XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Osuustulokset: B, 1. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,4 km | 1,6 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Hajonta HajSij.   Joukkue
1.102 Emil Piippo9:531.   #2 BA1 Kangasala SK 1
2.129 Niklas Ekström9:56+0:032.   #1 AA1 MS Parma 1
3.101 Lauri Syrjäläinen9:59+0:063.   #1 AA2 Helsingin Suunnistajat 1
3.112 Niilo Syrjälä9:59+0:063.   #4 BB1 Lounais-Hämeen Rasti 1
5.113 Antti Reiman10:06+0:135.   #1 AA3 Angelniemen Ankkuri 1
6.109 Vertti Laitinen10:08+0:156.   #1 AA4 Koovee 1
7.157 Sanni Haikonen10:17+0:247.   #1 AA5 Ulvilan Ura 1
8.107 Aino Rantala10:20+0:278.   #3 AB2 Ounasvaaran Hiihtoseura 1
9.114 Olli Mustajoki10:22+0:299.   #2 BA2 Tampereen Pyrintö 1
10.117 Outi Haikama10:25+0:3210.   #1 AA7 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
11.110 Lucas Bergström10:28+0:3511.   #2 BA3 Pargas IF 1
12.138 Akseli Virtanen10:30+0:3712.   #2 BA4 Kymin Suunnistajat 1
13.141 Seeti Salonen11:28+1:3513.   #1 AA8 Valkeakosken Haka 1
14.104 Casper Fingerroos11:31+1:3814.   #4 BB3 Paimion Rasti 1
15.116 Matias Maronen11:35+1:4215.   #4 BB4 Lynx 1
15.174 Juho Mäkinen11:35+1:4215.   #2 BA6 Lounais-Hämeen Rasti 2
17.119 Lauri Puupponen11:37+1:4417.   #3 AB5 Espoon Suunta 3
17.137 Ida Heikkinen11:37+1:4417.   #1 AA9 Vehkalahden Veikot 1
19.178 Rasmus Toivanen11:38+1:4519.   #2 BA7 Hiidenkiertäjät 1
20.111 Liisa Raasakka11:39+1:4620.   #3 AB6 Espoon Suunta 1
21.122 Kristian Ketola11:40+1:4721.   #2 BA8 Koovee 2
22.194 Vitaliy Ivanov11:43+1:5022.   #2 BA9 Northern Wind
23.106 Ilari Laakso11:57+2:0423.   #2 BA10 Rajamäen Rykmentti 1
24.195 Juho Kangas12:12+2:1924.   #3 AB7 Lapuan Virkiä 1
25.108 Matias Rantanen12:14+2:2125.   #4 BB8 Keravan Urheilijat 1
25.133 Iisa Jutila12:14+2:2125.   #1 AA12 Rastikarhut 2
25.180 Olli Koskinen12:14+2:2125.   #4 BB8 Hiidenkiertäjät 2
28.144 Olli Koivumäki12:25+2:3228.   #4 BB11 Kokkolan Suunnistajat 1
29.165 Saana Sarkonen12:26+2:3329.   #1 AA13 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
30.155 Viktor Asklöf12:27+2:3430.   #3 AB9 Lynx 3
31.130 Otso Huhtala12:29+2:3631.   #2 BA11 Rastikarhut 1
32.115 Aapo Maasilta12:30+2:3732.   #3 AB11 Rastivarsat 1
33.187 Anniina Murto12:35+2:4233.   #3 AB12 Rastikarhut 3
34.103 Atte Ikola12:40+2:4734.   #3 AB13 Helsingin Suunnistajat 2
34.189 Venni Silmälä12:40+2:4734.   #1 AA14 Lounais-Hämeen Rasti 4
36.125 Ennimaria Järventausta12:42+2:4936.   #1 AA15 Kyrös-Rasti 1
37.131 Luca Kallela12:52+2:5937.   #3 AB14 Helsingin Suunnistajat 3
38.161 Timur Emaldynov12:56+3:0338.   #1 AA17 Angelniemen Ankkuri 3
39.169 Onni Vepsäläinen13:00+3:0739.   #1 AA18 Kymin Suunnistajat 2
40.150 Kristian Rosenblad13:02+3:0940.   #2 BA13 Mäntsälän Urheilijat 1
41.181 Oula Pelkonen13:03+3:1041.   #1 AA20 Mäntsälän Urheilijat 2
42.124 Aleksanteri Hiiro13:08+3:1542.   #4 BB14 Rajamäen Rykmentti 2
43.167 Oskar Haapala13:10+3:1743.   #3 AB15 Rajamäen Rykmentti 4
44.136 Samuli Rousku13:11+3:1844.   #4 BB15 MS Parma 2
45.197 Irma Silander13:12+3:1945.   #1 AA21 Turun Suunnistajat 2
46.128 Veikka Virtanen13:13+3:2046.   #4 BB16 Angelniemen Ankkuri 2
47.126 Pauli Häkli13:14+3:2147.   #2 BA14 Lynx 2
48.186 Ella Siironen13:15+3:2248.   #2 BA15 Kokkolan Suunnistajat 3
48.198 Leevi Röntynen13:15+3:2248.   #2 BA15 Turun Suunnistajat 3
50.177 Jussi Mattila13:17+3:2450.   #1 AA22 Lounais-Hämeen Rasti 3
51.132 Sonja Leinamo13:20+3:2751.   #4 BB17 Kalvolan Keihäs 1
52.121 Pyry Anttila13:22+3:2952.   #1 AA23 Kangasala SK 3
53.105 Linda Sainio13:23+3:3053.   #1 AA24 Kangasala SK 2
54.123 Olga Koskinen13:36+3:4354.   #3 AB18 Kangasala SK 4
55.160 Ville Tiirikainen13:38+3:4555.   #4 BB18 Ulvilan Ura 2
56.118 Saana Munck13:45+3:5256.   #2 BA17 Espoon Suunta 2
57.139 Kerttu Peura13:58+4:0557.   #3 AB19 Espoon Suunta 4
58.152 Seela Nurmi13:59+4:0658.   #4 BB19 Rajamäen Rykmentti 3
59.156 Nora Riitaoja14:00+4:0759.   #4 BB20 Länsi-Lavian Loiske 1
60.172 Ronja Kemppainen14:04+4:1160.   #4 BB21 Angelniemen Ankkuri 4
61.170 Susanna Koskensalo14:15+4:2261.   #2 BA19 Ikaalisten Nouseva-Voima 2
62.196 Valtteri Lainio14:18+4:2562.   #4 BB22 Turun Suunnistajat 1
63.159 Aleksi Välimaa14:20+4:27ulkop.   #3 AB20 Rasti 88 / AuVa 1
63.183 Lauri Isokallio14:20+4:2763.   #3 AB20 Rasti-Nokia 1
65.127 Vilma Pesu14:21+4:2864.   #3 AB23 Tampereen Pyrintö 2
66.143 Lumi Myllymäki14:26+4:3365.   #3 AB24 Kyrös-Rasti 2
67.171 Leo Haanpää14:28+4:3566.   #3 AB26 Paimion Rasti 2
68.120 Antti Sorsa14:30+4:3767.   #4 BB23 Tuusulan Voima-Veikot 1
69.190 Tuomas Luontola14:33+4:4068.   #2 BA23 Rastikarhut 4
70.162 Aapo Roininen14:35+4:4269.   #2 BA24 Helsingin Suunnistajat 5
71.148 Anna Korhonen14:54+5:0170.   #4 BB24 IF Sibbo-Vargarna 1
72.176 Robert Biskop14:55+5:0271.   #4 BB25 Kokkolan Suunnistajat 2
73.142 Elli Salonen14:56+5:0372.   #2 BA28 Helsingin Suunnistajat 4
73.173 Armi Kosunen14:56+5:0372.   #1 AA31 Helsingin Suunnistajat 6
75.134 Oliver Schüle15:06+5:1374.   #2 BA30 Koovee 3
76.147 Heta Koskela15:44+5:5175.   #3 AB29 Hyvinkään Rasti 4
77.163 Saara Tuomisto15:54+6:0176.   #3 AB30 MS Parma 3
78.153 Petter Cornér16:09+6:1677.   #1 AA34 OK77 1
79.168 Iida Niemi16:16+6:2378.   #4 BB29 Kalvolan Keihäs 3
80.135 Netta Leppänen16:19+6:2679.   #3 AB32 Kalvolan Keihäs 2
80.151 Kia Pöytäkivi16:19+6:2679.   #3 AB32 Valkeakosken Haka 2
82.179 Kerttu Kohonen16:30+6:3781.   #3 AB34 Rasti-Lukko 1
83.175 Marianna Yliniemelä16:37+6:4482.   #3 AB35 IF Sibbo-Vargarna 2
84.191 Juho Koivu16:40+6:4783.   #3 AB36 Ulvilan Ura 4
84.199 Liina Laitamäki16:40+6:4783.   #3 AB36 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
86.164 Eero Turkkila16:56+7:0385.   #4 BB32 Espoon Suunta 5
87.154 Kiia Jokela18:18+8:2586.   #2 BA37 Vehkalahden Veikot 2
88.188 Emil Santa-Nokki19:11+9:1887.   #4 BB37 Ulvilan Ura 3
89.200 Roosa Sojakka20:59+11:0688.   #4 BB41 IF Sibbo-Vargarna 3
90.184 Sini Viitala21:13+11:2089.   #4 BB42 Rasti-Nokia 2
91.192 Miika Koho21:16+11:2390.   #4 BB43 Rajamäen Rykmentti 5
92.158 Otso Kettunen21:27+11:3491.   #2 BA42 Rastivarsat 2
93.166 Eemil Peltola21:31+11:3892.   #2 BA43 Lynx 4
94.145 Johan Bussman23:17+13:2493.   #1 AA42 OK Raseborg 1
95.140 Seela Korpisaari24:34+14:4194.   #4 BB46 Hyvinkään Rasti 3
96.185 Nea Åberg25:51+15:5895.   #1 AA45 Hyvinkään Rasti 5

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen