XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], A, 4. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,2 km | 2,7 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 10)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,2 km 2,7 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.1 Helsingin Suunnistajat 11:10:20(2)1:13:01(2)1:13:281 Essi Roininen6 17:45 #6 BB 3
1.41 MS Parma 11:10:19(1)1:13:00(1)1:13:282 Konsta Piironen3 16:59 #14 BD 1
3.3 Espoon Suunta 11:13:00(5)1:15:19(3)1:15:52+2:242 Elias Lehikoinen8 18:13 #8 DB 4
4.7 Vehkalahden Veikot 11:12:59(4)1:15:29(4)1:16:02+2:3411 Matti Suutari1 15:59 #12 DC 2
5.9 Tampereen Pyrintö 11:12:57(3)1:15:51(5)1:16:29+3:011 Mikko Eerola11 19:00 #14 BD 4
6.2 Koovee 11:13:43(7)1:16:12(6)1:16:48+3:201 Ella Skog10 18:58 #7 CB 4
7.35 Hiidenkiertäjät 11:13:56(8)1:16:24(7)1:16:53+3:251 Eemeli Toivanen9 18:55 #8 DB 5
8.39 Lynx 11:13:10(6)1:16:27(8)1:17:00+3:322 Sami Raitola12 19:11 #12 DC 3
9.8 Mäntsälän Urheilijat 11:14:04(10)1:17:14(9)1:17:48+4:208 Saara Saalo30 22:43 #9 AC 8
10.54 Lapuan Virkiä 11:13:57(9)1:17:48(10)1:18:19+4:511 Jenna Himanka16 19:58 #11 CC 3
11.4 OK77 11:15:56(12)1:19:02(11)1:19:32+6:048 Valter Mårtenson4 17:32 #5 AB 1
12.13 Kangasala SK 11:15:32(11)1:19:16(12)1:19:49+6:21 Vilma Annala19 21:17 #2 BA 6
13.5 Rastikarhut 11:16:04(13)1:19:35(13)1:20:07+6:39 Pietu Jutila21 21:34 #10 BC 5
14.49 MS Parma 21:16:43(14)1:19:37(14)1:20:11+6:435 Hanne-Line Ekström25 22:11 #6 BB 8
15.14 Hämeenlinnan Suunnistajat 11:17:32(18)1:19:53(15)1:20:27+6:591 Jussi Jalonen15 19:50 #3 CA 7
16.16 Helsingin Suunnistajat 21:17:26(16)1:20:03(17)1:20:37+7:092 Venla Turakainen17 21:00 #1 AA 5
17.28 IF Sibbo-Vargarna 11:16:50(15)1:20:01(16)1:20:38+7:107 Helmi Koli29 22:30 #13 AD 9
18.15 Tampereen Pyrintö 21:17:28(17)1:20:07(18)1:20:43+7:151 Kaisa Haanpää14 19:47 #4 DA 1
19.11 Rastivarsat 11:19:28(20)1:22:32(19)1:23:04+9:3611 Eemeli Kiljunen2 16:48 #16 DD 2
20.10 Hyvinkään Rasti 11:19:36(21)1:22:52(20)1:23:25+9:574 Sanni Norrbacka13 19:13 #15 CD 2
21.43 Rasti-Lukko 11:19:14(19)1:23:02(21)1:23:34+10:061 Eevert Kohonen18 21:14 #16 DD 6
22.30 Espoon Suunta 21:19:55(23)1:23:46(22)1:24:19+10:514 Venla Tikkanen28 22:20 #3 CA 9
23.17 Rajamäen Rykmentti 11:19:40(22)1:23:51(23)1:24:31+11:033 Pinja Koskinen25 22:11 #6 BB 8
24.18 Angelniemen Ankkuri 11:25:32(29)1:28:04(25)1:28:34+15:069 Jonna Juva5 17:42 #7 CB 3
25.42 Paimion Rasti 11:25:03(26)1:28:02(24)1:28:35+15:076 Klaus Haanpää27 22:13 #15 CD 7
26.44 Rasti 88 11:25:01(25)1:28:11(26)1:28:43+15:151 Arttu Korpela33 23:23 #13 AD 10
27.21 Hämeenlinnan Suunnistajat 21:25:09(27)1:28:13(27)1:28:46+15:182 Essi Metsälä32 23:00 #10 BC 7
28.24 Koovee 21:25:11(28)1:28:20(28)1:28:51+15:235 Lotta Välkki41 24:52 #9 AC 12
29.27 OK Raseborg 11:21:12(24)1:28:36(29)1:29:10+15:427 Eva Bussman47 26:44 #16 DD 10
30.51 Vehkalahden Veikot 21:27:15(31)1:30:33(30)1:31:10+17:422 Heidi Rautamaa31 22:48 #8 DB 12
31.20 Rastivarsat 21:27:14(30)1:30:36(31)1:31:14+17:464 Eriikka Nenonen45 25:54 #5 AB 10
32.22 Rasti-Nokia 11:28:53(32)1:32:50(32)1:33:29+20:017 Eemil Koskinen52 28:47 #11 CC 11
33.29 Mäntsälän Urheilijat 21:33:55(35)1:36:42(33)1:37:16+23:483 Konsta Kärkkäinen34 23:37 #2 BA 8
34.37 Keravan Urheilijat 11:33:35(33)1:37:23(34)1:37:57+24:291 Topi Saarinen40 24:48 #10 BC 9
35.26 Ikaalisten Nouseva-Voima 11:33:52(34)1:37:28(35)1:38:06+24:385 Kaisa Hankala22 21:41 #15 CD 6
36.12 Lounais-Hämeen Rasti 11:34:14(36)1:37:44(36)1:38:19+24:511 Anna Simola38 24:37 #13 AD 12
37.32 Tampereen Pyrintö 31:34:48(37)1:38:00(37)1:38:34+25:063 Inka Mustajoki50 27:16 #1 AA 9
38.25 Ulvilan Ura 11:35:40(38)1:39:16(38)1:39:54+26:261 Maija Tiittanen36 23:51 #14 BD 11
39.31 Helsingin Suunnistajat 31:38:12(40)1:41:05(40)1:41:38+28:104 Iida Heiskanen37 24:11 #4 DA 8
40.36 Kalvolan Keihäs 11:37:24(39)1:41:04(39)1:41:45+28:172 Eemeli Laakso39 24:43 #5 AB 8
41.34 Espoon Suunta 31:40:14(41)1:43:14(41)1:43:47+30:19 Elisa Ståhlberg49 26:51 #7 CB 11
42.47 Hyvinkään Rasti 21:40:18(42)1:43:18(42)1:43:53+30:252 Elli Koskela46 26:03 #4 DA 10
43.55 Turun Suunnistajat 11:40:25(43)1:43:58(43)1:44:32+31:044 Anni Aho24 22:09 #12 DC 6
44.53 Northern Wind 11:43:06(44)1:47:51(44)1:48:26+34:582 Anastasia Eltsova51 28:10 #10 BC 11
45.40 Länsi-Lavian Loiske 11:47:18(45)1:51:30(45)1:52:12+38:447 Helmi Isokallio54 37:42 #9 AC 14
46.6 OK Orient 11:48:01(46)1:53:33(46)1:54:06+40:3820 Venla Silvennoinen55 48:47 #11 CC 13
47.33 OK77 21:53:26(47)1:56:21(47)1:57:00+43:321 Jonny Donner23 21:46 #6 BB 7
48.45 Tuusulan Voima-Veikot 11:58:44(48)2:01:47(48)2:02:21+48:531 Henna Lehtonen43 25:35 #2 BA 11
49.50 Rastikarhut 22:00:45(49)2:03:24(49)2:03:56+50:281 Nea Koivunen35 23:50 #7 CB 9
50.52 Espoon Suunta 42:06:21(50)2:09:13(50)2:10:40+57:121 Lauri Hollo48 26:50 #5 AB 11
19 Kymin Suunnistajat 11:11:141:15:32hyl.   Isabella Svahn20 21:27 #8 DB 11
23 Kokkolan Suunnistajat 11:33:390:00hyl.   Väinö Venetjoki-  #12 DC 
38 Kyrös-Rasti 11:40:221:44:23hyl.   Ida Kurri53 28:50 #11 CC 12
48 Kangasala SK 21:45:171:49:23hyl.   Otso Marttila44 25:53 #1 AA 8
56 Turun Suunnistajat 21:10:231:13:08hyl.   Venla Kinnala7 17:55 #9 AC 3
ulkop.46 AngA 2 / SuSi 21:34:541:38:041:38:42 Niklas Rontu42 25:00 #3 CA 12

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen