XXII Nuorisoviesti ja X Sprinttiviesti 5.10.2013 Turussa [5.10.2013], Hajontatulokset: A-sarja 2 /#1 A


Reittihärveli
Piirrä reittisi reittihärveliin, katso muiden reittejä ja suorita animaatio suorituksista.

Sarjat
   Kilpailutiedot
   H21
   D21
   A
       1. Os.
       2. Os.
       3. Os.
       4. Os.
       5. Os.
       6. Os.
       7. Os.
   B
   C
| Tulokset | Rajaukset (Lehdistötulokset) | Tulostettava sivu

Sija Os.
Sija LNro   Nimi Aika   viestissä   Os.   sija   Joukkue
1.27 Isac Slöör13:5718.14 2 1 /55 OK Raseborg 1
2.14 Sanni Kuusinen14:02+514.17 2 2 /55 Hämeenlinnan Suunnistajat 1
3.16 Benjamin Kyngäs14:06+912.9 2 3 /55 Helsingin Suunnistajat 2
4.15 Leevi Keronen14:08+1111.7 2 4 /55 Tampereen Pyrintö 2
5.7 Raita Pakkanen14:23+2615.8 2 5 /55 Vehkalahden Veikot 1
6.39 Kristian Boström14:28+3116.6 2 6 /55 Lynx 1
7.9 Lotta Eerola14:29+324.9 2 7 /55 Tampereen Pyrintö 1
8.49 Oskari Lepistö14:31+3410.7 2 8 /55 MS Parma 2
9.17 Ida Haapala14:34+3719.5 2 9 /55 Rajamäen Rykmentti 1
10.28 Veikka Lintula14:42+456.5 2 10 /55 IF Sibbo-Vargarna 1
11.30 Taru Heinaro15:02+1:0517.2 2 11 /55 Espoon Suunta 2
12.5 Pyry Willman15:07+1:102.2 2 12 /55 Rastikarhut 1
13.19 Jonatan Svahn15:09+1:128. 2 13 /55 Kymin Suunnistajat 1
14.3 Maria Määttänen15:11+1:143.2 2 14 /55 Espoon Suunta 1
15.18 Atte Saastamoinen15:14+1:1724.11 2 15 /55 Angelniemen Ankkuri 1
15.24 Akseli Konttila15:14+1:1729.14 2 15 /55 Koovee 2
17.1 Annika Matilainen15:17+1:209.2 2 17 /55 Helsingin Suunnistajat 1
18.35 Matias Äikäs15:21+1:245.2 2 18 /55 Hiidenkiertäjät 1
19.8 Niko Vaenerberg15:24+1:271. 2 19 /55 Mäntsälän Urheilijat 1
20.13 Topias Ahola15:45+1:487.5 2 20 /55 Kangasala SK 1
21.21 Lauri Vihelä15:55+1:5821.5 2 21 /55 Hämeenlinnan Suunnistajat 2
22.20 Aino Kuusela15:57+2:0025.4 2 22 /55 Rastivarsat 2
23.4 Lydia Mårtenson16:03+2:0619.5 2 23 /55 OK77 1
23.43 Aleksi Lohtander16:03+2:0626.1 2 23 /55 Rasti-Lukko 1
25.44 Anna Jasu16:09+2:1227. 2 25 /55 Rasti 88 1
26.6 Chira Gullqvist16:16+2:1928.2 2 26 /55 OK Orient 1
27.41 Ilona Ruohola16:18+2:2113.4 2 27 /55 MS Parma 1
28.54 Sara Peltonen16:23+2:2623.8 2 28 /55 Lapuan Virkiä 1
29.48 Kaarina Nurminen17:07+3:10   2 29 /55 Kangasala SK 2
30.22 Miro Talvitie17:13+3:1630.4 2 30 /55 Rasti-Nokia 1
31.37 Jaan Rönkkö17:24+3:2738.10 2 31 /55 Keravan Urheilijat 1
32.2 Emmi Kortteinen17:29+3:3222.16 2 32 /55 Koovee 1
33.11 Otto Kuusela18:14+4:1733.8 2 33 /55 Rastivarsat 1
34.51 Emilia Laitinen18:27+4:3035.5 2 34 /55 Vehkalahden Veikot 2
35.34 Nana Munck18:40+4:4347.3 2 35 /55 Espoon Suunta 3
36.36 Maija Mäenpää19:27+5:3036.2 2 36 /55 Kalvolan Keihäs 1
37.42 Olivia Kaarlela19:34+5:3731.1 2 37 /55 Paimion Rasti 1
38.52 Otso Pajuoja20:00+6:0351.2 2 38 /55 Espoon Suunta 4
39.50 Laura Nylund20:17+6:2052.2 2 39 /55 Rastikarhut 2
40.10 Salla Norrbacka20:34+6:3734.9 2 40 /55 Hyvinkään Rasti 1
40.55 Ilona Lainio20:34+6:3748.1 2 40 /55 Turun Suunnistajat 1
42.40 Helena Törmälä20:49+6:5241.3 2 42 /55 Länsi-Lavian Loiske 1
43.12 Marja Kaleva20:56+6:5939. 2 43 /55 Lounais-Hämeen Rasti 1
44.25 Veera Ahonkivi21:24+7:2745.2 2 44 /55 Ulvilan Ura 1
45.38 Netta Toivanen21:28+7:3143.3 2 45 /55 Kyrös-Rasti 1
46.47 Ilari Tulkki21:39+7:4244.1 2 46 /55 Hyvinkään Rasti 2
47.29 Eemeli Uusi-Simola21:47+7:5042. 2 47 /55 Mäntsälän Urheilijat 2
48.26 Ida Isolähteenmäki22:04+8:0732.20 2 48 /55 Ikaalisten Nouseva-Voima 1
49.32 Vilma Vuorisalmi22:18+8:2137.17 2 49 /55 Tampereen Pyrintö 3
50.23 Emil Kronqvist22:19+8:2240.4 2 50 /55 Kokkolan Suunnistajat 1
51.46 Maria Kemppainen23:34+9:37ulkop.   2 51 /55 AngA 2 / SuSi 2
52.33 Wilma Arrakoski24:23+10:2650.2 2 52 /55 OK77 2
53.31 Tommi Liljeström25:44+11:4746.9 2 53 /55 Helsingin Suunnistajat 3
54.53 Konstantin Egorov31:19+17:2249.17 2 54 /55 Northern Wind 1
55.45 Sakari Seppälä36:45+22:4853.2 2 55 /55 Tuusulan Voima-Veikot 1
56 Jenny Vuorihyl.   2 - /55 Turun Suunnistajat 2

Tulospalvelussa SportSoftware: www.olfellows.fi :: ©2011-, olfellows, Jouni Laaksonen