XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], A, 1. Os.


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| 2,9 km | 3,5 km | Vaihto | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Lopulliset tulokset (Lähteneet 56, Keskeyttäneet 0, Hylätyt 10)

Os. Os.
Sija LNro   Joukkue 2,9 km 3,5 km  Aika       Nimi sija   aika   Hajonta   HajSij.
1.8 Mäntsälän Urheilijat 116:07(1)19:51(1)20:19   Tuomas Heikkilä1 20:19 #8 BBBA 1
2.13 Kangasala SK 118:09(3)22:04(2)22:35+2:16   Erik Ahola2 22:35 #13 AABB 1
3.35 Hiidenkiertäjät 118:24(9)22:24(3)22:52+2:33   Vesa Lahtinen3 22:52 #3 ABAA 1
4.5 Rastikarhut 118:32(11)22:25(4)22:54+2:35   Konsta Jutila4 22:54 #5 AABA 2
5.3 Espoon Suunta 118:10(4)22:25(4)22:55+2:36   Alvar Palmen5 22:55 #3 ABAA 2
6.2 Koovee 118:17(6)22:28(6)22:56+2:37   Severi Valkamo6 22:56 #2 BAAA 1
7.1 Helsingin Suunnistajat 118:14(5)22:33(7)23:05+2:46   Veeti Otsamo7 23:05 #1 AAAA 1
8.19 Kymin Suunnistajat 118:27(10)22:43(9)23:12+2:53   Antti Väyrynen8 23:12 #3 ABAA 3
9.41 MS Parma 118:08(2)22:41(8)23:17+2:58   Akseli Ruohola9 23:17 #9 AAAB 1
9.56 Turun Suunnistajat 218:35(13)22:47(10)23:17+2:58   Justus Vuori9 23:17 #8 BBBA 3
11.28 IF Sibbo-Vargarna 118:19(7)23:05(11)23:36+3:17   Henri Pasanen11 23:36 #12 BBAB 1
12.26 Ikaalisten Nouseva-Voima 118:33(12)23:12(13)23:39+3:20   Teemu Oksanen12 23:39 #10 BAAB 1
13.9 Tampereen Pyrintö 118:20(8)23:10(12)23:43+3:24   Konsta Pitkänen13 23:43 #9 AAAB 2
14.4 OK77 119:04(17)23:54(15)24:20+4:01   Tobias Jern14 24:20 #4 BBAA 2
15.54 Lapuan Virkiä 119:29(19)23:52(14)24:21+4:02   Matti Herttua15 24:21 #6 BABA 1
16.21 Hämeenlinnan Suunnistajat 219:05(18)24:00(16)24:29+4:10   Eero Penttilä16 24:29 #5 AABA 3
17.49 MS Parma 219:35(20)24:15(17)24:43+4:24   Aleksi Hellman17 24:43 #1 AAAA 2
18.15 Tampereen Pyrintö 220:26(25)24:43(19)25:09+4:50   Jonne Pitkänen18 25:09 #15 ABBB 3
19.30 Espoon Suunta 220:38(29)24:39(18)25:12+4:53   Niko Larmala19 25:12 #14 BABB 4
20.32 Tampereen Pyrintö 320:11(23)24:46(20)25:14+4:55   Miikka Korhonen20 25:14 #16 BBBB 2
21.16 Helsingin Suunnistajat 220:42(33)24:47(21)25:15+4:56   Kasperi Niemi21 25:15 #16 BBBB 3
22.39 Lynx 120:45(36)25:13(22)25:44+5:25   Henrik Asklöf23 25:44 #7 ABBA 3
23.7 Vehkalahden Veikot 120:14(24)25:15(24)25:48+5:29   Janne Niskanen24 25:48 #7 ABBA 4
24.17 Rajamäen Rykmentti 120:01(21)25:13(22)25:49+5:30   Pyry Seppälä25 25:49 #1 AAAA 4
25.10 Hyvinkään Rasti 118:43(15)25:18(25)25:51+5:32   Ville Tiljander26 25:51 #10 BAAB 4
26.6 OK Orient 120:40(31)25:27(26)25:57+5:38   Ville Varjolaakso27 25:57 #6 BABA 3
27.43 Rasti-Lukko 120:32(26)25:29(28)26:01+5:42   Tuukka Mäkinen28 26:01 #11 ABAB 1
27.44 Rasti 88 120:35(27)25:28(27)26:01+5:42   Atte Nokka28 26:01 #12 BBAB 2
29.20 Rastivarsat 220:39(30)25:30(30)26:02+5:43   Lauri Leirimaa30 26:02 #4 BBAA 3
30.42 Paimion Rasti 120:44(34)25:29(28)26:04+5:45   Topias Arola31 26:04 #10 BAAB 5
31.14 Hämeenlinnan Suunnistajat 120:08(22)25:34(31)26:06+5:47   Antti Kivikko32 26:06 #14 BABB 6
32.27 OK Raseborg 120:44(34)25:46(33)26:21+6:02   Linus Westerlund33 26:21 #11 ABAB 2
32.53 Northern Wind 118:41(14)25:43(32)26:21+6:02   Igor Egorov33 26:21 #5 AABA 5
34.22 Rasti-Nokia 120:35(27)25:50(34)26:25+6:06   Petteri Hakala35 26:25 #6 BABA 4
35.18 Angelniemen Ankkuri 121:16(37)26:02(35)26:28+6:09   Simo Siltanen36 26:28 #2 BAAA 2
36.23 Kokkolan Suunnistajat 121:40(40)26:11(36)26:42+6:23   Mikko Poutanen37 26:42 #7 ABBA 5
37.31 Helsingin Suunnistajat 320:40(31)26:16(37)26:55+6:36   Matias Salonen38 26:55 #15 ABBB 4
38.36 Kalvolan Keihäs 121:35(39)26:39(38)27:13+6:54   Ville Laakso39 27:13 #4 BBAA 4
39.12 Lounais-Hämeen Rasti 121:20(38)27:32(41)28:00+7:41   Paavo Simola40 28:00 #12 BBAB 3
40.51 Vehkalahden Veikot 221:49(41)27:28(39)28:02+7:43   Juho Pousi41 28:02 #3 ABAA 5
41.11 Rastivarsat 119:03(16)27:31(40)28:04+7:45   Iiro Kuusela42 28:04 #11 ABAB 4
42.29 Mäntsälän Urheilijat 221:55(42)27:33(42)28:07+7:48   Aino Lampinen43 28:07 #13 AABB 3
43.24 Koovee 222:25(43)27:40(43)28:15+7:56   Iiris Taubert44 28:15 #8 BBBA 5
44.40 Länsi-Lavian Loiske 122:39(44)27:47(44)28:19+8:00   Emilia Riitaoja45 28:19 #8 BBBA 6
45.47 Hyvinkään Rasti 224:12(45)30:16(45)30:52+10:33   Joonas Ojanen46 30:52 #15 ABBB 5
46.38 Kyrös-Rasti 124:14(46)30:23(46)31:01+10:42   Veera Haavisto47 31:01 #6 BABA 6
47.25 Ulvilan Ura 124:15(47)30:31(47)31:11+10:52   Severi Salonen48 31:11 #9 AAAB 6
48.37 Keravan Urheilijat 124:18(48)30:58(48)31:30+11:11   Matti Kallio49 31:30 #5 AABA 7
49.55 Turun Suunnistajat 127:03(49)34:14(49)34:48+14:29   Mikkel Lindberg50 34:48 #7 ABBA 7
50.34 Espoon Suunta 328:48(51)35:13(50)35:41+15:22   Elva Granados Escartin51 35:41 #2 BAAA 6
51.45 Tuusulan Voima-Veikot 128:45(50)37:18(51)38:09+17:50   Anni Malinen52 38:09 #13 AABB 5
52.33 OK77 234:36(52)41:08(52)41:45+21:26   Linus Jern53 41:45 #1 AAAA 7
53.52 Espoon Suunta 443:40(53)49:44(53)50:17+29:58   Sara Jääskeläinen54 50:17 #4 BBAA 7
54.50 Rastikarhut 244:03(54)52:57(54)53:27+33:08   Niilo Vähtäri55 53:27 #2 BAAA 7
48 Kangasala SK 220:2932:44hyl.   Eveliina Piippo-  #16 BBBB 
ulkop.46 AngA 2 / SuSi 219:5825:1025:40   Nico Kerkola22 25:40 #14 BABB 5

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen