XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], B, 2. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,0 km | 1,3 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 96, Keskeyttäneet 4, Hylätyt 0)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 1,0 km 1,3 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.101 Helsingin Suunnistajat 116:43(1)18:38(1)19:172 Juulia Tala2 9:18 #1 RR 17
2.112 Lounais-Hämeen Rasti 116:48(2)18:42(2)19:20+0:031 Siiri Julkunen3 9:21 #1 RR 16
3.129 MS Parma 118:30(4)20:46(3)21:25+2:081 Lotte-Line Ekström24 11:29 #1 RR 46
4.114 Tampereen Pyrintö 118:44(7)20:54(4)21:29+2:125 Ilona Tikkakoski14 11:07 #1 RR 33
5.113 Angelniemen Ankkuri 118:28(3)20:58(5)21:38+2:21 Juho Ylimaa25 11:32 #1 RR 150
6.107 Ounasvaaran Hiihtoseura 118:41(5)20:59(6)21:41+2:242 Erkki Ikäläinen18 11:21 #1 RR 38
7.109 Koovee 118:42(6)21:03(7)21:44+2:271 Pihla Häkkinen28 11:36 #1 RR 50
7.110 Pargas IF 118:51(8)21:07(9)21:44+2:274 Sara Laurén15 11:16 #1 RR 156
9.117 Hämeenlinnan Suunnistajat 118:53(9)21:03(7)21:45+2:281 Saana Kuusinen17 11:20 #1 RR 43
10.150 Mäntsälän Urheilijat 119:26(11)21:09(10)21:46+2:2930 Elias Pelkonen1 8:44 #1 RR 122
11.102 Kangasala SK 118:55(10)21:20(11)22:00+2:4310 Veera Olkkonen38 12:07 #1 RR 68
12.178 Hiidenkiertäjät 119:46(14)21:51(13)22:23+3:067 Nora Kytäjä10 10:45 #1 RR 28
13.116 Lynx 119:44(13)21:51(13)22:25+3:082 Matias Koponen11 10:50 #1 RR 29
13.141 Valkeakosken Haka 119:49(15)21:49(12)22:25+3:08 Inka Joensivu13 10:57 #1 RR 31
15.106 Rajamäen Rykmentti 119:43(12)21:53(15)22:27+3:108 Aino Lukkari7 10:30 #1 RR 23
16.103 Helsingin Suunnistajat 219:52(17)21:55(16)22:31+3:1418 Aapo Ikola4 9:51 #1 RR 41
17.157 Ulvilan Ura 120:06(19)21:56(17)22:35+3:1810 Elias Lehtonen41 12:18 #1 RR 72
18.108 Keravan Urheilijat 119:51(16)21:58(18)22:44+3:277 Topias Muukkonen7 10:30 #1 RR 142
19.130 Rastikarhut 120:08(20)22:13(19)22:51+3:3412 Valtteri Lahti5 10:22 #1 RR 55
20.195 Lapuan Virkiä 120:11(22)22:14(20)22:53+3:364 Emmi Hietala9 10:41 #1 RR 141
21.111 Espoon Suunta 120:08(20)22:18(21)22:55+3:381 Akseli Ojala15 11:16 #1 RR 120
22.174 Lounais-Hämeen Rasti 220:04(18)22:25(22)23:08+3:517 Thomas Saarela26 11:33 #1 RR 188
23.137 Vehkalahden Veikot 120:20(23)22:59(23)23:45+4:286 Roosa Heikkinen40 12:08 #1 RR 127
24.104 Paimion Rasti 120:26(24)23:21(24)23:56+4:3910 Aapo Virtanen43 12:25 #1 RR 77
25.180 Hiidenkiertäjät 220:50(25)23:23(25)24:07+4:50 Siiri Viskari35 11:53 #1 RR 116
26.126 Lynx 221:21(28)23:28(26)24:08+4:5121 Suvi Heikkilä12 10:54 #1 RR 30
27.115 Rastivarsat 121:21(28)24:00(27)24:37+5:205 Juuso Ketonen38 12:07 #1 RR 103
28.131 Helsingin Suunnistajat 321:11(26)24:03(28)24:39+5:229 Minja Nietula33 11:47 #1 RR 101
28.136 MS Parma 221:43(33)24:04(29)24:39+5:2216 Aamos Laavainen23 11:28 #1 RR 114
30.177 Lounais-Hämeen Rasti 321:26(31)24:05(30)24:43+5:2620 Niko Mäkinen21 11:26 #1 RR 186
31.105 Kangasala SK 221:45(34)24:06(31)24:46+5:2922 Katri Kontio20 11:23 #1 RR 40
31.125 Kyrös-Rasti 121:58(35)24:08(33)24:46+5:295 Nico Toivanen37 12:04 #1 RR 65
31.138 Kymin Suunnistajat 121:22(30)24:09(34)24:46+5:2919 Mette Soini70 14:16 #1 RR 121
34.197 Turun Suunnistajat 221:32(32)24:06(31)24:50+5:3311 Sini Salmi30 11:38 #1 RR 109
35.122 Koovee 221:18(27)24:09(34)24:52+5:3514 Eveliina Ketola47 13:12 #1 RR 86
36.170 Ikaalisten Nouseva-Voima 222:53(44)25:01(36)25:36+6:1925 Venla Kauppila18 11:21 #1 RR 65
37.132 Kalvolan Keihäs 122:18(38)25:04(37)25:39+6:2214 Väinö Ristimäki42 12:19 #1 RR 73
38.156 Länsi-Lavian Loiske 122:48(43)25:05(38)25:43+6:2621 Laura Maja32 11:43 #1 RR 84
39.143 Kyrös-Rasti 223:25(50)25:20(44)25:53+6:3626 Waltteri Liuksiala22 11:27 #1 RR 79
39.183 Rasti-Nokia 122:55(45)25:16(42)25:53+6:3624 Eino Lehtiniemi26 11:33 #1 RR 71
41.165 Ikaalisten Nouseva-Voima 122:43(42)25:13(40)25:55+6:3812 Vili Liukkonen59 13:29 #1 RR 135
41.194 Northern Wind 22:07(36)25:10(39)25:55+6:3819 Petr Volkov69 14:12 #1 RR 115
43.155 Lynx 322:11(37)25:15(41)25:58+6:4113 Matias Lehtola60 13:31 #1 RR 99
44.127 Tampereen Pyrintö 223:05(46)25:25(47)25:59+6:4220 Aapo Mustajoki30 11:38 #1 RR 59
45.124 Rajamäen Rykmentti 222:26(39)25:18(43)26:00+6:433 Silva Kemppi45 12:52 #1 RR 99
46.133 Rastikarhut 222:28(40)25:21(45)26:01+6:4421 Netta Koivunen63 13:47 #1 RR 106
47.187 Rastikarhut 322:30(41)25:24(46)26:03+6:4614 Aleksi Murto58 13:28 #1 RR 104
48.162 Helsingin Suunnistajat 523:28(51)25:54(49)26:33+7:1621 Lassi Tervo36 11:58 #1 RR 129
49.153 OK77 123:48(52)25:52(48)26:36+7:1928 Jesper Donner6 10:27 #1 RR 145
50.160 Ulvilan Ura 223:23(49)25:55(50)26:38+7:215 Ilmo Haikonen46 13:00 #1 RR 82
51.128 Angelniemen Ankkuri 223:22(48)25:59(51)26:39+7:225 Eetu Saastamoinen56 13:26 #1 RR 95
52.121 Kangasala SK 323:17(47)26:01(52)26:41+7:24 Siiri Pajula50 13:19 #1 RR 89
53.169 Kymin Suunnistajat 223:49(53)26:02(53)26:47+7:3014 Rasmus Töyrylä63 13:47 #1 RR 128
54.142 Helsingin Suunnistajat 424:21(58)26:54(54)27:35+8:1818 Vilho Malmberg44 12:39 #1 RR 76
55.196 Turun Suunnistajat 124:05(55)27:03(55)27:41+8:247 Aino Syväluoma53 13:23 #1 RR 146
56.171 Paimion Rasti 224:08(56)27:05(56)27:48+8:3110 Jaana Haapala52 13:20 #1 RR 147
57.139 Espoon Suunta 40:000:0028:00+8:43 Linnea Soikkeli68 14:02 #1 RR 167
58.120 Tuusulan Voima-Veikot 124:46(62)27:31(57)28:13+8:569 Emil Jacobsson62 13:43 #1 RR 185
59.199 Hämeenlinnan Suunnistajat 224:25(59)27:39(58)28:16+8:5924 Janette Helen28 11:36 #1 RR 75
60.161 Angelniemen Ankkuri 324:13(57)27:49(59)28:31+9:1422 Laura Kemppainen79 15:35 #1 RR 143
61.123 Kangasala SK 424:02(54)28:01(60)28:45+9:287 Anni Rintanen73 15:09 #1 RR 129
62.148 IF Sibbo-Vargarna 125:12(67)28:08(61)28:52+9:358 Max Määttä66 13:58 #1 RR 111
63.189 Lounais-Hämeen Rasti 424:34(61)28:10(62)28:56+9:3929 Mikko Maijala83 16:16 #1 RR 170
64.118 Espoon Suunta 225:05(65)28:18(65)28:59+9:428 Fanni Määttälä76 15:14 #1 RR 162
64.172 Angelniemen Ankkuri 425:00(64)28:15(64)28:59+9:424 Aino Virtanen72 14:55 #1 RR 187
66.186 Kokkolan Suunnistajat 324:31(60)28:12(63)29:01+9:4418 Aada Viitasaari80 15:46 #1 RR 143
67.147 Hyvinkään Rasti 425:43(68)28:29(66)29:07+9:508 Tarvo Korpisaari53 13:23 #1 RR 92
68.119 Espoon Suunta 325:05(65)28:44(67)29:25+10:0851 Milla-Lotta Tapanainen90 17:48 #1 RR 168
69.168 Kalvolan Keihäs 326:05(73)28:49(69)29:31+10:149 Vieno Ristimäki48 13:15 #1 RR 175
70.176 Kokkolan Suunnistajat 225:57(71)28:53(71)29:34+10:171 Ida Kattilakoski71 14:39 #1 RR 175
71.135 Kalvolan Keihäs 226:07(74)28:51(70)29:36+10:198 Elmiina Laakso49 13:17 #1 RR 124
72.167 Rajamäen Rykmentti 424:53(63)28:47(68)29:37+10:2029 Outi Lukkari84 16:27 #1 RR 155
73.151 Valkeakosken Haka 226:25(77)29:05(72)29:46+10:296 Lauri Nieminen57 13:27 #1 RR 166
74.179 Rasti-Lukko 125:58(72)29:07(73)29:49+10:327 Ilona Lohtander50 13:19 #1 RR 163
75.190 Rastikarhut 425:52(69)29:16(74)29:59+10:427 Paavo Lahti78 15:26 #1 RR 137
76.175 IF Sibbo-Vargarna 226:32(78)29:18(75)30:01+10:446 Veeti Nuottajärvi55 13:24 #1 RR 153
77.173 Helsingin Suunnistajat 626:09(75)29:22(76)30:06+10:495 Ella Rantala74 15:10 #1 RR 160
78.144 Kokkolan Suunnistajat 126:11(76)29:54(77)30:42+11:2550 Patricia Biskop91 18:17 #1 RR 172
79.152 Rajamäen Rykmentti 326:35(79)30:17(78)31:03+11:4621 Viktor Vähätalo88 17:04 #1 RR 171
80.198 Turun Suunnistajat 325:56(70)30:54(79)31:42+12:2532 Sanni Sinervä92 18:27 #1 RR 180
81.134 Koovee 327:55(81)31:09(80)31:52+12:357 Elias Schüle86 16:46 #1 RR 158
81.191 Ulvilan Ura 428:10(82)31:11(81)31:52+12:352 Venla Lehtonen75 15:12 #1 RR 139
83.163 MS Parma 327:22(80)31:13(82)31:54+12:377 Maija Aalto81 16:00 #1 RR 148
84.164 Espoon Suunta 528:29(83)31:27(83)32:10+12:531 Kaapo Peura76 15:14 #1 RR 184
85.181 Mäntsälän Urheilijat 20:000:0034:03+14:4644 Netta Korhonen94 21:00 #1 RR 178
86.166 Lynx 431:18(84)34:18(84)35:07+15:506 Markus Maronen61 13:36 #1 RR 151
87.158 Rastivarsat 232:00(86)34:48(85)35:28+16:114 Jonna Ketonen67 14:01 #1 RR 189
88.188 Ulvilan Ura 331:48(85)35:19(86)36:00+16:431 Miikka Haapio87 16:49 #1 RR 174
89.140 Hyvinkään Rasti 333:18(87)35:43(87)36:22+17:055 Rasmus Ahoniemi34 11:48 #1 RR 164
90.192 Rajamäen Rykmentti 533:21(89)36:35(88)37:20+18:03 Jennifer Gustafsson82 16:04 #1 RR 151
91.154 Vehkalahden Veikot 233:20(88)37:40(89)38:27+19:105 Miika Myllynen93 20:09 #1 RR 177
92.200 IF Sibbo-Vargarna 334:29(90)37:49(90)38:38+19:214 Wilma Wickholm89 17:39 #1 RR 183
93.145 OK Raseborg 135:39(91)39:11(91)40:00+20:43 Simon Nylund85 16:43 #1 RR 179
94.185 Hyvinkään Rasti 544:08(92)47:21(92)48:10+28:531 Santeri Ahoniemi95 22:19 #1 RR 182
184 Rasti-Nokia 20:000:00kesk   Mikael Kaukinen-  #1 RR 
ulkop.159 Rasti 88 / AuVa 124:1827:2628:08 Anna-Kaisa Isotalo65 13:48 #1 RR 138

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen