XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Osuustulokset: A, 4. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,2 km | 2,7 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Hajonta HajSij.   Joukkue
1.7 Matti Suutari15:594.11 #12 DC2 Vehkalahden Veikot 1
2.11 Eemeli Kiljunen16:48+0:4919.11 #16 DD2 Rastivarsat 1
3.41 Konsta Piironen16:59+1:001.2 #14 BD1 MS Parma 1
4.4 Valter Mårtenson17:32+1:3311.8 #5 AB1 OK77 1
5.18 Jonna Juva17:42+1:4324.9 #7 CB3 Angelniemen Ankkuri 1
6.1 Essi Roininen17:45+1:461.1 #6 BB3 Helsingin Suunnistajat 1
7.56 Venla Kinnala17:55+1:56   #9 AC3 Turun Suunnistajat 2
8.3 Elias Lehikoinen18:13+2:143.2 #8 DB4 Espoon Suunta 1
9.35 Eemeli Toivanen18:55+2:567.1 #8 DB5 Hiidenkiertäjät 1
10.2 Ella Skog18:58+2:596.1 #7 CB4 Koovee 1
11.9 Mikko Eerola19:00+3:015.1 #14 BD4 Tampereen Pyrintö 1
12.39 Sami Raitola19:11+3:128.2 #12 DC3 Lynx 1
13.10 Sanni Norrbacka19:13+3:1420.4 #15 CD2 Hyvinkään Rasti 1
14.15 Kaisa Haanpää19:47+3:4818.1 #4 DA1 Tampereen Pyrintö 2
15.14 Jussi Jalonen19:50+3:5115.1 #3 CA7 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
16.54 Jenna Himanka19:58+3:5910.1 #11 CC3 Lapuan Virkiä 1
17.16 Venla Turakainen21:00+5:0116.2 #1 AA5 Helsingin Suunnistajat 2
18.43 Eevert Kohonen21:14+5:1521.1 #16 DD6 Rasti-Lukko 1
19.13 Vilma Annala21:17+5:1812. #2 BA6 Kangasala SK 1
20.19 Isabella Svahn21:27+5:28   #8 DB11 Kymin Suunnistajat 1
21.5 Pietu Jutila21:34+5:3513. #10 BC5 Rastikarhut 1
22.26 Kaisa Hankala21:41+5:4235.5 #15 CD6 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
23.33 Jonny Donner21:46+5:4747.1 #6 BB7 OK77 2
24.55 Anni Aho22:09+6:1043.4 #12 DC6 Turun Suunnistajat 1
25.17 Pinja Koskinen22:11+6:1223.3 #6 BB8 Rajamäen Rykmentti 1
25.49 Hanne-Line Ekström22:11+6:1214.5 #6 BB8 MS Parma 2
27.42 Klaus Haanpää22:13+6:1425.6 #15 CD7 Paimion Rasti 1
28.30 Venla Tikkanen22:20+6:2122.4 #3 CA9 Espoon Suunta 2
29.28 Helmi Koli22:30+6:3117.7 #13 AD9 IF Sibbo-Vargarna 1
30.8 Saara Saalo22:43+6:449.8 #9 AC8 Mäntsälän Urheilijat 1
31.51 Heidi Rautamaa22:48+6:4930.2 #8 DB12 Vehkalahden Veikot 2
32.21 Essi Metsälä23:00+7:0127.2 #10 BC7 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
33.44 Arttu Korpela23:23+7:2426.1 #13 AD10 Rasti 88 1
34.29 Konsta Kärkkäinen23:37+7:3833.3 #2 BA8 Mäntsälän Urheilijat 2
35.50 Nea Koivunen23:50+7:5149.1 #7 CB9 Rastikarhut 2
36.25 Maija Tiittanen23:51+7:5238.1 #14 BD11 Ulvilan Ura 1
37.31 Iida Heiskanen24:11+8:1239.4 #4 DA8 Helsingin Suunnistajat 3
38.12 Anna Simola24:37+8:3836.1 #13 AD12 Lounais-Hämeen Rasti 1
39.36 Eemeli Laakso24:43+8:4440.2 #5 AB8 Kalvolan Keihäs 1
40.37 Topi Saarinen24:48+8:4934.1 #10 BC9 Keravan Urheilijat 1
41.24 Lotta Välkki24:52+8:5328.5 #9 AC12 Koovee 2
42.46 Niklas Rontu25:00+9:01ulkop.   #3 CA12 AngA 2 / SuSi 2
43.45 Henna Lehtonen25:35+9:3648.1 #2 BA11 Tuusulan Voima-Veikot 1
44.48 Otso Marttila25:53+9:54   #1 AA8 Kangasala SK 2
45.20 Eriikka Nenonen25:54+9:5531.4 #5 AB10 Rastivarsat 2
46.47 Elli Koskela26:03+10:0442.2 #4 DA10 Hyvinkään Rasti 2
47.27 Eva Bussman26:44+10:4529.7 #16 DD10 OK Raseborg 1
48.52 Lauri Hollo26:50+10:5150.1 #5 AB11 Espoon Suunta 4
49.34 Elisa Ståhlberg26:51+10:5241. #7 CB11 Espoon Suunta 3
50.32 Inka Mustajoki27:16+11:1737.3 #1 AA9 Tampereen Pyrintö 3
51.53 Anastasia Eltsova28:10+12:1144.2 #10 BC11 Northern Wind 1
52.22 Eemil Koskinen28:47+12:4832.7 #11 CC11 Rasti-Nokia 1
53.38 Ida Kurri28:50+12:51   #11 CC12 Kyrös-Rasti 1
54.40 Helmi Isokallio37:42+21:4345.7 #9 AC14 Länsi-Lavian Loiske 1
55.6 Venla Silvennoinen48:47+32:4846.20 #11 CC13 OK Orient 1
23 Väinö Venetjokihyl.   #12 DC- Kokkolan Suunnistajat 1

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen