XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], B, 1. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| 1,4 km | 1,6 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 96, Keskeyttäneet 4, Hylätyt 0)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 1,4 km 1,6 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.102 Kangasala SK 17:08(8)9:31(3)9:53   Emil Piippo1 9:53 #2 BA 1
2.129 MS Parma 16:26(1)9:21(1)9:56+0:03   Niklas Ekström2 9:56 #1 AA 1
3.101 Helsingin Suunnistajat 16:31(2)9:25(2)9:59+0:06   Lauri Syrjäläinen3 9:59 #1 AA 2
3.112 Lounais-Hämeen Rasti 17:03(6)0:009:59+0:06   Niilo Syrjälä3 9:59 #4 BB 1
5.113 Angelniemen Ankkuri 16:58(4)9:35(5)10:06+0:13   Antti Reiman5 10:06 #1 AA 3
6.109 Koovee 17:07(7)9:33(4)10:08+0:15   Vertti Laitinen6 10:08 #1 AA 4
7.157 Ulvilan Ura 17:09(9)9:44(6)10:17+0:24   Sanni Haikonen7 10:17 #1 AA 5
8.107 Ounasvaaran Hiihtoseura 17:01(5)0:0010:20+0:27   Aino Rantala8 10:20 #3 AB 2
9.114 Tampereen Pyrintö 17:22(13)9:46(7)10:22+0:29   Olli Mustajoki9 10:22 #2 BA 2
10.117 Hämeenlinnan Suunnistajat 17:14(11)9:52(9)10:25+0:32   Outi Haikama10 10:25 #1 AA 7
11.110 Pargas IF 17:16(12)9:49(8)10:28+0:35   Lucas Bergström11 10:28 #2 BA 3
12.138 Kymin Suunnistajat 17:26(14)9:55(10)10:30+0:37   Akseli Virtanen12 10:30 #2 BA 4
13.141 Valkeakosken Haka 18:14(30)10:52(11)11:28+1:35   Seeti Salonen13 11:28 #1 AA 8
14.104 Paimion Rasti 17:30(16)10:54(12)11:31+1:38   Casper Fingerroos14 11:31 #4 BB 3
15.116 Lynx 17:50(24)11:00(14)11:35+1:42   Matias Maronen15 11:35 #4 BB 4
15.174 Lounais-Hämeen Rasti 27:45(21)10:59(13)11:35+1:42   Juho Mäkinen15 11:35 #2 BA 6
17.119 Espoon Suunta 37:28(15)11:04(18)11:37+1:44   Lauri Puupponen17 11:37 #3 AB 5
17.137 Vehkalahden Veikot 17:32(18)11:03(17)11:37+1:44   Ida Heikkinen17 11:37 #1 AA 9
19.178 Hiidenkiertäjät 17:46(22)11:01(15)11:38+1:45   Rasmus Toivanen19 11:38 #2 BA 7
20.111 Espoon Suunta 17:30(16)11:05(19)11:39+1:46   Liisa Raasakka20 11:39 #3 AB 6
21.122 Koovee 28:01(26)11:02(16)11:40+1:47   Kristian Ketola21 11:40 #2 BA 8
22.194 Northern Wind 8:16(31)11:11(20)11:43+1:50   Vitaliy Ivanov22 11:43 #2 BA 9
23.106 Rajamäen Rykmentti 18:29(33)11:25(21)11:57+2:04   Ilari Laakso23 11:57 #2 BA 10
24.195 Lapuan Virkiä 17:33(19)11:36(22)12:12+2:19   Juho Kangas24 12:12 #3 AB 7
25.108 Keravan Urheilijat 18:29(33)11:44(25)12:14+2:21   Matias Rantanen25 12:14 #4 BB 8
25.133 Rastikarhut 28:08(28)11:38(23)12:14+2:21   Iisa Jutila25 12:14 #1 AA 12
25.180 Hiidenkiertäjät 27:48(23)11:41(24)12:14+2:21   Olli Koskinen25 12:14 #4 BB 8
28.144 Kokkolan Suunnistajat 18:12(29)11:45(26)12:25+2:32   Olli Koivumäki28 12:25 #4 BB 11
29.165 Ikaalisten Nouseva-Voima 18:45(38)11:52(28)12:26+2:33   Saana Sarkonen29 12:26 #1 AA 13
30.155 Lynx 37:54(25)11:48(27)12:27+2:34   Viktor Asklöf30 12:27 #3 AB 9
31.130 Rastikarhut 18:53(41)11:54(29)12:29+2:36   Otso Huhtala31 12:29 #2 BA 11
32.115 Rastivarsat 17:34(20)11:58(30)12:30+2:37   Aapo Maasilta32 12:30 #3 AB 11
33.187 Rastikarhut 38:06(27)11:59(31)12:35+2:42   Anniina Murto33 12:35 #3 AB 12
34.103 Helsingin Suunnistajat 26:41(3)12:03(32)12:40+2:47   Atte Ikola34 12:40 #3 AB 13
34.189 Lounais-Hämeen Rasti 48:54(42)12:03(32)12:40+2:47   Venni Silmälä34 12:40 #1 AA 14
36.125 Kyrös-Rasti 19:08(47)12:09(34)12:42+2:49   Ennimaria Järventausta36 12:42 #1 AA 15
37.131 Helsingin Suunnistajat 37:13(10)12:15(35)12:52+2:59   Luca Kallela37 12:52 #3 AB 14
38.161 Angelniemen Ankkuri 38:59(43)12:17(36)12:56+3:03   Timur Emaldynov38 12:56 #1 AA 17
39.169 Kymin Suunnistajat 29:05(46)12:20(37)13:00+3:07   Onni Vepsäläinen39 13:00 #1 AA 18
40.150 Mäntsälän Urheilijat 19:26(55)12:29(41)13:02+3:09   Kristian Rosenblad40 13:02 #2 BA 13
41.181 Mäntsälän Urheilijat 28:23(32)12:21(38)13:03+3:10   Oula Pelkonen41 13:03 #1 AA 20
42.124 Rajamäen Rykmentti 28:31(35)12:25(39)13:08+3:15   Aleksanteri Hiiro42 13:08 #4 BB 14
43.167 Rajamäen Rykmentti 48:43(37)12:28(40)13:10+3:17   Oskar Haapala43 13:10 #3 AB 15
44.136 MS Parma 29:00(44)12:34(43)13:11+3:18   Samuli Rousku44 13:11 #4 BB 15
45.197 Turun Suunnistajat 28:48(39)12:34(43)13:12+3:19   Irma Silander45 13:12 #1 AA 21
46.128 Angelniemen Ankkuri 28:51(40)12:39(47)13:13+3:20   Veikka Virtanen46 13:13 #4 BB 16
47.126 Lynx 29:20(52)12:34(43)13:14+3:21   Pauli Häkli47 13:14 #2 BA 14
48.186 Kokkolan Suunnistajat 39:26(55)12:42(49)13:15+3:22   Ella Siironen48 13:15 #2 BA 15
48.198 Turun Suunnistajat 39:40(60)12:30(42)13:15+3:22   Leevi Röntynen48 13:15 #2 BA 15
50.177 Lounais-Hämeen Rasti 39:17(51)12:35(46)13:17+3:24   Jussi Mattila50 13:17 #1 AA 22
51.132 Kalvolan Keihäs 18:40(36)12:43(50)13:20+3:27   Sonja Leinamo51 13:20 #4 BB 17
52.121 Kangasala SK 39:13(49)12:41(48)13:22+3:29   Pyry Anttila52 13:22 #1 AA 23
53.105 Kangasala SK 29:22(53)12:45(51)13:23+3:30   Linda Sainio53 13:23 #1 AA 24
54.123 Kangasala SK 49:10(48)12:56(52)13:36+3:43   Olga Koskinen54 13:36 #3 AB 18
55.160 Ulvilan Ura 29:14(50)13:00(53)13:38+3:45   Ville Tiirikainen55 13:38 #4 BB 18
56.118 Espoon Suunta 29:46(62)13:06(54)13:45+3:52   Saana Munck56 13:45 #2 BA 17
57.139 Espoon Suunta 49:02(45)13:19(55)13:58+4:05   Kerttu Peura57 13:58 #3 AB 19
58.152 Rajamäen Rykmentti 39:32(59)13:22(56)13:59+4:06   Seela Nurmi58 13:59 #4 BB 19
59.156 Länsi-Lavian Loiske 19:29(57)13:24(57)14:00+4:07   Nora Riitaoja59 14:00 #4 BB 20
60.172 Angelniemen Ankkuri 49:24(54)13:30(58)14:04+4:11   Ronja Kemppainen60 14:04 #4 BB 21
61.170 Ikaalisten Nouseva-Voima 210:20(72)13:39(59)14:15+4:22   Susanna Koskensalo61 14:15 #2 BA 19
62.196 Turun Suunnistajat 110:18(71)13:45(61)14:18+4:25   Valtteri Lainio62 14:18 #4 BB 22
63.183 Rasti-Nokia 110:00(65)13:43(60)14:20+4:27   Lauri Isokallio63 14:20 #3 AB 20
64.127 Tampereen Pyrintö 29:30(58)0:0014:21+4:28   Vilma Pesu65 14:21 #3 AB 23
65.143 Kyrös-Rasti 210:07(66)13:49(63)14:26+4:33   Lumi Myllymäki66 14:26 #3 AB 24
66.171 Paimion Rasti 29:43(61)13:48(62)14:28+4:35   Leo Haanpää67 14:28 #3 AB 26
67.120 Tuusulan Voima-Veikot 19:55(64)13:52(64)14:30+4:37   Antti Sorsa68 14:30 #4 BB 23
68.190 Rastikarhut 410:22(73)13:57(65)14:33+4:40   Tuomas Luontola69 14:33 #2 BA 23
69.162 Helsingin Suunnistajat 510:29(76)13:59(66)14:35+4:42   Aapo Roininen70 14:35 #2 BA 24
70.148 IF Sibbo-Vargarna 110:25(75)14:19(71)14:54+5:01   Anna Korhonen71 14:54 #4 BB 24
71.176 Kokkolan Suunnistajat 29:48(63)14:17(70)14:55+5:02   Robert Biskop72 14:55 #4 BB 25
72.142 Helsingin Suunnistajat 411:07(83)14:14(68)14:56+5:03   Elli Salonen73 14:56 #2 BA 28
72.173 Helsingin Suunnistajat 610:41(79)14:15(69)14:56+5:03   Armi Kosunen73 14:56 #1 AA 31
74.134 Koovee 310:46(80)14:08(67)15:06+5:13   Oliver Schüle75 15:06 #2 BA 30
75.147 Hyvinkään Rasti 410:33(78)15:04(72)15:44+5:51   Heta Koskela76 15:44 #3 AB 29
76.163 MS Parma 311:32(88)15:16(73)15:54+6:01   Saara Tuomisto77 15:54 #3 AB 30
77.153 OK77 110:48(81)15:27(74)16:09+6:16   Petter Cornér78 16:09 #1 AA 34
78.168 Kalvolan Keihäs 311:12(86)15:41(77)16:16+6:23   Iida Niemi79 16:16 #4 BB 29
79.135 Kalvolan Keihäs 211:10(85)15:40(76)16:19+6:26   Netta Leppänen80 16:19 #3 AB 32
79.151 Valkeakosken Haka 210:10(68)15:36(75)16:19+6:26   Kia Pöytäkivi80 16:19 #3 AB 32
81.179 Rasti-Lukko 110:29(76)15:48(78)16:30+6:37   Kerttu Kohonen82 16:30 #3 AB 34
82.175 IF Sibbo-Vargarna 211:00(82)15:56(80)16:37+6:44   Marianna Yliniemelä83 16:37 #3 AB 35
83.191 Ulvilan Ura 411:28(87)16:04(81)16:40+6:47   Juho Koivu84 16:40 #3 AB 36
83.199 Hämeenlinnan Suunnistajat 210:09(67)15:52(79)16:40+6:47   Liina Laitamäki84 16:40 #3 AB 36
85.164 Espoon Suunta 511:09(84)16:09(82)16:56+7:03   Eero Turkkila86 16:56 #4 BB 32
86.154 Vehkalahden Veikot 213:59(91)0:0018:18+8:25   Kiia Jokela87 18:18 #2 BA 37
87.188 Ulvilan Ura 30:000:0019:11+9:18   Emil Santa-Nokki88 19:11 #4 BB 37
88.200 IF Sibbo-Vargarna 314:40(92)20:21(83)20:59+11:06   Roosa Sojakka89 20:59 #4 BB 41
89.184 Rasti-Nokia 213:53(90)20:25(84)21:13+11:20   Sini Viitala90 21:13 #4 BB 42
90.192 Rajamäen Rykmentti 510:12(69)20:34(85)21:16+11:23   Miika Koho91 21:16 #4 BB 43
91.158 Rastivarsat 211:44(89)0:0021:27+11:34   Otso Kettunen92 21:27 #2 BA 42
92.166 Lynx 410:14(70)20:50(86)21:31+11:38   Eemil Peltola93 21:31 #2 BA 43
93.145 OK Raseborg 115:03(93)22:37(87)23:17+13:24   Johan Bussman94 23:17 #1 AA 42
94.140 Hyvinkään Rasti 310:24(74)24:01(88)24:34+14:41   Seela Korpisaari95 24:34 #4 BB 46
95.185 Hyvinkään Rasti 517:37(94)25:09(89)25:51+15:58   Nea Åberg96 25:51 #1 AA 45
ulkop.159 Rasti 88 / AuVa 19:2113:4414:20   Aleksi Välimaa63 14:20 #3 AB 20

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen