XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], A, 5. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,2 km | 2,7 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 10)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,2 km 2,7 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.41 MS Parma 11:29:33(2)1:31:53(1)1:32:21 Essi Rantanen5 18:53 #3 CA 4
2.1 Helsingin Suunnistajat 11:28:17(1)1:31:55(2)1:32:25+0:041 Topias Niemi7 18:57 #11 CC 1
3.35 Hiidenkiertäjät 11:30:20(3)1:33:31(3)1:34:04+1:434 Juuso Viskari1 17:11 #9 AC 2
4.3 Espoon Suunta 11:30:27(4)1:33:32(4)1:34:07+1:461 Emilia Ståhlberg3 18:15 #9 AC 4
5.9 Tampereen Pyrintö 11:32:13(5)1:34:40(5)1:35:16+2:55 Lasse Viilo4 18:47 #3 CA 3
6.39 Lynx 11:33:54(6)1:37:01(6)1:37:34+5:132 Heidi Plit13 20:34 #13 AD 3
7.8 Mäntsälän Urheilijat 11:34:35(8)1:37:27(7)1:38:03+5:422 Roosa Pelkonen11 20:15 #14 BD 6
8.7 Vehkalahden Veikot 11:34:12(7)1:37:30(8)1:38:10+5:494 Miina Ruoti25 22:08 #13 AD 8
9.54 Lapuan Virkiä 11:35:05(9)1:38:01(9)1:38:34+6:131 Eeli Kontola11 20:15 #16 DD 3
10.15 Tampereen Pyrintö 21:35:43(11)1:38:12(11)1:38:42+6:218 Juha Lilja2 17:59 #5 AB 2
11.4 OK77 11:35:42(10)1:38:10(10)1:38:48+6:27 Eljas Talja9 19:16 #10 BC 3
12.16 Helsingin Suunnistajat 21:36:30(12)1:39:16(12)1:39:48+7:274 Henri Malmberg8 19:11 #6 BB 5
13.49 MS Parma 21:37:20(14)1:40:37(13)1:41:09+8:481 Anniina Aaltonen18 20:58 #11 CC 6
14.13 Kangasala SK 11:38:09(15)1:40:49(14)1:41:23+9:022 Jeremias Joutsensaari21 21:34 #7 CB 8
15.14 Hämeenlinnan Suunnistajat 11:37:18(13)1:41:02(15)1:41:32+9:11 Meiju Lehtinen19 21:05 #8 DB 10
16.5 Rastikarhut 11:38:09(15)1:41:10(16)1:41:41+9:203 Samuli Mäkilä21 21:34 #15 CD 4
17.10 Hyvinkään Rasti 11:41:39(17)1:44:26(17)1:44:59+12:383 Wertti Autio21 21:34 #4 DA 3
18.30 Espoon Suunta 21:41:39(17)1:44:34(18)1:45:07+12:464 Oona Paloheimo17 20:48 #8 DB 9
19.11 Rastivarsat 11:42:22(19)1:45:06(19)1:45:33+13:12 Ella Hyvärinen29 22:29 #1 AA 7
20.17 Rajamäen Rykmentti 11:46:14(21)1:49:13(20)1:49:41+17:203 Verner Vähätalo41 25:10 #11 CC 9
21.24 Koovee 21:47:10(22)1:50:30(21)1:51:05+18:447 Susanna Suojanen26 22:14 #14 BD 10
22.43 Rasti-Lukko 11:46:13(20)1:50:31(22)1:51:06+18:451 Jemina Pihala48 27:32 #1 AA 10
23.18 Angelniemen Ankkuri 11:47:15(23)1:51:32(23)1:52:15+19:541 Renja Roos33 23:41 #12 DC 8
24.42 Paimion Rasti 11:49:36(25)1:52:19(24)1:52:47+20:261 Sebastian Fingerroos38 24:12 #4 DA 9
25.20 Rastivarsat 21:49:55(26)1:53:19(25)1:53:49+21:286 Eveliina Lohikainen30 22:35 #10 BC 6
26.44 Rasti 88 11:49:17(24)1:53:20(26)1:53:54+21:33 Emilia Välimaa42 25:11 #2 BA 9
27.21 Hämeenlinnan Suunnistajat 21:50:56(27)1:54:03(27)1:54:38+22:17 Matias Lautamäki45 25:52 #15 CD 13
28.12 Lounais-Hämeen Rasti 11:54:11(29)1:56:35(28)1:57:15+24:548 Vili Silmälä6 18:56 #2 BA 3
29.22 Rasti-Nokia 11:53:46(28)1:56:59(29)1:57:33+25:123 Sarianna Pinola36 24:04 #16 DD 8
30.51 Vehkalahden Veikot 21:54:19(30)1:58:08(30)1:58:45+26:24 Jutta Ojala49 27:35 #9 AC 13
31.27 OK Raseborg 11:54:58(31)1:58:48(31)1:59:19+26:582 Pia Bussman51 30:09 #1 AA 13
32.29 Mäntsälän Urheilijat 21:57:15(32)2:00:37(32)2:01:11+28:501 Milla Kärkkäinen35 23:55 #7 CB 10
33.26 Ikaalisten Nouseva-Voima 11:58:03(33)2:01:38(33)2:02:15+29:542 Jenny Vehkalahti37 24:09 #4 DA 7
34.25 Ulvilan Ura 11:58:51(35)2:01:44(34)2:02:19+29:584 Milla Lagerroos28 22:25 #3 CA 10
35.37 Keravan Urheilijat 11:58:03(33)2:01:56(35)2:02:28+30:071 Tommi Hirvonen39 24:31 #15 CD 9
36.32 Tampereen Pyrintö 31:59:34(36)2:02:38(36)2:03:17+30:561 Antti Paasi40 24:43 #6 BB 13
37.31 Helsingin Suunnistajat 32:00:42(38)2:03:23(37)2:03:59+31:382 Leevi Väisänen27 22:21 #5 AB 5
38.34 Espoon Suunta 31:59:59(37)2:03:48(38)2:04:21+32:003 Mikael Rautio13 20:34 #12 DC 5
39.55 Turun Suunnistajat 12:01:40(40)2:04:42(39)2:05:09+32:484 Johanna Siltanen15 20:37 #13 AD 4
40.36 Kalvolan Keihäs 12:01:13(39)2:04:50(40)2:05:22+33:01 Katariina Aumo32 23:37 #10 BC 8
41.53 Northern Wind 12:06:53(41)2:11:49(41)2:12:20+39:593 Anna Skobeleva34 23:54 #15 CD 8
42.47 Hyvinkään Rasti 22:11:27(42)2:14:33(42)2:15:02+42:41 Santeri Latva-Käyrä52 31:09 #5 AB 14
43.6 OK Orient 12:40:41(47)2:43:56(47)2:21:28+49:073 Eelis Johansson47 27:22 #16 DD 11
44.40 Länsi-Lavian Loiske 12:18:18(44)2:21:35(43)2:22:07+49:461 Kalle Vehkalahti50 29:55 #14 BD 14
45.33 OK77 22:17:21(43)2:21:41(44)2:22:18+49:572 Julia Ståhle43 25:18 #11 CC 10
46.50 Rastikarhut 22:24:44(45)2:28:41(45)2:29:19+56:583 Erik Kesti44 25:23 #12 DC 10
47.45 Tuusulan Voima-Veikot 12:31:20(46)2:34:54(46)2:35:33+1:03:121 Hanna Malinen53 33:12 #7 CB 14
48.52 Espoon Suunta 42:44:46(48)2:48:41(48)2:49:17+1:16:562 Saara Pernu54 38:37 #10 BC 14
2 Koovee 11:30:190:00hyl.   Eetu Pohja-  #12 DC 
19 Kymin Suunnistajat 11:34:351:37:29hyl.   Väinö Kotro24 21:46 #9 AC 7
23 Kokkolan Suunnistajat 11:53:581:56:57hyl.   Peetu Rantala16 20:38 #13 AD 5
28 IF Sibbo-Vargarna 11:37:280:00hyl.   Niilo Melkas-  #2 BA 
38 Kyrös-Rasti 12:02:102:05:35hyl.   Atte Mattila19 21:05 #16 DD 5
48 Kangasala SK 22:09:542:12:47hyl.   Miina Rautakorpi31 23:29 #6 BB 11
56 Turun Suunnistajat 21:29:401:32:51hyl.   Alli Haavisto10 19:52 #14 BD 5
ulkop.46 AngA 2 / SuSi 22:00:572:04:582:05:36 Henna Ylimaa46 26:54 #8 DB 14

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen