TUPI:n ja STPU:n Sprinttiviesti, Naantalin kuparivuorima 17.5.2010 21:23
Tuloksettuottanut: OS2003 © Stephan Krämer 2008

  Sij   Lnro Joukkue                                    Aika 
             Nimi                            Aika 



AIRIX Ympäristö Oy                  

H40  (7)                   

    1    106 Hartela Oy                              1:00:08 
             Jouni Ollonqvist               11:11 
             Urpo Vaininen                  17:02 
             Jouni Ollonqvist               12:38 
             Urpo Vaininen                  19:17 

    5    108 AIRIX Ympäristö Oy                      1:07:29 
             Timo Alatalo                   17:21 
             Jukka Liikari                  16:01 
             Timo Alatalo                   16:24 
             Jukka Liikari                  17:43 




Danisco                             

H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

         119 Danisco                                    hyl. 
             Kari Tuomola                    hyl. 
             Arto Etu-Huitti                16:25 
             Kari Tuomola                   15:53 
             Arto Etu-Huitti                14:39 




Diversey                            

D50  (6)                   

    1     47 Kurppa/Kalliola                         1:06:40 
             Pirjo Kurppa                   17:14 
             Pirkko Kalliola                15:52 
             Pirjo Kurppa                   16:45 
             Pirkko Kalliola                16:49 

    5     46 Diversey                                1:53:28 
             Ritva Liitola                  26:53 
             M-B Westerén                   31:57 
             Ritva Liitola                  26:56 
             M-B Westerén                   27:42 




HD  (9)                    

    1    141 Wallac Oy                               1:07:36 
             Tero Lehtonen                  12:44 
             Katja Nokka                    22:13 
             Tero Lehtonen                  12:45 
             Katja Nokka                    19:54 

         137 Diversey                                ei läht 
             Pirjo Järvenranta            ei läht 
             Ari Naukkarinen              ei läht 
             Pirjo Järvenranta            ei läht 
             Ari Naukkarinen              ei läht 




Hartela Oy                          

H40  (7)                   

    1    106 Hartela Oy                              1:00:08 
             Jouni Ollonqvist               11:11 
             Urpo Vaininen                  17:02 
             Jouni Ollonqvist               12:38 
             Urpo Vaininen                  19:17 




Helsingin liikenne laitos           

D50  (6)                   

    1     47 Kurppa/Kalliola                         1:06:40 
             Pirjo Kurppa                   17:14 
             Pirkko Kalliola                15:52 
             Pirjo Kurppa                   16:45 
             Pirkko Kalliola                16:49 

    4     49 Helsingin liikenne laitos 2             1:44:48 
             Sisko Puhakka                  19:42 
             Marketta Wellig                30:31 
             Sisko Puhakka                  23:56 
             Marketta Wellig                30:39 

    6     45 Helsingin liikenne laitos 1             1:55:39 
             Aino Haavisto                  31:13 
             Virpi Juvonen                  28:02 
             Aino Haavisto                  25:37 
             Virpi Juvonen                  30:47 




H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

    6    116 Helsingin liikenne laitos               1:32:38 
             Jouko Räisänen                 21:43 
             Jouko Pekonen                  19:53 
             Jouko Räisänen                 26:13 
             Jouko Pekonen                  24:49 




JerkkuLaiho                         

H21  (8)                   

    1     97 Turun Seudun Urheiluakatemia 1            41:43 
             Mikko Huhtinen                  9:29 
             Sami Hämäläinen                 9:57 
             Mikko Huhtinen                 11:08 
             Sami Hämäläinen                11:09 

    7    100 JerkkuLaiho                             1:03:17 
             Jarmo Jerkku                   13:16 
             Tuomas Laiho                   17:52 
             Jarmo Jerkku                   15:01 
             Tuomas Laiho                   17:08 




Kaarina                             

H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

         113 Kaarina                                    hyl. 
             Juha Kuivala                   21:24 
             Hannu Kuivala                   hyl. 
             Juha Kuivala                   19:55 
             Hannu Kuivala                  17:19 




Karhukopio                          

H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 




Katerinki/Wikeström                 

D50  (6)                   

    1     47 Kurppa/Kalliola                         1:06:40 
             Pirjo Kurppa                   17:14 
             Pirkko Kalliola                15:52 
             Pirjo Kurppa                   16:45 
             Pirkko Kalliola                16:49 

    3     50 Katerinki/Wikeström                     1:21:41 
             Hely Salmenoja                 20:00 
             Kirsti Moilanen                21:20 
             Hely Salmenoja                 18:37 
             Kirsti Moilanen                21:44 




Kurppa/Kalliola                     

D50  (6)                   

    1     47 Kurppa/Kalliola                         1:06:40 
             Pirjo Kurppa                   17:14 
             Pirkko Kalliola                15:52 
             Pirjo Kurppa                   16:45 
             Pirkko Kalliola                16:49 




Luontoinfo Masku                    

H40  (7)                   

    1    106 Hartela Oy                              1:00:08 
             Jouni Ollonqvist               11:11 
             Urpo Vaininen                  17:02 
             Jouni Ollonqvist               12:38 
             Urpo Vaininen                  19:17 

    3    104 Luontoinfo Masku                        1:03:48 
             Aki Tapper                     16:10 
             Jyrki Kajavalta                16:15 
             Aki Tapper                     14:38 
             Jyrki Kajavalta                16:45 




Maanmittauslaitos                   

D50  (6)                   

    1     47 Kurppa/Kalliola                         1:06:40 
             Pirjo Kurppa                   17:14 
             Pirkko Kalliola                15:52 
             Pirjo Kurppa                   16:45 
             Pirkko Kalliola                16:49 

    2     48 Maanmittauslaitos                       1:20:07 
             Tea Eisanen                    17:58 
             Helena Saarimäki               24:29 
             Tea Eisanen                    16:24 
             Helena Saarimäki               21:16 




Martelius/Talvinen                  

H21  (8)                   

    1     97 Turun Seudun Urheiluakatemia 1            41:43 
             Mikko Huhtinen                  9:29 
             Sami Hämäläinen                 9:57 
             Mikko Huhtinen                 11:08 
             Sami Hämäläinen                11:09 

    5    101 Martelius/Talvinen                        54:31 
             Jasper Martelius               12:39 
             Arto Talvinen                  11:11 
             Jasper Martelius               16:58 
             Arto Talvinen                  13:43 




Metso Paper Oy                      

H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

    5    115 Metso Paper Oy                          1:16:12 
             Hannu Suikki                   21:35 
             Jaakko Käyhkö                  19:46 
             Hannu Suikki                   17:23 
             Jaakko Käyhkö                  17:28 




H60  (5)                   

    1    131 TPSP                                    1:06:16 
             Pertti Salmenoja               16:50 
             Pentti Tammisaari              16:49 
             Pertti Salmenoja               16:00 
             Pentti Tammisaari              16:37 

    2    135 Metso Paper Oy                          1:09:24 
             Rauno Hedenström               16:48 
             Ilkka Räisänen                 19:02 
             Rauno Hedenström               17:01 
             Ilkka Räisänen                 16:33 




MS Parma                            

D21  (5)                   

    1     42 Turun Seudun Urheiluakatemia 2            55:55 
             Milla Saarimäki                14:10 
             Heini Saarimäki                14:28 
             Milla Saarimäki                15:02 
             Heini Saarimäki                12:15 

    3    139 MS Parma                                  59:45 
             Emilia Rantanen                14:13 
             Essi Rantanen                  16:56 
             Emilia Rantanen                14:40 
             Essi Rantanen                  13:56 




Orion Pharma                        

D21  (5)                   

    1     42 Turun Seudun Urheiluakatemia 2            55:55 
             Milla Saarimäki                14:10 
             Heini Saarimäki                14:28 
             Milla Saarimäki                15:02 
             Heini Saarimäki                12:15 

    5     43 Orion Pharma                            1:06:48 
             Anni Liimatainen               17:13 
             Sanna Valkonen                 15:51 
             Anni Liimatainen               16:39 
             Sanna Valkonen                 17:05 




SM MAANPÄÄ OY                       

HD  (9)                    

    1    141 Wallac Oy                               1:07:36 
             Tero Lehtonen                  12:44 
             Katja Nokka                    22:13 
             Tero Lehtonen                  12:45 
             Katja Nokka                    19:54 

    2    136 SM MAANPÄÄ OY                           1:35:30 
             Sauli Maanpää                  20:03 
             Maritta Maanpää                32:24 
             Sauli Maanpää                  17:18 
             Maritta Maanpää                25:45 




STX Finland Oy                      

H40  (7)                   

    1    106 Hartela Oy                              1:00:08 
             Jouni Ollonqvist               11:11 
             Urpo Vaininen                  17:02 
             Jouni Ollonqvist               12:38 
             Urpo Vaininen                  19:17 

    6    105 STX Finland Oy                          1:13:11 
             Mika Ovaskainen                14:49 
             Mauri Finnholm                 23:21 
             Mika Ovaskainen                15:56 
             Mauri Finnholm                 19:05 




TEAM FINHA                          

D21  (5)                   

    1     42 Turun Seudun Urheiluakatemia 2            55:55 
             Milla Saarimäki                14:10 
             Heini Saarimäki                14:28 
             Milla Saarimäki                15:02 
             Heini Saarimäki                12:15 

    4     40 TEAM FINHA                              1:01:35 
             Camilla Fingerroos             17:52 
             Inga Dambe                     13:54 
             Camilla Fingerroos             16:40 
             Inga Dambe                     13:09 




Teräspöytä Oy                       

H40  (7)                   

    1    106 Hartela Oy                              1:00:08 
             Jouni Ollonqvist               11:11 
             Urpo Vaininen                  17:02 
             Jouni Ollonqvist               12:38 
             Urpo Vaininen                  19:17 

         110 Teräspöytä Oy                           ei läht 
             Pekka Anttila                ei läht 
             Jukka Virtanen               ei läht 
             Pekka Anttila                ei läht 
             Jukka Virtanen               ei läht 




Tieto Oyj                           

H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

    2    117 Tieto Oyj                               1:03:51 
             Rauno Vuori                    16:12 
             Ilkka Aakula                   15:04 
             Rauno Vuori                    19:18 
             Ilkka Aakula                   13:17 




TPSP                                

H60  (5)                   

    1    131 TPSP                                    1:06:16 
             Pertti Salmenoja               16:50 
             Pentti Tammisaari              16:49 
             Pertti Salmenoja               16:00 
             Pentti Tammisaari              16:37 




Turun Päällystöyhdistys             

H60  (5)                   

    1    131 TPSP                                    1:06:16 
             Pertti Salmenoja               16:50 
             Pentti Tammisaari              16:49 
             Pertti Salmenoja               16:00 
             Pentti Tammisaari              16:37 

    4    133 Turun Päällystöyhdistys                 1:21:04 
             Jorma Eskola                   19:21 
             Juhani Jokinen                 20:23 
             Jorma Eskola                   22:54 
             Juhani Jokinen                 18:26 




Turun Seudun Urheiluakatemia        

D21  (5)                   

    1     42 Turun Seudun Urheiluakatemia 2            55:55 
             Milla Saarimäki                14:10 
             Heini Saarimäki                14:28 
             Milla Saarimäki                15:02 
             Heini Saarimäki                12:15 

    2     41 Turun Seudun Urheiluakatemia 1            58:29 
             Reeta Rantanen                 16:09 
             Tuulia Viberg                  13:07 
             Reeta Rantanen                 14:40 
             Tuulia Viberg                  14:33 




H21  (8)                   

    1     97 Turun Seudun Urheiluakatemia 1            41:43 
             Mikko Huhtinen                  9:29 
             Sami Hämäläinen                 9:57 
             Mikko Huhtinen                 11:08 
             Sami Hämäläinen                11:09 

    2     96 Turun Seudun Urheiluakatemia 2            41:58 
             Matti Saari                    10:56 
             Vesa Mäkinen                   10:32 
             Matti Saari                    10:39 
             Vesa Mäkinen                    9:51 

    3     99 Turun Seudun Urheiluakatemia 3            43:50 
             Janne Nieminen                 11:01 
             Pekka Hyvönen                  10:05 
             Janne Nieminen                 11:19 
             Pekka Hyvönen                  11:25 

    4    102 Turun Seudun Urheiluakatemia 5            46:28 
             Jonne Lehto                    10:39 
             Pinja Mäkinen                  12:58 
             Jonne Lehto                    10:54 
             Pinja Mäkinen                  11:57 

    6     98 Turun Seudun Urheiluakatemia 4            59:49 
             Antti Rousku                   13:36 
             Mikko Mannonen                 18:14 
             Antti Rousku                   12:48 
             Mikko Mannonen                 15:11 




Turun yliopisto, Brahea             

H21  (8)                   

    1     97 Turun Seudun Urheiluakatemia 1            41:43 
             Mikko Huhtinen                  9:29 
             Sami Hämäläinen                 9:57 
             Mikko Huhtinen                 11:08 
             Sami Hämäläinen                11:09 

         103 Turun yliopisto, Brahea                 ei läht 
             Teemu Halttunen              ei läht 
             Jouni Pesonen                ei läht 
             Teemu Halttunen              ei läht 
             Jouni Pesonen                ei läht 




H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

    3    111 Turun yliopisto, Brahea                 1:04:12 
             Heimo Välimäki                 17:51 
             Matti Jokinen                  15:06 
             Heimo Välimäki                 17:24 
             Matti Jokinen                  13:51 




Turun Ylioppilaskyläsäätiö          

H60  (5)                   

    1    131 TPSP                                    1:06:16 
             Pertti Salmenoja               16:50 
             Pentti Tammisaari              16:49 
             Pertti Salmenoja               16:00 
             Pentti Tammisaari              16:37 

         132 Turun Ylioppilaskyläsäätiö              ei läht 
             Pekka Laakso                 ei läht 
             Ilkka Vuorinen               ei läht 
             Pekka Laakso                 ei läht 
             Ilkka Vuorinen               ei läht 




TYKS                                

H40  (7)                   

    1    106 Hartela Oy                              1:00:08 
             Jouni Ollonqvist               11:11 
             Urpo Vaininen                  17:02 
             Jouni Ollonqvist               12:38 
             Urpo Vaininen                  19:17 

    4    109 TYKS                                    1:04:42 
             Lasse Fagerlund                15:35 
             Pasi Viberg                    17:54 
             Lasse Fagerlund                16:34 
             Pasi Viberg                    14:39 




Työterveyslääkärit                  

D40  (1)                   

    1     44 Työterveyslääkärit                      1:25:22 
             Jaana Miettinen                24:08 
             Katri Louhi                    19:02 
             Jaana Miettinen                24:46 
             Katri Louhi                    17:26 




V-S pelastuslaitos                  

H40  (7)                   

    1    106 Hartela Oy                              1:00:08 
             Jouni Ollonqvist               11:11 
             Urpo Vaininen                  17:02 
             Jouni Ollonqvist               12:38 
             Urpo Vaininen                  19:17 

    2    107 V-S pelastuslaitos                      1:01:29 
             Mika Mäkinen                   14:22 
             Ari Salonen                    17:12 
             Mika Mäkinen                   14:30 
             Ari Salonen                    15:25 




Wallac Oy                           

H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

    7    114 Wallac Oy                               1:40:17 
             Kauko Lehtinen                 21:30 
             Heikki Rauhala                 28:59 
             Kauko Lehtinen                 23:02 
             Heikki Rauhala                 26:46 




H60  (5)                   

    1    131 TPSP                                    1:06:16 
             Pertti Salmenoja               16:50 
             Pentti Tammisaari              16:49 
             Pertti Salmenoja               16:00 
             Pentti Tammisaari              16:37 

    3    134 Wallac Oy                               1:15:58 
             Pekka Inki                     21:02 
             Sakari Nurminen                18:49 
             Pekka Inki                     19:00 
             Sakari Nurminen                17:07 




HD  (9)                    

    1    141 Wallac Oy                               1:07:36 
             Tero Lehtonen                  12:44 
             Katja Nokka                    22:13 
             Tero Lehtonen                  12:45 
             Katja Nokka                    19:54 




Vara                                

HD  (9)                    

    1    141 Wallac Oy                               1:07:36 
             Tero Lehtonen                  12:44 
             Katja Nokka                    22:13 
             Tero Lehtonen                  12:45 
             Katja Nokka                    19:54 

         138 Vara                                    ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 

         142 Vara                                    ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 

         140 Vara                                    ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 

         143 Vara                                    ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 

         144 Vara                                    ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 

         145 Vara                                    ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 
             N.N.                         ei läht 




Wärtsilä                            

H50  (9)                   

    1    118 Karhukopio                                56:41 
             Rauli Helkkula                 14:42 
             Hannu Arki                     12:50 
             Rauli Helkkula                 15:00 
             Hannu Arki                     14:09 

    4    112 Wärtsilä                                1:15:22 
             Arto Julku                     18:06 
             Jouko Leppänen                 17:00 
             Arto Julku                     19:48 
             Jouko Leppänen                 20:28