5259.24 #1 RR75 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
30.127 Aapo Mustajoki11:38+2:5444.20 #1 RR59 Tampereen Pyrintö 2
30.197 Sini Salmi11:38+2:5434.11 #1 RR109 Turun Suunnistajat 2
32.156 Laura Maja11:43+2:5938.21 #1 RR84 Länsi-Lavian Loiske 1
33.131 Minja Nietula11:47+3:0328.9 #1 RR101 Helsingin Suunnistajat 3
34.140 Rasmus Ahoniemi11:48+3:0489.5 #1 RR164 Hyvinkään Rasti 3
35.180 Siiri Viskari11:53+3:0925. #1 RR116 Hiidenkiertäjät 2
36.162 Lassi Tervo11:58+3:1448.21 #1 RR129 Helsingin Suunnistajat 5
37.125 Nico Toivanen12:04+3:2031.5 #1 RR65 Kyrös-Rasti 1
38.102 Veera Olkkonen12:07+3:2311.10 #1 RR68 Kangasala SK 1
38.115 Juuso Ketonen12:07+3:2327.5 #1 RR103 Rastivarsat 1
40.137 Roosa Heikkinen12:08+3:2423.6 #1 RR127 Vehkalahden Veikot 1
41.157 Elias Lehtonen12:18+3:3417.10 #1 RR72 Ulvilan Ura 1
42.132 Väinö Ristimäki12:19+3:3537.14 #1 RR73 Kalvolan Keihäs 1
43.104 Aapo Virtanen12:25+3:4124.10 #1 RR77 Paimion Rasti 1
44.142 Vilho Malmberg12:39+3:5554.18 #1 RR76 Helsingin Suunnistajat 4
45.124 Silva Kemppi12:52+4:0845.3 #1 RR99 Rajamäen Rykmentti 2
46.160 Ilmo Haikonen13:00+4:1650.5 #1 RR82 Ulvilan Ura 2
47.122 Eveliina Ketola13:12+4:2835.14 #1 RR86 Koovee 2
48.168 Vieno Ristimäki13:15+4:3169.9 #1 RR175 Kalvolan Keihäs 3
49.135 Elmiina Laakso13:17+4:3371.8 #1 RR124 Kalvolan Keihäs 2
50.121 Siiri Pajula13:19+4:3552. #1 RR89 Kangasala SK 3
50.179 Ilona Lohtander13:19+4:3574.7 #1 RR163 Rasti-Lukko 1
52.171 Jaana Haapala13:20+4:3656.10 #1 RR147 Paimion Rasti 2
53.147 Tarvo Korpisaari13:23+4:3967.8 #1 RR92 Hyvinkään Rasti 4
53.196 Aino Syväluoma13:23+4:3955.7 #1 RR146 Turun Suunnistajat 1
55.175 Veeti Nuottajärvi13:24+4:4076.6 #1 RR153 IF Sibbo-Vargarna 2
56.128 Eetu Saastamoinen13:26+4:4251.5 #1 RR95 Angelniemen Ankkuri 2
57.151 Lauri Nieminen13:27+4:4373.6 #1 RR166 Valkeakosken Haka 2
58.187 Aleksi Murto13:28+4:4447.14 #1 RR104 Rastikarhut 3
59.165 Vili Liukkonen13:29+4:4541.12 #1 RR135 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
60.155 Matias Lehtola13:31+4:4743.13 #1 RR99 Lynx 3
61.166 Markus Maronen13:36+4:5286.6 #1 RR151 Lynx 4
62.120 Emil Jacobsson13:43+4:5958.9 #1 RR185 Tuusulan Voima-Veikot 1
63.133 Netta Koivunen13:47+5:0346.21 #1 RR106 Rastikarhut 2
63.169 Rasmus Töyrylä13:47+5:0353.14 #1 RR128 Kymin Suunnistajat 2
65.159 Anna-Kaisa Isotalo13:48+5:04ulkop.   #1 RR138 Rasti 88 / AuVa 1
66.148 Max Määttä13:58+5:1462.8 #1 RR111 IF Sibbo-Vargarna 1
67.158 Jonna Ketonen14:01+5:1787.4 #1 RR189 Rastivarsat 2
68.139 Linnea Soikkeli14:02+5:1857. #1 RR167 Espoon Suunta 4
69.194 Petr Volkov14:12+5:2841.19 #1 RR115 Northern Wind
70.138 Mette Soini14:16+5:3231.19 #1 RR121 Kymin Suunnistajat 1
71.176 Ida Kattilakoski14:39+5:5570.1 #1 RR175 Kokkolan Suunnistajat 2
72.172 Aino Virtanen14:55+6:1164.4 #1 RR187 Angelniemen Ankkuri 4
73.123 Anni Rintanen15:09+6:2561.7 #1 RR129 Kangasala SK 4
74.173 Ella Rantala15:10+6:2677.5 #1 RR160 Helsingin Suunnistajat 6
75.191 Venla Lehtonen15:12+6:2881.2 #1 RR139 Ulvilan Ura 4
76.118 Fanni Määttälä15:14+6:3064.8 #1 RR162 Espoon Suunta 2
76.164 Kaapo Peura15:14+6:3084.1 #1 RR184 Espoon Suunta 5
78.190 Paavo Lahti15:26+6:4275.7 #1 RR137 Rastikarhut 4
79.161 Laura Kemppainen15:35+6:5160.22 #1 RR143 Angelniemen Ankkuri 3
80.186 Aada Viitasaari15:46+7:0266.18 #1 RR143 Kokkolan Suunnistajat 3
81.163 Maija Aalto16:00+7:1683.7 #1 RR148 MS Parma 3
82.192 Jennifer Gustafsson16:04+7:2090. #1 RR151 Rajamäen Rykmentti 5
83.189 Mikko Maijala16:16+7:3263.29 #1 RR170 Lounais-Hämeen Rasti 4
84.167 Outi Lukkari16:27+7:4372.29 #1 RR155 Rajamäen Rykmentti 4
85.145 Simon Nylund16:43+7:5993. #1 RR179 OK Raseborg 1
86.134 Elias Schüle16:46+8:0281.7 #1 RR158 Koovee 3
87.188 Miikka Haapio16:49+8:0588.1 #1 RR174 Ulvilan Ura 3
88.152 Viktor Vähätalo17:04+8:2079.21 #1 RR171 Rajamäen Rykmentti 3
89.200 Wilma Wickholm17:39+8:5592.4 #1 RR183 IF Sibbo-Vargarna 3
90.119 Milla-Lotta Tapanainen17:48+9:0468.51 #1 RR168 Espoon Suunta 3
91.144 Patricia Biskop18:17+9:3378.50 #1 RR172 Kokkolan Suunnistajat 1
92.198 Sanni Sinervä18:27+9:4380.32 #1 RR180 Turun Suunnistajat 3
93.154 Miika Myllynen20:09+11:2591.5 #1 RR177 Vehkalahden Veikot 2
94.181 Netta Korhonen21:00+12:1685.44 #1 RR178 Mäntsälän Urheilijat 2
95.185 Santeri Ahoniemi22:19+13:3594.1 #1 RR182 Hyvinkään Rasti 5
184 Mikael Kaukinenkesk   #1 RR- Rasti-Nokia 2

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen