XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], A, 7. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,9 km | 3,5 km | Maali | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 10)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,9 km 3,5 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.1 Helsingin Suunnistajat 12:05:22(1)2:09:02(1)2:09:37 Topi Syrjäläinen2 21:48 #16 BBBB 1
2.41 MS Parma 12:07:41(2)2:11:52(2)2:12:31+2:54 Eero Heinonen12 24:09 #8 BBBA 4
3.35 Hiidenkiertäjät 12:09:26(3)2:13:22(3)2:13:52+4:152 Benjamin Tulonen3 21:54 #14 BABB 1
4.3 Espoon Suunta 12:09:54(4)2:13:57(4)2:14:23+4:461 Lari Pernu6 22:31 #14 BABB 3
5.9 Tampereen Pyrintö 12:10:04(5)2:14:38(5)2:15:06+5:291 Taavi Mustajoki8 23:09 #8 BBBA 2
6.13 Kangasala SK 12:13:09(6)2:17:22(6)2:17:53+8:162 Eevert Toivonen1 21:43 #4 BBAA 1
7.4 OK77 12:14:07(7)2:18:28(7)2:18:55+9:181 Ilari Visuri9 23:36 #13 AABB 2
8.7 Vehkalahden Veikot 12:18:07(8)2:21:28(8)2:21:53+12:162 Valtteri Heikkinen17 24:51 #10 BAAB 3
9.54 Lapuan Virkiä 12:18:24(10)2:23:53(9)2:24:26+14:49 Aleksi Lammi25 27:31 #11 ABAB 3
10.15 Tampereen Pyrintö 22:18:21(9)2:24:49(10)2:25:19+15:423 Ossi Järvinen30 29:32 #2 BAAA 3
11.16 Helsingin Suunnistajat 22:22:15(12)2:26:29(12)2:26:54+17:172 Johannes Louhi18 24:58 #1 AAAA 3
12.10 Hyvinkään Rasti 12:22:24(13)2:26:27(11)2:26:55+17:183 Oskari Jumppanen10 23:37 #7 ABBA 1
13.39 Lynx 12:22:14(11)2:27:36(13)2:28:02+18:252 Antti Ursin34 30:37 #10 BAAB 6
14.8 Mäntsälän Urheilijat 12:24:54(14)2:30:01(14)2:30:32+20:552 Liinu Nummela31 29:35 #9 AAAB 5
15.14 Hämeenlinnan Suunnistajat 12:26:32(15)2:31:25(15)2:31:51+22:142 Juho Elovaara20 26:41 #3 ABAA 4
16.11 Rastivarsat 12:26:34(16)2:31:26(16)2:31:52+22:152 Olli Liikkanen28 29:02 #6 BABA 5
17.43 Rasti-Lukko 12:30:10(18)2:34:33(17)2:35:01+25:243 Joona Huila15 24:46 #6 BABA 2
18.30 Espoon Suunta 22:29:52(17)2:34:52(18)2:35:23+25:46 Miika Vehmas32 30:05 #3 ABAA 6
19.12 Lounais-Hämeen Rasti 12:32:24(20)2:36:08(19)2:36:33+26:564 Aaro Julkunen4 22:04 #5 AABA 1
20.24 Koovee 22:31:42(19)2:36:09(20)2:36:34+26:571 Akseli Ketola23 26:52 #9 AAAB 3
21.18 Angelniemen Ankkuri 12:33:15(21)2:37:20(21)2:37:47+28:101 Arttu Laaksonen11 23:53 #15 ABBB 2
22.49 MS Parma 22:33:29(22)2:38:09(22)2:38:42+29:051 Rasmus Ekström19 25:47 #16 BBBB 4
23.44 Rasti 88 12:36:30(24)2:41:21(23)2:41:53+32:162 Vesa Nokka22 26:50 #5 AABA 6
24.17 Rajamäen Rykmentti 12:36:29(23)2:41:24(24)2:41:58+32:21 Riikka Haltia24 27:17 #16 BBBB 5
25.42 Paimion Rasti 12:42:45(25)2:47:23(25)2:47:52+38:154 Matias Arola13 24:16 #7 ABBA 2
26.25 Ulvilan Ura 12:50:27(26)2:55:37(26)2:56:05+46:281 Olli Tuhkanen36 33:15 #8 BBBA 7
27.36 Kalvolan Keihäs 12:51:12(27)2:56:00(27)2:56:30+46:534 Viljo Johansson33 30:30 #13 AABB 4
28.27 OK Raseborg 12:51:31(28)2:57:26(28)2:57:55+48:18 Andre Lindroos40 34:32 #6 BABA 7
29.51 Vehkalahden Veikot 22:52:19(29)2:59:41(29)3:00:12+50:351 Roosa Ruoti41 34:38 #14 BABB 7
30.31 Helsingin Suunnistajat 32:57:45(30)3:03:31(30)3:04:03+54:263 Inka Salonen42 35:02 #2 BAAA 5
31.53 Northern Wind 13:00:07(31)3:04:47(31)3:05:16+55:394 Egor Egorov35 33:03 #12 BBAB 4
32.26 Ikaalisten Nouseva-Voima 13:00:30(32)3:05:50(32)3:06:23+56:464 Maiju Oksanen37 33:52 #7 ABBA 6
33.20 Rastivarsat 23:00:40(33)3:07:33(33)3:08:11+58:347 Veikka Orava52 49:23 #13 AABB 7
34.55 Turun Suunnistajat 13:02:35(34)3:08:15(34)3:08:49+59:122 Lauri Siltanen45 42:43 #10 BAAB 7
35.34 Espoon Suunta 33:08:46(35)3:16:21(35)3:16:51+1:07:142 Antti Nilsen47 44:19 #15 ABBB 6
36.37 Keravan Urheilijat 13:11:00(37)3:17:08(36)3:17:40+1:08:033 Benjamin Lamberg44 40:49 #12 BBAB 5
37.22 Rasti-Nokia 13:10:43(36)3:17:53(37)3:18:25+1:08:481 Sakari Koivuniemi49 44:30 #11 ABAB 5
38.21 Hämeenlinnan Suunnistajat 23:11:23(38)3:18:13(38)3:19:00+1:09:234 Anu Vainionpää53 49:32 #12 BBAB 6
39.47 Hyvinkään Rasti 23:13:35(39)3:19:16(39)3:19:48+1:10:112 Santeri Hölttä39 34:04 #2 BAAA 4
40.32 Tampereen Pyrintö 33:19:07(40)3:24:02(40)3:24:37+1:15:005 Kiri Huhtanen20 26:41 #1 AAAA 5
41.33 OK77 23:33:09(42)3:40:58(41)3:41:32+1:31:552 Sophia Arrakoski48 44:27 #16 BBBB 6
42.40 Länsi-Lavian Loiske 13:33:05(41)3:41:13(42)3:41:48+1:32:11 Maija Vasanen50 45:11 #9 AAAB 7
43.45 Tuusulan Voima-Veikot 13:36:54(43)3:42:53(43)3:43:25+1:33:483 Saara Korhonen43 37:51 #4 BBAA 6
44.50 Rastikarhut 23:38:33(44)3:44:30(44)3:45:16+1:35:39 Heidi Silvanto51 48:03 #15 ABBB 7
45.52 Espoon Suunta 43:54:57(45)4:02:24(45)4:02:51+1:53:142 Sakari Munck46 44:13 #13 AABB 6
2 Koovee 12:10:022:14:02hyl.   Jaakko Skog7 22:37 #15 ABBB 1
5 Rastikarhut 12:22:122:25:42hyl.   Tommi Kukkula-  #12 BBAB 
6 OK Orient 13:05:063:11:29hyl.   Janika Liitiäinen-  #11 ABAB 
19 Kymin Suunnistajat 12:18:012:21:29hyl.   Lauri Lavikainen5 22:13 #14 BABB 2
23 Kokkolan Suunnistajat 12:42:422:47:19hyl.   Lauri Koivumäki14 24:45 #10 BAAB 2
28 IF Sibbo-Vargarna 12:22:072:26:24hyl.   Teo Kettunen15 24:46 #5 AABA 4
29 Mäntsälän Urheilijat 22:49:552:55:35hyl.   Dániel Molnár29 29:28 #4 BBAA 5
38 Kyrös-Rasti 10:000:00hyl.   Tiina Paavola-    
48 Kangasala SK 22:52:583:00:03hyl.   Eerik Nurminen26 27:37 #1 AAAA 6
56 Turun Suunnistajat 22:13:402:18:57hyl.   Ville Kinnala27 28:28 #9 AAAB 4
ulkop.46 AngA 2 / SuSi 22:57:553:03:463:04:16 Nella Rontu38 33:58 #3 ABAA 7

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen