XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], A, 2. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 1,5 km | 1,9 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 10)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 1,5 km 1,9 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.8 Mäntsälän Urheilijat 132:04(1)35:13(1)35:43 Niko Vaenerberg19 15:24 #1 A 19
2.5 Rastikarhut 134:05(2)37:31(2)38:01+2:182 Pyry Willman12 15:07 #1 A 12
3.3 Espoon Suunta 134:12(5)37:34(3)38:06+2:232 Maria Määttänen14 15:11 #1 A 14
4.9 Tampereen Pyrintö 134:11(4)37:41(4)38:12+2:299 Lotta Eerola7 14:29 #1 A 7
5.35 Hiidenkiertäjät 134:16(6)37:42(5)38:13+2:302 Matias Äikäs18 15:21 #1 A 18
6.28 IF Sibbo-Vargarna 134:17(8)37:43(6)38:18+2:355 Veikka Lintula10 14:42 #1 A 10
7.13 Kangasala SK 134:08(3)37:45(8)38:20+2:375 Topias Ahola20 15:45 #1 A 20
8.19 Kymin Suunnistajat 134:19(9)37:43(6)38:21+2:38 Jonatan Svahn13 15:09 #1 A 13
9.1 Helsingin Suunnistajat 134:16(6)37:47(9)38:22+2:392 Annika Matilainen17 15:17 #1 A 17
10.49 MS Parma 235:41(12)38:39(10)39:14+3:317 Oskari Lepistö8 14:31 #1 A 8
11.15 Tampereen Pyrintö 235:37(10)38:46(11)39:17+3:347 Leevi Keronen4 14:08 #1 A 4
12.16 Helsingin Suunnistajat 235:40(11)38:48(12)39:21+3:389 Benjamin Kyngäs3 14:06 #1 A 3
13.41 MS Parma 135:46(13)39:00(13)39:35+3:524 Ilona Ruohola27 16:18 #1 A 27
14.14 Hämeenlinnan Suunnistajat 136:29(16)39:34(14)40:08+4:2517 Sanni Kuusinen2 14:02 #1 A 2
15.7 Vehkalahden Veikot 136:34(18)39:42(18)40:11+4:288 Raita Pakkanen5 14:23 #1 A 5
16.39 Lynx 136:37(19)39:36(15)40:12+4:296 Kristian Boström6 14:28 #1 A 6
17.30 Espoon Suunta 236:30(17)39:38(16)40:14+4:312 Taru Heinaro11 15:02 #1 A 11
18.27 OK Raseborg 136:42(21)39:46(19)40:18+4:3514 Isac Slöör1 13:57 #1 A 1
19.4 OK77 136:28(15)39:46(19)40:23+4:405 Lydia Mårtenson23 16:03 #1 A 23
19.17 Rajamäen Rykmentti 136:40(20)39:47(21)40:23+4:405 Ida Haapala9 14:34 #1 A 9
21.21 Hämeenlinnan Suunnistajat 236:48(23)39:54(22)40:24+4:415 Lauri Vihelä21 15:55 #1 A 21
22.2 Koovee 135:56(14)39:41(17)40:25+4:4216 Emmi Kortteinen32 17:29 #1 A 32
23.54 Lapuan Virkiä 136:44(22)40:08(23)40:44+5:018 Sara Peltonen28 16:23 #1 A 28
24.18 Angelniemen Ankkuri 137:52(24)41:14(24)41:42+5:5911 Atte Saastamoinen15 15:14 #1 A 15
25.20 Rastivarsat 238:04(28)41:23(25)41:59+6:164 Aino Kuusela22 15:57 #1 A 22
26.43 Rasti-Lukko 138:06(29)41:29(26)42:04+6:211 Aleksi Lohtander23 16:03 #1 A 23
27.44 Rasti 88 137:58(26)41:34(28)42:10+6:27 Anna Jasu25 16:09 #1 A 25
28.6 OK Orient 137:54(25)41:32(27)42:13+6:302 Chira Gullqvist26 16:16 #1 A 26
29.24 Koovee 239:59(31)42:53(29)43:29+7:4614 Akseli Konttila15 15:14 #1 A 15
30.22 Rasti-Nokia 139:05(30)43:00(30)43:38+7:554 Miro Talvitie30 17:13 #1 A 30
31.42 Paimion Rasti 140:07(32)45:02(32)45:38+9:551 Olivia Kaarlela37 19:34 #1 A 37
32.26 Ikaalisten Nouseva-Voima 138:00(27)44:59(31)45:43+10:0020 Ida Isolähteenmäki48 22:04 #1 A 48
33.11 Rastivarsat 141:25(33)45:42(33)46:18+10:358 Otto Kuusela33 18:14 #1 A 33
34.10 Hyvinkään Rasti 141:42(35)45:50(35)46:25+10:429 Salla Norrbacka40 20:34 #1 A 40
35.51 Vehkalahden Veikot 241:40(34)45:49(34)46:29+10:465 Emilia Laitinen34 18:27 #1 A 34
36.36 Kalvolan Keihäs 141:59(37)45:58(36)46:40+10:572 Maija Mäenpää36 19:27 #1 A 36
37.32 Tampereen Pyrintö 341:57(36)46:47(37)47:32+11:4917 Vilma Vuorisalmi49 22:18 #1 A 49
38.37 Keravan Urheilijat 144:55(43)48:22(38)48:54+13:1110 Jaan Rönkkö31 17:24 #1 A 31
39.12 Lounais-Hämeen Rasti 143:28(41)48:24(39)48:56+13:13 Marja Kaleva43 20:56 #1 A 43
40.23 Kokkolan Suunnistajat 144:01(42)48:27(41)49:01+13:184 Emil Kronqvist50 22:19 #1 A 50
41.40 Länsi-Lavian Loiske 143:27(40)48:26(40)49:08+13:253 Helena Törmälä42 20:49 #1 A 42
42.29 Mäntsälän Urheilijat 242:53(38)49:13(42)49:54+14:11 Eemeli Uusi-Simola47 21:47 #1 A 47
43.38 Kyrös-Rasti 146:56(44)51:55(44)52:29+16:463 Netta Toivanen45 21:28 #1 A 45
44.47 Hyvinkään Rasti 246:59(45)51:54(43)52:31+16:481 Ilari Tulkki46 21:39 #1 A 46
45.25 Ulvilan Ura 147:00(46)51:58(46)52:35+16:522 Veera Ahonkivi44 21:24 #1 A 44
46.31 Helsingin Suunnistajat 343:24(39)51:57(45)52:39+16:569 Tommi Liljeström53 25:44 #1 A 53
47.34 Espoon Suunta 349:15(48)53:38(47)54:21+18:383 Nana Munck35 18:40 #1 A 35
48.55 Turun Suunnistajat 150:27(49)54:41(48)55:22+19:391 Ilona Lainio40 20:34 #1 A 40
49.53 Northern Wind 148:44(47)57:03(49)57:40+21:5717 Konstantin Egorov54 31:19 #1 A 54
50.33 OK77 21:01:16(50)1:05:23(50)1:06:08+30:252 Wilma Arrakoski52 24:23 #1 A 52
51.52 Espoon Suunta 41:04:55(51)1:09:40(51)1:10:17+34:342 Otso Pajuoja38 20:00 #1 A 38
52.50 Rastikarhut 21:08:53(52)1:13:12(52)1:13:44+38:012 Laura Nylund39 20:17 #1 A 39
53.45 Tuusulan Voima-Veikot 11:09:22(53)1:14:19(53)1:14:54+39:112 Sakari Seppälä55 36:45 #1 A 55
48 Kangasala SK 246:1649:50hyl.   Kaarina Nurminen29 17:07 #1 A 29
56 Turun Suunnistajat 20:000:00hyl.   Jenny Vuori-  #1 A 
ulkop.46 AngA 2 / SuSi 238:4348:3749:14 Maria Kemppainen51 23:34 #1 A 51

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen