XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], A, 6. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,2 km | 2,7 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 10)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,2 km 2,7 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.1 Helsingin Suunnistajat 11:44:43(1)1:47:22(1)1:47:491 Miika Tala2 15:24 #16 DD 1
2.41 MS Parma 11:44:46(2)1:47:50(2)1:48:22+0:331 Eero Jalli3 16:01 #8 DB 1
3.3 Espoon Suunta 11:48:49(3)1:51:23(3)1:51:52+4:031 Lauri Heinaro10 17:45 #14 BD 2
4.9 Tampereen Pyrintö 11:48:56(5)1:51:27(5)1:51:57+4:081 Anni Haanpää5 16:41 #8 DB 2
5.35 Hiidenkiertäjät 11:48:49(3)1:51:26(4)1:51:58+4:092 Josefina Sundman11 17:54 #14 BD 3
6.4 OK77 11:52:20(6)1:54:47(6)1:55:19+7:305 Jonathan Ray4 16:31 #15 CD 1
7.15 Tampereen Pyrintö 21:52:33(7)1:55:16(7)1:55:47+7:583 Vili Mähönen6 17:05 #10 BC 1
8.13 Kangasala SK 11:53:22(8)1:55:40(8)1:56:10+8:216 Mikko Ahola1 14:47 #12 DC 1
9.54 Lapuan Virkiä 11:54:08(9)1:56:26(9)1:56:55+9:06 Matte Kontola13 18:21 #1 AA 2
10.7 Vehkalahden Veikot 11:54:09(10)1:56:29(10)1:57:02+9:132 Saku Hakulinen17 18:52 #2 BA 2
11.39 Lynx 11:54:13(11)1:56:49(11)1:57:25+9:365 Anni Kivilaakso20 19:51 #2 BA 4
12.8 Mäntsälän Urheilijat 11:56:24(12)2:00:19(12)2:00:57+13:085 Hanna-Mari Saalo32 22:54 #3 CA 11
13.16 Helsingin Suunnistajat 21:56:32(13)2:01:28(13)2:01:56+14:071 Elsi Pöllänen30 22:08 #11 CC 7
14.11 Rastivarsat 12:00:01(15)2:02:20(14)2:02:50+15:015 Lassi Kuva8 17:17 #6 BB 1
15.10 Hyvinkään Rasti 12:00:28(16)2:02:47(15)2:03:18+15:292 Sakari Puolakanaho12 18:19 #5 AB 3
16.5 Rastikarhut 11:58:47(14)2:03:46(16)2:04:26+16:37 Laura Holmberg31 22:45 #4 DA 5
17.14 Hämeenlinnan Suunnistajat 12:01:24(17)2:04:38(17)2:05:10+17:212 Jenna Lehtinen33 23:38 #9 AC 10
18.30 Espoon Suunta 22:01:42(18)2:04:43(18)2:05:18+17:29 Maria Niemi22 20:11 #9 AC 6
19.24 Koovee 22:06:46(19)2:09:09(19)2:09:42+21:532 Eemi Konttila15 18:37 #3 CA 2
20.43 Rasti-Lukko 12:07:03(21)2:09:44(20)2:10:15+22:262 Jasmiina Rantala18 19:09 #6 BB 4
21.49 MS Parma 22:06:53(20)2:12:16(21)2:12:55+25:068 Elina Heinonen49 31:46 #16 DD 12
22.18 Angelniemen Ankkuri 12:10:05(22)2:13:24(22)2:13:54+26:051 Selja Kaartinen28 21:39 #13 AD 6
23.12 Lounais-Hämeen Rasti 12:11:21(24)2:14:00(23)2:14:29+26:405 Aleks Hiidenhovi7 17:14 #7 CB 1
24.17 Rajamäen Rykmentti 12:10:22(23)2:14:00(23)2:14:41+26:524 Iida Varmavuo37 25:00 #16 DD 9
25.44 Rasti 88 12:11:56(25)2:14:29(25)2:15:03+27:141 Juho Mäki27 21:09 #7 CB 7
26.20 Rastivarsat 22:13:44(26)2:18:13(26)2:18:48+30:591 Salla Päivähonka36 24:59 #15 CD 11
27.25 Ulvilan Ura 12:19:31(28)2:22:14(27)2:22:50+35:017 Aaro Haikonen23 20:31 #8 DB 8
28.27 OK Raseborg 12:19:41(30)2:22:49(28)2:23:23+35:343 Nora Lindroos34 24:04 #6 BB 12
29.42 Paimion Rasti 12:19:07(27)2:22:56(29)2:23:36+35:475 Tuomo Haapala48 30:49 #5 AB 13
30.51 Vehkalahden Veikot 22:19:40(29)2:24:55(30)2:25:34+37:45 Neea Kormu40 26:49 #14 BD 13
31.36 Kalvolan Keihäs 12:22:12(31)2:25:29(31)2:26:00+38:119 Väinö Johansson24 20:38 #15 CD 3
32.55 Turun Suunnistajat 12:22:49(32)2:25:33(32)2:26:06+38:177 Laura Jerkku25 20:57 #2 BA 5
33.31 Helsingin Suunnistajat 32:25:07(33)2:28:29(33)2:29:01+41:124 Sanni Heikkinen38 25:02 #10 BC 10
34.21 Hämeenlinnan Suunnistajat 22:25:07(33)2:28:51(34)2:29:28+41:397 Anne Penttilä53 34:50 #4 DA 14
35.53 Northern Wind 10:000:002:32:13+44:246 Tatayana Krylova21 19:53 #4 DA 2
36.26 Ikaalisten Nouseva-Voima 12:27:34(36)2:31:54(35)2:32:31+44:423 Nea Isolähteenmäki46 30:16 #5 AB 12
37.34 Espoon Suunta 32:27:15(35)2:32:00(36)2:32:32+44:431 Ella Kaukonen42 28:11 #13 AD 14
38.22 Rasti-Nokia 12:30:05(37)2:33:22(37)2:33:55+46:069 Rasmus Mäkipää54 36:22 #1 AA 14
39.37 Keravan Urheilijat 12:32:51(38)2:36:19(38)2:36:51+49:024 Inkalilja Pirinen50 34:23 #4 DA 13
40.6 OK Orient 10:000:002:40:00+52:113 Algot Silvennoinen14 18:32 #1 AA 3
41.47 Hyvinkään Rasti 22:40:44(39)2:45:05(39)2:45:44+57:551 Viivi Vesterinen47 30:42 #10 BC 12
42.40 Länsi-Lavian Loiske 12:52:24(42)2:55:58(40)2:56:37+1:08:482 Sanni Tenho51 34:30 #3 CA 13
43.33 OK77 22:52:31(43)2:56:25(41)2:57:05+1:09:162 Julia Lönnfeldt52 34:47 #16 DD 14
44.50 Rastikarhut 22:52:17(41)2:56:37(42)2:57:13+1:09:242 Olli Vähtäri41 27:54 #13 AD 13
45.32 Tampereen Pyrintö 32:46:43(40)2:57:09(43)2:57:56+1:10:079 Outi Savisaari55 54:39 #11 CC 14
46.45 Tuusulan Voima-Veikot 13:01:32(44)3:05:03(44)3:05:34+1:17:451 Taneli Lehtonen45 30:01 #12 DC 11
47.52 Espoon Suunta 43:13:20(45)3:18:00(45)3:18:38+1:30:491 Toivo Hursti44 29:21 #15 CD 14
2 Koovee 11:48:541:51:25hyl.   Lauri Ketola16 18:45 #13 AD 1
19 Kymin Suunnistajat 11:54:211:59:07hyl.   Venla Kääriä29 21:42 #14 BD 8
23 Kokkolan Suunnistajat 12:19:352:22:23hyl.   Erika Kaustinen39 25:31 #2 BA 10
28 IF Sibbo-Vargarna 11:58:392:01:32hyl.   Anni Pakkanen26 20:58 #7 CB 6
29 Mäntsälän Urheilijat 22:22:170:00hyl.   Laura Kylmälä-  #12 DC 
38 Kyrös-Rasti 12:30:542:34:47hyl.   Anna Itkonen43 29:16 #1 AA 12
48 Kangasala SK 22:28:282:32:25hyl.   Kimmo Kontio19 19:37 #11 CC 2
56 Turun Suunnistajat 21:47:211:50:33hyl.   Edvin Kuokkanen9 17:35 #3 CA 1
ulkop.46 AngA 2 / SuSi 22:25:552:29:412:30:18 Aino Reiman35 24:42 #9 AC 11

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen