XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Hajontatulokset: B-sarja RR /#1 RR


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
   B
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
   C
| Tulokset | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija Os.
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Os.   sija   Joukkue
16.112 Siiri Julkunen9:212.1 2 3 /95 Lounais-Hämeen Rasti 1
16.112 Elmeri Syrjälä10:09+481.1 3 12 /94 Lounais-Hämeen Rasti 1
17.101 Juulia Tala9:18+-1:59:571.2 2 2 /95 Helsingin Suunnistajat 1
17.101 Emilia Tala10:17+562.1 3 13 /94 Helsingin Suunnistajat 1
23.106 Aino Lukkari10:30+1:0915.8 2 7 /95 Rajamäen Rykmentti 1
23.106 Topias Kemppi8:05+-1:58:443.12 3 1 /94 Rajamäen Rykmentti 1
28.178 Nora Kytäjä10:45+1:2412.7 2 10 /95 Hiidenkiertäjät 1
28.178 Nea Kytäjä9:17+-1:59:565.7 3 4 /94 Hiidenkiertäjät 1
29.116 Matias Koponen10:50+1:2913.2 2 11 /95 Lynx 1
29.116 Arttu Peltola8:11+-1:58:504.9 3 2 /94 Lynx 1
30.126 Suvi Heikkilä10:54+1:3326.21 2 12 /95 Lynx 2
30.126 Karim Mbembela9:37+1613.13 3 6 /94 Lynx 2
31.141 Inka Joensivu10:57+1:3613. 2 13 /95 Valkeakosken Haka 1
31.141 Rauli Aho9:58+3710.3 3 8 /94 Valkeakosken Haka 1
33.114 Ilona Tikkakoski11:07+1:464.5 2 14 /95 Tampereen Pyrintö 1
33.114 Silja Yli-Hietanen11:08+1:4711.7 3 19 /94 Tampereen Pyrintö 1
38.107 Erkki Ikäläinen11:21+2:006.2 2 18 /95 Ounasvaaran Hiihtoseura 1
38.107 Jussi Rantala9:59+385.1 3 9 /94 Ounasvaaran Hiihtoseura 1
40.105 Tuomas Ahola10:06+4519.12 3 11 /94 Kangasala SK 2
40.105 Katri Kontio11:23+2:0231.22 2 20 /95 Kangasala SK 2
41.103 Katarina Sallila11:26+2:0514.2 3 21 /94 Helsingin Suunnistajat 2
41.103 Aapo Ikola9:51+3016.18 2 4 /95 Helsingin Suunnistajat 2
43.117 Saana Kuusinen11:20+1:599.1 2 17 /95 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
43.117 Reeta Virtanen11:27+2:0612.3 3 22 /94 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
46.129 Vertti Kolkkala10:41+1:208.5 3 18 /94 MS Parma 1
46.129 Lotte-Line Ekström11:29+2:083.1 2 24 /95 MS Parma 1
50.109 Pihla Häkkinen11:36+2:157.1 2 28 /95 Koovee 1
50.109 Tuukka Kupiainen10:27+1:069.2 3 16 /94 Koovee 1
55.130 Valtteri Lahti10:22+1:0119.12 2 5 /95 Rastikarhut 1
55.130 Jutta Koivunen11:44+2:2315.4 3 23 /94 Rastikarhut 1
59.127 Aaro Koskinen11:50+2:2928.16 3 25 /94 Tampereen Pyrintö 2
59.127 Aapo Mustajoki11:38+2:1744.20 2 30 /95 Tampereen Pyrintö 2
65.125 Kasimir Niinimäki10:00+3918.13 3 10 /94 Kyrös-Rasti 1
65.125 Nico Toivanen12:04+2:4331.5 2 37 /95 Kyrös-Rasti 1
65.170 Venla Kauppila11:21+2:0036.25 2 18 /95 Ikaalisten Nouseva-Voima 2
65.170 Anton Vehkalahti12:04+2:4325.11 3 29 /94 Ikaalisten Nouseva-Voima 2
68.102 Veera Olkkonen12:07+2:4611.10 2 38 /95 Kangasala SK 1
68.102 Vili Olkkonen9:48+277.4 3 7 /94 Kangasala SK 1
71.183 Mikael Kaukinen12:14+2:5329.10 3 31 /94 Rasti-Nokia 1
71.183 Eino Lehtiniemi11:33+2:1239.24 2 26 /95 Rasti-Nokia 1
72.157 Elias Lehtonen12:18+2:5717.10 2 41 /95 Ulvilan Ura 1
72.157 Elli Luoma12:03+2:4216.1 3 28 /94 Ulvilan Ura 1
73.132 Väinö Ristimäki12:19+2:5837.14 2 42 /95 Kalvolan Keihäs 1
73.132 Oskari Aumo9:04+-1:59:4317.20 3 3 /94 Kalvolan Keihäs 1
75.199 Janette Helen11:36+2:1559.24 2 28 /95 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
75.199 Mikael Vihelä12:31+3:1051.8 3 32 /94 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
76.142 Antti Laatu11:59+2:3845.9 3 26 /94 Helsingin Suunnistajat 4
76.142 Vilho Malmberg12:39+3:1854.18 2 44 /95 Helsingin Suunnistajat 4
77.104 Eelis Axelin12:40+3:1923.1 3 33 /94 Paimion Rasti 1
77.104 Aapo Virtanen12:25+3:0424.10 2 43 /95 Paimion Rasti 1
79.143 Joakim Majamäki12:52+3:3139. 3 35 /94 Kyrös-Rasti 2
79.143 Waltteri Liuksiala11:27+2:0639.26 2 22 /95 Kyrös-Rasti 2
82.160 Ilmo Haikonen13:00+3:3950.5 2 46 /95 Ulvilan Ura 2
82.160 Suvi Tuhkanen12:01+2:4037.13 3 27 /94 Ulvilan Ura 2
84.156 Ville Vehkalahti13:02+3:4139.1 3 38 /94 Länsi-Lavian Loiske 1
84.156 Laura Maja11:43+2:2238.21 2 32 /95 Länsi-Lavian Loiske 1
86.122 Milo Konttila10:22+1:0120.15 3 14 /94 Koovee 2
86.122 Eveliina Ketola13:12+3:5135.14 2 47 /95 Koovee 2
89.121 Kirsi Kontio12:58+3:3746.6 3 36 /94 Kangasala SK 3
89.121 Siiri Pajula13:19+3:5852. 2 50 /95 Kangasala SK 3
92.147 Tuure Korpisaari12:44+3:2356.11 3 34 /94 Hyvinkään Rasti 4
92.147 Tarvo Korpisaari13:23+4:0267.8 2 53 /95 Hyvinkään Rasti 4
95.128 Eetu Saastamoinen13:26+4:0551.5 2 56 /95 Angelniemen Ankkuri 2
95.128 Hermanni Kemppainen13:00+3:3946.5 3 37 /94 Angelniemen Ankkuri 2
99.124 Silva Kemppi12:52+3:3145.3 2 45 /95 Rajamäen Rykmentti 2
99.124 Anton Kemppi13:31+4:1044.1 3 40 /94 Rajamäen Rykmentti 2
99.155 Juho Kivilaakso13:05+3:4442.1 3 39 /94 Lynx 3
99.155 Matias Lehtola13:31+4:1043.13 2 60 /95 Lynx 3
101.131 Doris Väisänen13:33+4:1230.2 3 41 /94 Helsingin Suunnistajat 3
101.131 Minja Nietula11:47+2:2628.9 2 33 /95 Helsingin Suunnistajat 3
103.115 Lumi Maasilta13:37+4:1631.4 3 42 /94 Rastivarsat 1
103.115 Juuso Ketonen12:07+2:4627.5 2 38 /95 Rastivarsat 1
104.187 Eero Havu13:42+4:2148.1 3 43 /94 Rastikarhut 3
104.187 Aleksi Murto13:28+4:0747.14 2 58 /95 Rastikarhut 3
106.133 Netta Koivunen13:47+4:2646.21 2 63 /95 Rastikarhut 2
106.133 Kasperi Willman11:44+2:2327.19 3 23 /94 Rastikarhut 2
109.197 Sini Salmi11:38+2:1734.11 2 30 /95 Turun Suunnistajat 2
109.197 Aapo Haukioja13:48+4:2736.2 3 45 /94 Turun Suunnistajat 2
111.148 Max Määttä13:58+4:3762.8 2 66 /95 IF Sibbo-Vargarna 1
111.148 Christian Hindsberg12:06+2:4553.9 3 30 /94 IF Sibbo-Vargarna 1
114.136 Aamos Laavainen11:28+2:0728.16 2 23 /95 MS Parma 2
114.136 Lauri Aalto14:05+4:4438.10 3 46 /94 MS Parma 2
115.194 Petr Volkov14:12+4:5141.19 2 69 /95 Northern Wind
115.194 Katya Egorova10:25+1:0421.20 3 15 /94 Northern Wind
116.180 Saana Viskari14:16+4:5533.8 3 47 /94 Hiidenkiertäjät 2
116.180 Siiri Viskari11:53+2:3225. 2 35 /95 Hiidenkiertäjät 2
120.111 Siiri Sorjonen14:32+5:1124.3 3 50 /94 Espoon Suunta 1
120.111 Akseli Ojala11:16+1:5521.1 2 15 /95 Espoon Suunta 1
121.138 Mette Soini14:16+4:5531.19 2 70 /95 Kymin Suunnistajat 1
121.138 Aili Lavikainen14:33+5:1243.12 3 51 /94 Kymin Suunnistajat 1
122.150 Senni Ruuskanen14:38+5:1722.12 3 52 /94 Mäntsälän Urheilijat 1
122.150 Elias Pelkonen8:44+-1:59:2310.30 2 1 /95 Mäntsälän Urheilijat 1
124.135 Elmiina Laakso13:17+3:5671.8 2 49 /95 Kalvolan Keihäs 2
124.135 Silja Markoff14:43+5:2264.7 3 53 /94 Kalvolan Keihäs 2
127.137 Eeli Ruoti15:05+5:4441.18 3 55 /94 Vehkalahden Veikot 1
127.137 Roosa Heikkinen12:08+2:4723.6 2 40 /95 Vehkalahden Veikot 1
128.169 Rasmus Töyrylä13:47+4:2653.14 2 63 /95 Kymin Suunnistajat 2
128.169 Marikki Virtanen15:06+5:4557.4 3 56 /94 Kymin Suunnistajat 2
129.123 Anni Rintanen15:09+5:4861.7 2 73 /95 Kangasala SK 4
129.162 Lassi Tervo11:58+2:3748.21 2 36 /95 Helsingin Suunnistajat 5
129.162 Venla Syrjäläinen15:09+5:4855.7 3 57 /94 Helsingin Suunnistajat 5
135.165 Vili Liukkonen13:29+4:0841.12 2 59 /95 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
135.165 Aleksiina Asell15:16+5:5554.13 3 58 /94 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
137.190 Paavo Lahti15:26+6:0575.7 2 78 /95 Rastikarhut 4
137.190 Venla Ankelo10:32+1:1150.25 3 17 /94 Rastikarhut 4
138.159 Ella Hirvilammi15:30+6:09ulkop.   3 60 /94 Rasti 88 / AuVa 1
138.159 Anna-Kaisa Isotalo13:48+4:27ulkop.   2 65 /95 Rasti 88 / AuVa 1
139.191 Aura Ojala15:31+6:1072.9 3 61 /94 Ulvilan Ura 4
139.191 Venla Lehtonen15:12+5:5181.2 2 75 /95 Ulvilan Ura 4
141.195 Sini Hietala15:44+6:2335.15 3 62 /94 Lapuan Virkiä 1
141.195 Emmi Hietala10:41+1:2020.4 2 9 /95 Lapuan Virkiä 1
142.108 Topias Muukkonen10:30+1:0918.7 2 7 /95 Keravan Urheilijat 1
142.108 Hilla Pirinen15:45+6:2434.16 3 63 /94 Keravan Urheilijat 1
143.161 Laura Kemppainen15:35+6:1460.22 2 79 /95 Angelniemen Ankkuri 3
143.161 Jutta Ahonen15:46+6:2563.3 3 64 /94 Angelniemen Ankkuri 3
143.186 Liina Viitasaari14:26+5:0559.7 3 48 /94 Kokkolan Suunnistajat 3
143.186 Aada Viitasaari15:46+6:2566.18 2 80 /95 Kokkolan Suunnistajat 3
145.153 Sofia Slotte15:49+6:2858.9 3 65 /94 OK77 1
145.153 Jesper Donner10:27+1:0649.28 2 6 /95 OK77 1
146.196 Sakari Holmroos15:51+6:3060.5 3 66 /94 Turun Suunnistajat 1
146.196 Aino Syväluoma13:23+4:0255.7 2 53 /95 Turun Suunnistajat 1
147.171 Helmiina Löytönen15:56+6:3561.5 3 67 /94 Paimion Rasti 2
147.171 Jaana Haapala13:20+3:5956.10 2 52 /95 Paimion Rasti 2
148.163 Maija Aalto16:00+6:3983.7 2 81 /95 MS Parma 3
148.163 Antti Huisko15:25+6:0470.13 3 59 /94 MS Parma 3
150.113 Jenna Koskinen16:03+6:4226.21 3 69 /94 Angelniemen Ankkuri 1
150.113 Juho Ylimaa11:32+2:115. 2 25 /95 Angelniemen Ankkuri 1
151.166 Iisa Pelkonen16:04+6:4381.5 3 70 /94 Lynx 4
151.166 Markus Maronen13:36+4:1586.6 2 61 /95 Lynx 4
151.192 Jennifer Gustafsson16:04+6:4390. 2 82 /95 Rajamäen Rykmentti 5
151.192 Moona Multala14:45+5:2483.7 3 54 /94 Rajamäen Rykmentti 5
153.175 Saga Wickholm16:11+6:5066.10 3 71 /94 IF Sibbo-Vargarna 2
153.175 Veeti Nuottajärvi13:24+4:0376.6 2 55 /95 IF Sibbo-Vargarna 2
155.167 Outi Lukkari16:27+7:0672.29 2 84 /95 Rajamäen Rykmentti 4
155.167 Robin Gustafsson11:16+1:5552.20 3 20 /94 Rajamäen Rykmentti 4
156.110 Henrika Brink16:35+7:1432.25 3 72 /94 Pargas IF 1
156.110 Sara Laurén11:16+1:557.4 2 15 /95 Pargas IF 1
158.134 Elias Schüle16:46+7:2581.7 2 86 /95 Koovee 3
158.134 Henri Suojanen16:00+6:3975.6 3 68 /94 Koovee 3
160.173 Ella Rantala15:10+5:4977.5 2 74 /95 Helsingin Suunnistajat 6
160.173 Elsa Ikola17:01+7:4069.8 3 73 /94 Helsingin Suunnistajat 6
162.118 Fanni Määttälä15:14+5:5364.8 2 76 /95 Espoon Suunta 2
162.118 Elina Hamppu17:17+7:5667.3 3 74 /94 Espoon Suunta 2
163.179 Ilona Lohtander13:19+3:5874.7 2 50 /95 Rasti-Lukko 1
163.179 Roni Niemensivu17:32+8:1171.3 3 75 /94 Rasti-Lukko 1
164.140 Rasmus Ahoniemi11:48+2:2789.5 2 34 /95 Hyvinkään Rasti 3
164.140 Ninni Åberg17:39+8:1886.3 3 76 /94 Hyvinkään Rasti 3
166.151 Lauri Nieminen13:27+4:0673.6 2 57 /95 Valkeakosken Haka 2
166.151 Juho Filppula17:43+8:2273. 3 77 /94 Valkeakosken Haka 2
167.139 Matias Tapanainen17:45+8:2465.8 3 78 /94 Espoon Suunta 4
167.139 Linnea Soikkeli14:02+4:4157. 2 68 /95 Espoon Suunta 4
168.119 Milla-Lotta Tapanainen17:48+8:2768.51 2 90 /95 Espoon Suunta 3
168.119 Markus Määttänen14:26+5:0562.6 3 48 /94 Espoon Suunta 3
170.189 Alina Syrjälä17:59+8:3868.5 3 80 /94 Lounais-Hämeen Rasti 4
170.189 Mikko Maijala16:16+6:5563.29 2 83 /95 Lounais-Hämeen Rasti 4
171.152 Viktor Vähätalo17:04+7:4379.21 2 88 /95 Rajamäen Rykmentti 3
171.152 Maija Varmavuo18:06+8:4579. 3 81 /94 Rajamäen Rykmentti 3
172.144 Elmeri Lassila9:33+1249.29 3 5 /94 Kokkolan Suunnistajat 1
172.144 Patricia Biskop18:17+8:5678.50 2 91 /95 Kokkolan Suunnistajat 1
174.188 Miikka Haapio16:49+7:2888.1 2 87 /95 Ulvilan Ura 3
174.188 Saana Vuorinen18:45+9:2487.1 3 82 /94 Ulvilan Ura 3
175.168 Vieno Ristimäki13:15+3:5469.9 2 48 /95 Kalvolan Keihäs 3
175.168 Linnea Ojala19:28+10:0777.8 3 83 /94 Kalvolan Keihäs 3
175.176 Ida Kattilakoski14:39+5:1870.1 2 71 /95 Kokkolan Suunnistajat 2
175.176 Miki Vuorinen19:28+10:0778.8 3 83 /94 Kokkolan Suunnistajat 2
177.154 Miika Myllynen20:09+10:4891.5 2 93 /95 Vehkalahden Veikot 2
177.154 Meri Myllynen17:48+8:2789.2 3 79 /94 Vehkalahden Veikot 2
178.181 Netta Korhonen21:00+11:3985.44 2 94 /95 Mäntsälän Urheilijat 2
178.181 Jenni Janhunen13:47+4:2674.11 3 44 /94 Mäntsälän Urheilijat 2
179.145 John Hellström21:15+11:5491.2 3 85 /94 OK Raseborg 1
179.145 Simon Nylund16:43+7:2293. 2 85 /95 OK Raseborg 1
180.198 Sanni Sinervä18:27+9:0680.32 2 92 /95 Turun Suunnistajat 3
180.198 Juhana Paasikivi21:31+12:1084.4 3 86 /94 Turun Suunnistajat 3
182.185 Aino Reetta Tulkki21:45+12:2493.1 3 87 /94 Hyvinkään Rasti 5
182.185 Santeri Ahoniemi22:19+12:5894.1 2 95 /95 Hyvinkään Rasti 5
183.200 Elias Nuottajärvi22:21+13:0090.2 3 88 /94 IF Sibbo-Vargarna 3
183.200 Wilma Wickholm17:39+8:1892.4 2 89 /95 IF Sibbo-Vargarna 3
184.164 Senni Määttälä23:07+13:4688.4 3 89 /94 Espoon Suunta 5
184.164 Kaapo Peura15:14+5:5384.1 2 76 /95 Espoon Suunta 5
185.120 Emil Jacobsson13:43+4:2258.9 2 62 /95 Tuusulan Voima-Veikot 1
185.120 Emilia Rantanen23:13+13:5282.24 3 90 /94 Tuusulan Voima-Veikot 1
186.177 Anni Rokka24:39+15:1880.50 3 91 /94 Lounais-Hämeen Rasti 3
186.177 Niko Mäkinen11:26+2:0530.20 2 21 /95 Lounais-Hämeen Rasti 3
187.172 Pihla Parttimaa24:48+15:2785.21 3 92 /94 Angelniemen Ankkuri 4
187.172 Aino Virtanen14:55+5:3464.4 2 72 /95 Angelniemen Ankkuri 4
188.174 Thomas Saarela11:33+2:1222.7 2 26 /95 Lounais-Hämeen Rasti 2
188.174 Aurora Usva25:05+15:4476.54 3 93 /94 Lounais-Hämeen Rasti 2
189.158 Jonna Ketonen14:01+4:4087.4 2 67 /95 Rastivarsat 2
189.158 Valerya Nosova30:08+20:4792.5 3 94 /94 Rastivarsat 2
184 Mikael Kaukinenkesk   2 - /95 Rasti-Nokia 2

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen