XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Osuustulokset: A, 1. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,9 km | 3,5 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Hajonta HajSij.   Joukkue
1.8 Tuomas Heikkilä20:191.   #8 BBBA1 Mäntsälän Urheilijat 1
2.13 Erik Ahola22:35+2:162.   #13 AABB1 Kangasala SK 1
3.35 Vesa Lahtinen22:52+2:333.   #3 ABAA1 Hiidenkiertäjät 1
4.5 Konsta Jutila22:54+2:354.   #5 AABA2 Rastikarhut 1
5.3 Alvar Palmen22:55+2:365.   #3 ABAA2 Espoon Suunta 1
6.2 Severi Valkamo22:56+2:376.   #2 BAAA1 Koovee 1
7.1 Veeti Otsamo23:05+2:467.   #1 AAAA1 Helsingin Suunnistajat 1
8.19 Antti Väyrynen23:12+2:538.   #3 ABAA3 Kymin Suunnistajat 1
9.41 Akseli Ruohola23:17+2:589.   #9 AAAB1 MS Parma 1
9.56 Justus Vuori23:17+2:589.   #8 BBBA3 Turun Suunnistajat 2
11.28 Henri Pasanen23:36+3:1711.   #12 BBAB1 IF Sibbo-Vargarna 1
12.26 Teemu Oksanen23:39+3:2012.   #10 BAAB1 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
13.9 Konsta Pitkänen23:43+3:2413.   #9 AAAB2 Tampereen Pyrintö 1
14.4 Tobias Jern24:20+4:0114.   #4 BBAA2 OK77 1
15.54 Matti Herttua24:21+4:0215.   #6 BABA1 Lapuan Virkiä 1
16.21 Eero Penttilä24:29+4:1016.   #5 AABA3 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
17.49 Aleksi Hellman24:43+4:2417.   #1 AAAA2 MS Parma 2
18.15 Jonne Pitkänen25:09+4:5018.   #15 ABBB3 Tampereen Pyrintö 2
19.30 Niko Larmala25:12+4:5319.   #14 BABB4 Espoon Suunta 2
20.32 Miikka Korhonen25:14+4:5520.   #16 BBBB2 Tampereen Pyrintö 3
21.16 Kasperi Niemi25:15+4:5621.   #16 BBBB3 Helsingin Suunnistajat 2
22.46 Nico Kerkola25:40+5:21ulkop.   #14 BABB5 AngA 2 / SuSi 2
23.39 Henrik Asklöf25:44+5:2522.   #7 ABBA3 Lynx 1
24.7 Janne Niskanen25:48+5:2923.   #7 ABBA4 Vehkalahden Veikot 1
25.17 Pyry Seppälä25:49+5:3024.   #1 AAAA4 Rajamäen Rykmentti 1
26.10 Ville Tiljander25:51+5:3225.   #10 BAAB4 Hyvinkään Rasti 1
27.6 Ville Varjolaakso25:57+5:3826.   #6 BABA3 OK Orient 1
28.43 Tuukka Mäkinen26:01+5:4227.   #11 ABAB1 Rasti-Lukko 1
28.44 Atte Nokka26:01+5:4227.   #12 BBAB2 Rasti 88 1
30.20 Lauri Leirimaa26:02+5:4329.   #4 BBAA3 Rastivarsat 2
31.42 Topias Arola26:04+5:4530.   #10 BAAB5 Paimion Rasti 1
32.14 Antti Kivikko26:06+5:4731.   #14 BABB6 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
33.27 Linus Westerlund26:21+6:0232.   #11 ABAB2 OK Raseborg 1
33.53 Igor Egorov26:21+6:0232.   #5 AABA5 Northern Wind 1
35.22 Petteri Hakala26:25+6:0634.   #6 BABA4 Rasti-Nokia 1
36.18 Simo Siltanen26:28+6:0935.   #2 BAAA2 Angelniemen Ankkuri 1
37.23 Mikko Poutanen26:42+6:2336.   #7 ABBA5 Kokkolan Suunnistajat 1
38.31 Matias Salonen26:55+6:3637.   #15 ABBB4 Helsingin Suunnistajat 3
39.36 Ville Laakso27:13+6:5438.   #4 BBAA4 Kalvolan Keihäs 1
40.12 Paavo Simola28:00+7:4139.   #12 BBAB3 Lounais-Hämeen Rasti 1
41.51 Juho Pousi28:02+7:4340.   #3 ABAA5 Vehkalahden Veikot 2
42.11 Iiro Kuusela28:04+7:4541.   #11 ABAB4 Rastivarsat 1
43.29 Aino Lampinen28:07+7:4842.   #13 AABB3 Mäntsälän Urheilijat 2
44.24 Iiris Taubert28:15+7:5643.   #8 BBBA5 Koovee 2
45.40 Emilia Riitaoja28:19+8:0044.   #8 BBBA6 Länsi-Lavian Loiske 1
46.47 Joonas Ojanen30:52+10:3345.   #15 ABBB5 Hyvinkään Rasti 2
47.38 Veera Haavisto31:01+10:4246.   #6 BABA6 Kyrös-Rasti 1
48.25 Severi Salonen31:11+10:5247.   #9 AAAB6 Ulvilan Ura 1
49.37 Matti Kallio31:30+11:1148.   #5 AABA7 Keravan Urheilijat 1
50.55 Mikkel Lindberg34:48+14:2949.   #7 ABBA7 Turun Suunnistajat 1
51.34 Elva Granados Escartin35:41+15:2250.   #2 BAAA6 Espoon Suunta 3
52.45 Anni Malinen38:09+17:5051.   #13 AABB5 Tuusulan Voima-Veikot 1
53.33 Linus Jern41:45+21:2652.   #1 AAAA7 OK77 2
54.52 Sara Jääskeläinen50:17+29:5853.   #4 BBAA7 Espoon Suunta 4
55.50 Niilo Vähtäri53:27+33:0854.   #2 BAAA7 Rastikarhut 2
48 Eveliina Piippohyl.   #16 BBBB- Kangasala SK 2

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen