XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], A, 3. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,2 km | 2,7 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 10)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,2 km 2,7 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.8 Mäntsälän Urheilijat 151:52(1)54:25(1)55:05 Siiri Saalo10 19:22 #8 DB 6
2.1 Helsingin Suunnistajat 152:52(3)55:11(2)55:43+0:387 Ville Mannonen2 17:21 #1 AA 1
3.41 MS Parma 152:50(2)56:01(3)56:29+1:2410 Eero Lapila1 16:54 #9 AC 1
4.9 Tampereen Pyrintö 154:11(4)57:01(4)57:29+2:24 Miska Saarnijoki9 19:17 #9 AC 5
5.3 Espoon Suunta 154:18(5)57:05(5)57:39+2:342 Vilppu Viinikainen11 19:33 #3 CA 5
6.39 Lynx 154:47(7)57:19(6)57:49+2:4410 Tuuli Heikkilä4 17:37 #7 CB 2
7.2 Koovee 154:50(10)57:21(7)57:50+2:4515 Otso Westerlund3 17:25 #2 BA 1
8.35 Hiidenkiertäjät 154:52(12)57:25(8)57:58+2:533 Jenna Tulonen12 19:45 #3 CA 6
9.49 MS Parma 254:47(7)57:27(9)58:00+2:551 Anni Valtonen8 18:46 #1 AA 4
10.28 IF Sibbo-Vargarna 154:22(6)57:33(10)58:08+3:034 Antonia Holmgren13 19:50 #12 DC 4
11.54 Lapuan Virkiä 154:49(9)57:53(11)58:21+3:1612 Valtteri Niska4 17:37 #6 BB 2
12.13 Kangasala SK 154:50(10)58:01(13)58:32+3:275 Heini Rintanen16 20:12 #13 AD 2
13.5 Rastikarhut 154:54(13)57:56(12)58:33+3:2811 Liina Mikkola21 20:32 #5 AB 4
14.16 Helsingin Suunnistajat 255:34(14)59:04(14)59:37+4:322 Aapo Salonen17 20:16 #16 DD 4
15.7 Vehkalahden Veikot 156:42(16)59:33(15)1:00:03+4:58 Reetta Pakkanen14 19:52 #7 CB 5
16.14 Hämeenlinnan Suunnistajat 156:39(15)1:00:02(16)1:00:37+5:322 Jenni Keränen19 20:29 #14 BD 7
17.15 Tampereen Pyrintö 256:52(17)1:00:23(17)1:00:56+5:516 Saara Yli-Hietanen25 21:39 #15 CD 5
18.30 Espoon Suunta 258:14(19)1:01:26(19)1:01:59+6:541 Mikko Tervakangas26 21:45 #14 BD 9
19.4 OK77 157:52(18)1:01:25(18)1:02:00+6:55 Liva Westerback24 21:37 #4 DA 4
20.17 Rajamäen Rykmentti 158:37(22)1:01:41(20)1:02:20+7:151 Joni Koskinen29 21:57 #1 AA 6
20.43 Rasti-Lukko 158:22(21)1:01:48(22)1:02:20+7:156 Juuso Kaihtela17 20:16 #11 CC 5
22.27 OK Raseborg 158:15(20)1:01:46(21)1:02:26+7:214 Tobias Söderholm30 22:08 #11 CC 7
23.24 Koovee 259:50(23)1:03:30(23)1:03:59+8:546 Antti Lammi20 20:30 #8 DB 7
24.10 Hyvinkään Rasti 11:00:25(25)1:03:43(24)1:04:12+9:0710 Vinsci Kivinen7 17:47 #10 BC 2
25.22 Rasti-Nokia 11:00:17(24)1:04:05(25)1:04:42+9:375 Kiia Isokallio23 21:04 #6 BB 6
26.6 OK Orient 11:01:37(30)1:04:49(28)1:05:19+10:142 Juho Johansson33 23:06 #6 BB 10
27.20 Rastivarsat 21:01:35(29)1:04:45(27)1:05:20+10:152 Terhi Ruponen35 23:21 #4 DA 6
27.44 Rasti 88 11:01:20(26)1:04:42(26)1:05:20+10:15 Anu Saarinen34 23:10 #12 DC 7
29.21 Hämeenlinnan Suunnistajat 21:01:33(28)1:05:07(29)1:05:46+10:418 Jenni Kivikko44 25:22 #5 AB 9
30.11 Rastivarsat 11:01:32(27)1:05:44(30)1:06:16+11:113 Ella Immonen15 19:58 #11 CC 3
31.42 Paimion Rasti 11:02:09(31)1:05:47(31)1:06:22+11:17 Camilla Fingerroos22 20:44 #10 BC 4
32.51 Vehkalahden Veikot 21:04:42(32)1:07:47(32)1:08:22+13:173 Iida Heijari28 21:53 #3 CA 8
33.18 Angelniemen Ankkuri 11:06:27(33)1:10:21(33)1:10:52+15:479 Veera Kuusisto49 29:10 #2 BA 13
34.32 Tampereen Pyrintö 31:07:23(34)1:10:39(34)1:11:18+16:133 Tiitus Mustajoki38 23:46 #16 DD 7
35.37 Keravan Urheilijat 11:09:11(35)1:12:32(35)1:13:09+18:043 Hanna Hakuli39 24:15 #5 AB 7
36.29 Mäntsälän Urheilijat 21:09:33(36)1:13:08(36)1:13:39+18:346 Joni Loikkanen37 23:45 #13 AD 11
37.12 Lounais-Hämeen Rasti 11:09:41(37)1:13:08(36)1:13:42+18:372 Matias Rokka41 24:46 #12 DC 9
38.40 Länsi-Lavian Loiske 11:11:03(38)1:13:59(38)1:14:30+19:253 Susanna Aho44 25:22 #8 DB 13
39.25 Ulvilan Ura 11:11:16(40)1:15:31(39)1:16:03+20:586 Pietari Mansikka-aho36 23:28 #9 AC 9
40.26 Ikaalisten Nouseva-Voima 11:11:04(39)1:15:56(40)1:16:25+21:208 Maria Koskensalo52 30:42 #10 BC 12
41.34 Espoon Suunta 31:13:08(42)1:16:21(41)1:16:56+21:516 Aino Palmen31 22:35 #2 BA 7
42.36 Kalvolan Keihäs 11:12:04(41)1:16:26(42)1:17:02+21:576 Reetta Leinamo51 30:22 #4 DA 11
43.31 Helsingin Suunnistajat 31:13:09(43)1:16:55(43)1:17:27+22:223 Ellen Heinaro42 24:48 #15 CD 10
44.47 Hyvinkään Rasti 21:13:50(44)1:17:15(44)1:17:50+22:45 Arttu Ylönen43 25:19 #15 CD 12
45.23 Kokkolan Suunnistajat 11:14:02(45)1:17:49(45)1:18:25+23:205 Greta Biskop50 29:24 #7 CB 13
46.53 Northern Wind 11:16:52(46)1:19:43(46)1:20:16+25:113 Anna Chelnova32 22:36 #5 AB 6
47.55 Turun Suunnistajat 11:18:12(47)1:21:44(47)1:22:23+27:181 Onni Sinervä47 27:01 #7 CB 12
48.33 OK77 21:31:40(48)1:34:40(48)1:35:14+40:092 Rafaela Frenckell von48 29:06 #1 AA 11
49.45 Tuusulan Voima-Veikot 11:32:42(49)1:36:15(49)1:36:46+41:414 Santeri Seppälä27 21:52 #13 AD 7
50.50 Rastikarhut 21:35:49(50)1:39:24(50)1:40:06+45:012 Viljami Imberg46 26:22 #2 BA 12
51.52 Espoon Suunta 41:38:41(51)1:43:20(51)1:43:50+48:45 Silja Laitinen53 33:33 #4 DA 12
19 Kymin Suunnistajat 151:1754:18hyl.   Daniel Koivisto-  #3 CA 
38 Kyrös-Rasti 11:12:061:15:40hyl.   Sofia Niinimäki-  #6 BB 
48 Kangasala SK 21:19:311:23:23hyl.   Tuuli Tiitola54 33:35 #16 DD 13
56 Turun Suunnistajat 252:4255:13hyl.   Seppä Touko6 17:45 #8 DB 3
ulkop.46 AngA 2 / SuSi 21:09:591:13:131:13:42 Teemu Kerkola40 24:28 #14 BD 12

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen