XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Osuustulokset: A, 7. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,9 km | 3,5 km | Maali | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Hajonta HajSij.   Joukkue
1.13 Eevert Toivonen21:436.2 #4 BBAA1 Kangasala SK 1
2.1 Topi Syrjäläinen21:48+0:051. #16 BBBB1 Helsingin Suunnistajat 1
3.35 Benjamin Tulonen21:54+0:113.2 #14 BABB1 Hiidenkiertäjät 1
4.12 Aaro Julkunen22:04+0:2119.4 #5 AABA1 Lounais-Hämeen Rasti 1
5.19 Lauri Lavikainen22:13+0:30   #14 BABB2 Kymin Suunnistajat 1
6.3 Lari Pernu22:31+0:484.1 #14 BABB3 Espoon Suunta 1
7.2 Jaakko Skog22:37+0:54   #15 ABBB1 Koovee 1
8.9 Taavi Mustajoki23:09+1:265.1 #8 BBBA2 Tampereen Pyrintö 1
9.4 Ilari Visuri23:36+1:537.1 #13 AABB2 OK77 1
10.10 Oskari Jumppanen23:37+1:5412.3 #7 ABBA1 Hyvinkään Rasti 1
11.18 Arttu Laaksonen23:53+2:1021.1 #15 ABBB2 Angelniemen Ankkuri 1
12.41 Eero Heinonen24:09+2:262. #8 BBBA4 MS Parma 1
13.42 Matias Arola24:16+2:3325.4 #7 ABBA2 Paimion Rasti 1
14.23 Lauri Koivumäki24:45+3:02   #10 BAAB2 Kokkolan Suunnistajat 1
15.28 Teo Kettunen24:46+3:03   #5 AABA4 IF Sibbo-Vargarna 1
15.43 Joona Huila24:46+3:0317.3 #6 BABA2 Rasti-Lukko 1
17.7 Valtteri Heikkinen24:51+3:088.2 #10 BAAB3 Vehkalahden Veikot 1
18.16 Johannes Louhi24:58+3:1511.2 #1 AAAA3 Helsingin Suunnistajat 2
19.49 Rasmus Ekström25:47+4:0422.1 #16 BBBB4 MS Parma 2
20.14 Juho Elovaara26:41+4:5815.2 #3 ABAA4 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
20.32 Kiri Huhtanen26:41+4:5840.5 #1 AAAA5 Tampereen Pyrintö 3
22.44 Vesa Nokka26:50+5:0723.2 #5 AABA6 Rasti 88 1
23.24 Akseli Ketola26:52+5:0920.1 #9 AAAB3 Koovee 2
24.17 Riikka Haltia27:17+5:3424. #16 BBBB5 Rajamäen Rykmentti 1
25.54 Aleksi Lammi27:31+5:489. #11 ABAB3 Lapuan Virkiä 1
26.48 Eerik Nurminen27:37+5:54   #1 AAAA6 Kangasala SK 2
27.56 Ville Kinnala28:28+6:45   #9 AAAB4 Turun Suunnistajat 2
28.11 Olli Liikkanen29:02+7:1916.2 #6 BABA5 Rastivarsat 1
29.29 Dániel Molnár29:28+7:45   #4 BBAA5 Mäntsälän Urheilijat 2
30.15 Ossi Järvinen29:32+7:4910.3 #2 BAAA3 Tampereen Pyrintö 2
31.8 Liinu Nummela29:35+7:5214.2 #9 AAAB5 Mäntsälän Urheilijat 1
32.30 Miika Vehmas30:05+8:2218. #3 ABAA6 Espoon Suunta 2
33.36 Viljo Johansson30:30+8:4727.4 #13 AABB4 Kalvolan Keihäs 1
34.39 Antti Ursin30:37+8:5413.2 #10 BAAB6 Lynx 1
35.53 Egor Egorov33:03+11:2031.4 #12 BBAB4 Northern Wind 1
36.25 Olli Tuhkanen33:15+11:3226.1 #8 BBBA7 Ulvilan Ura 1
37.26 Maiju Oksanen33:52+12:0932.4 #7 ABBA6 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
38.46 Nella Rontu33:58+12:15ulkop.   #3 ABAA7 AngA 2 / SuSi 2
39.47 Santeri Hölttä34:04+12:2139.2 #2 BAAA4 Hyvinkään Rasti 2
40.27 Andre Lindroos34:32+12:4928. #6 BABA7 OK Raseborg 1
41.51 Roosa Ruoti34:38+12:5529.1 #14 BABB7 Vehkalahden Veikot 2
42.31 Inka Salonen35:02+13:1930.3 #2 BAAA5 Helsingin Suunnistajat 3
43.45 Saara Korhonen37:51+16:0843.3 #4 BBAA6 Tuusulan Voima-Veikot 1
44.37 Benjamin Lamberg40:49+19:0636.3 #12 BBAB5 Keravan Urheilijat 1
45.55 Lauri Siltanen42:43+21:0034.2 #10 BAAB7 Turun Suunnistajat 1
46.52 Sakari Munck44:13+22:3045.2 #13 AABB6 Espoon Suunta 4
47.34 Antti Nilsen44:19+22:3635.2 #15 ABBB6 Espoon Suunta 3
48.33 Sophia Arrakoski44:27+22:4441.2 #16 BBBB6 OK77 2
49.22 Sakari Koivuniemi44:30+22:4737.1 #11 ABAB5 Rasti-Nokia 1
50.40 Maija Vasanen45:11+23:2842. #9 AAAB7 Länsi-Lavian Loiske 1
51.50 Heidi Silvanto48:03+26:2044. #15 ABBB7 Rastikarhut 2
52.20 Veikka Orava49:23+27:4033.7 #13 AABB7 Rastivarsat 2
53.21 Anu Vainionpää49:32+27:4938.4 #12 BBAB6 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
38 Tiina Paavolaei läht.   -- Kyrös-Rasti 1
5 Tommi Kukkulahyl.   #12 BBAB- Rastikarhut 1
6 Janika Liitiäinenhyl.   #11 ABAB- OK Orient 1

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen