XXXIII Kevätyönviesti 2009su 12.4.2009 1:39
Tuloksettuottanut: OS2003 © Stephan Krämer 2008

  Sij   Lnro Osuus Nimi                       Joukkue                        Sarja                Aika 




D17          AA 0.6 km                    

    1    102     3 Anne-Mari Leskinen         Lynx 1                         D17-                45:08 
    2    138     3 Yvonne Gunell              Pargas IF                      D17-                50:05 
    3    116     2 Anna Koponen               Lynx 2                         D17-                50:26 
    4    128     1 Salla Fagerudd             Paimion Rasti 3                D17-                54:16 
    5    110     1 Vilma Lamminpää            OK Orient 1                    D17-                57:26 
    6    101     1 Sonja Kyrölä               Tampereen Pyrintö              D17-                57:30 
    7    119     1 Matleena Mannelin          Angelniemen Ankkuri 2          D17-                57:33 
    8    107     2 Sanna Heinonen             MS Parma 2                     D17-                57:48 
    9    129     3 Katariina Tuohimäki        Rasti-Kurikka 2                D17-                59:15 
   10    134     2 Minna Saarinen             Koo-Vee 4                      D17-              1:02:35 
   11    111     3 Signe Dambe                Paimion Rasti 2                D17-              1:06:04 
   12    120     3 Ainohelena Väli-Klemelä    Delta 3                        D17-              1:13:50 
   13    137     1 Martina Jindriskova        Kangasala SK 2                 D17-              1:15:43 
   14    125     2 Amanda Haga                OK Botnia 2                    D17-              1:39:53 


D17          AB 0.6 km                    

    1    104     3 Inga Dambe                 Paimion Rasti 1                D17-                45:04 
    2    121     2 Tuija Timonen              Kalevan Rasti 1                D17-                50:33 
    3    103     2 Johanna Ryynänen           MS Parma 1                     D17-                51:09 
    4    118     1 Margarita Molotkova        Rasti-Kurikka 1                D17-                55:03 
    5    136     1 Heini Papinsaari           Kangasala SK 1                 D17-                55:05 
    6    109     1 Laura Leijola              Delta 1                        D17-                56:35 
    7    131     3 Tuuli Paunonen             Koo-Vee 1                      D17-                57:30 
    8    127     1 Charlotta Linnaila         OK Orient 3                    D17-              1:04:05 
    9    112     2 Essi Kangasaho             Delta 2                        D17-              1:06:07 
   10    113     3 Silja Annila               Rasti-Lukko                    D17-              1:07:00 
   11    130     2 Eveliina Koivu             Vehkalahden Veikot 3           D17-              1:26:15 


D17          AC 0.6 km                    

    1    105     2 Sari Nurmela               Vehkalahden Veikot 1           D17-                53:35 
    2    132     2 Kirsi Saarinen             Koo-Vee 2                      D17-                56:27 
    3    133     1 Miia Niittynen             Koo-Vee 3                      D17-                56:32 
    4    126     3 Emma Simosas               OK Orient 2                    D17-                58:51 
    5    106     1 Galina Vinogradova         Angelniemen Ankkuri 1          D17-              1:00:03 
    6    124     1 Linda Ekonoja              OK Botnia 1                    D17-              1:00:30 
    7    108     3 Heli Heikkilä              MS Parma 3                     D17-              1:01:05 
    8    135     3 Marianne Kattelus          Lapuan Virkiä                  D17-              1:01:21 
    9    115     1 Saana Vähä-Kouvola         MS Parma 5                     D17-              1:03:52 
   10    117     3 Sanna Weckman              Vehkalahden Veikot 2           D17-              1:04:08 
   11    123     2 Tuosa Johanna              Lappeen Riento                 D17-              1:05:07 
   12    114     2 Sarianna Hänti             MS Parma 4                     D17-              1:05:46 


D17          BA 0.6 km                    

    1    132     3 Pinja Satri                Koo-Vee 2                      D17-                44:53 
    2    106     2 Heini Saarimäki            Angelniemen Ankkuri 1          D17-                45:43 
    3    105     3 Salla Töyrylä              Vehkalahden Veikot 1           D17-                49:25 
    4    117     1 Reetta Lakanen             Vehkalahden Veikot 2           D17-                54:15 
    5    123     3 Saarilaakso Mia            Lappeen Riento                 D17-                55:21 
    6    115     2 Laura Lammila              MS Parma 5                     D17-                55:27 
    7    133     2 Erika Uotila               Koo-Vee 3                      D17-                58:27 
    8    114     3 Tuulia Mattila             MS Parma 4                     D17-                59:32 
    9    108     1 Reeta Rantanen             MS Parma 3                     D17-              1:00:43 
   10    126     1 Henrika Wiksten            OK Orient 2                    D17-              1:14:50 
   11    135     1 Elina Erkkilä              Lapuan Virkiä                  D17-              1:24:37 
   12    124     2 Isabel Auren               OK Botnia 1                    D17-              1:26:39 


D17          BB 0.6 km                    

    1    111     1 Jaana Röytiö               Paimion Rasti 2                D17-                50:51 
    2    102     1 Evgenya Ryapolova          Lynx 1                         D17-                52:13 
    3    116     3 Meri Vihavainen            Lynx 2                         D17-                54:44 
    4    138     1 Frida Lönnberg             Pargas IF                      D17-                57:07 
    5    119     2 Inkeri Lindeman            Angelniemen Ankkuri 2          D17-                59:35 
    6    107     3 Anna-Kaisa Harju           MS Parma 2                     D17-              1:02:33 
    7    101     2 Saana Vahvelainen          Tampereen Pyrintö              D17-              1:02:41 
    8    110     2 Hilla Lamminpää            OK Orient 1                    D17-              1:04:42 
    9    128     2 Henna Reponen              Paimion Rasti 3                D17-              1:06:05 
   10    120     1 Riina Valonen              Delta 3                        D17-              1:06:36 
   11    137     2 Katariina Kannus           Kangasala SK 2                 D17-              1:12:34 
   12    129     1 Piia Latva-Kiskola         Rasti-Kurikka 2                D17-              1:15:44 
   13    134     3 Anna Westerlund            Koo-Vee 4                      D17-              1:17:29 
   14    125     3 Anne Filppula              OK Botnia 2                    D17-              1:28:48 


D17          BC 0.6 km                    

    1    103     3 Johanna Pietilä            MS Parma 1                     D17-                47:45 
    2    131     1 Ulrika Uotila              Koo-Vee 1                      D17-                50:36 
    3    104     1 Elisa Dresen               Paimion Rasti 1                D17-                50:54 
    4    122     1 Marika Piironen            Kalevan Rasti 2                D17-                54:12 
    5    109     2 Jenny Paulin               Delta 1                        D17-                54:59 
    6    113     1 Anna Laitinen              Rasti-Lukko                    D17-                59:54 
    7    121     3 Henna Höglund              Kalevan Rasti 1                D17-              1:01:08 
    8    136     2 Niina Papinsaari           Kangasala SK 1                 D17-              1:05:07 
    9    118     2 Kati Laakso                Rasti-Kurikka 1                D17-              1:05:17 
   10    112     3 Anu Kangasaho              Delta 2                        D17-              1:16:26 
         127     2 vacant                     OK Orient 3                    D17-                 kesk 


D17          CA 0.6 km                    

    1    121     1 Marika Mikkola             Kalevan Rasti 1                D17-                44:55 
    2    109     3 Julia Novikova             Delta 1                        D17-                46:10 
    3    104     2 Satu Tahvonen              Paimion Rasti 1                D17-                47:05 
    4    136     3 Jaana Pietilä-Annala       Kangasala SK 1                 D17-                51:34 
    5    118     3 Teresa Kollanen            Rasti-Kurikka 1                D17-                51:41 
    6    103     1 Susanna Tervo              MS Parma 1                     D17-                51:47 
    7    112     1 Sonja Liukkonen            Delta 2                        D17-                54:09 
    8    131     2 Marjo Niittynen            Koo-Vee 1                      D17-              1:01:33 
    9    130     1 Elina Kilpeläinen          Vehkalahden Veikot 3           D17-              1:17:54 
   10    113     2 Emilia Teini               Rasti-Lukko                    D17-              1:19:18 
         122     2 N.n.                       Kalevan Rasti 2                D17-                 kesk 


D17          CB 0.6 km                    

    1    132     1 Mia Taini                  Koo-Vee 2                      D17-                47:43 
    2    114     1 Tiia Miettinen             MS Parma 4                     D17-                54:32 
    3    123     1 Suomalainen Riikka         Lappeen Riento                 D17-                55:04 
    4    133     3 Miina Kanko                Koo-Vee 3                      D17-                56:53 
    5    117     2 Sanna Kauppila             Vehkalahden Veikot 2           D17-                58:28 
    6    108     2 Laura Juntunen             MS Parma 3                     D17-                59:30 
    7    126     2 Jeannette Aumo             OK Orient 2                    D17-                59:51 
    8    106     3 Sanna Nurmi                Angelniemen Ankkuri 1          D17-              1:00:32 
    9    135     2 Johanna Pensas             Lapuan Virkiä                  D17-              1:01:58 
   10    124     3 Ann-Sofie Sundelin         OK Botnia 1                    D17-              1:04:57 
   11    105     1 Riikka Timperi             Vehkalahden Veikot 1           D17-              1:08:12 
   12    115     3 Henna Niemi                MS Parma 5                     D17-              1:17:32 


D17          CC 0.6 km                    

    1    107     1 Outi Sareila               MS Parma 2                     D17-                46:17 
    2    116     1 Taru Ikäheimonen           Lynx 2                         D17-                47:40 
    3    102     2 Aino Leskinen              Lynx 1                         D17-                51:43 
    4    110     3 Sanni Lepola               OK Orient 1                    D17-                52:42 
    5    138     2 Ingela Mattsson            Pargas IF                      D17-                54:04 
    6    111     2 Heli Lyytikäinen           Paimion Rasti 2                D17-                56:31 
    7    119     3 Pinja Kurppa               Angelniemen Ankkuri 2          D17-                58:43 
    8    134     1 Natalia Kanko              Koo-Vee 4                      D17-                59:56 
    9    101     3 Liisa Parviainen           Tampereen Pyrintö              D17-              1:07:00 
   10    120     2 Jenny Puputti              Delta 3                        D17-              1:08:11 
   11    137     3 Iiris Saarenpää            Kangasala SK 2                 D17-              1:09:02 
   12    125     1 Anneli Lövsund             OK Botnia 2                    D17-              1:13:19 
   13    129     2 Fiia Harju-Säntti          Rasti-Kurikka 2                D17-              1:17:07 
         128     3 vacant                     Paimion Rasti 3                D17-                 kesk 


Firma Os 1,  AABAAB 0.4 km                

    1    408     1 Timo Lainema               Karhukopio                     FIRMAT              33:38 
    2    402     1 Katja Rodionova            Hämeenlinnan Suunnistajat 1    FIRMAT              37:05 
    3    423     3 Jukka Hyytiäinen           Turun poliisien urheiluseura   FIRMAT              37:43 
    4    420     1 Ossi Huhtanen              Tampereen Pyrintö 1            FIRMAT              39:36 
    5    417     3 Heikki Andersson           Nousiaisten Alku 1             FIRMAT              43:23 
    6    411     3 Jarmo Hemminki             Luiskaotsat 1                  FIRMAT              45:34 
    7    405     3 Ville Ukskoski             IF Brahe                       FIRMAT              46:21 
    8    426     1 Mari Autio                 Yläneen Kiri 2                 FIRMAT              48:52 


Firma Os 1,  AACAAC 0.4 km                

    1    409     1 Henrikki Hakala            Kauhavan Wisa                  FIRMAT              30:32 
    2    424     3 Anna Närhi                 Veikontytöt                    FIRMAT              35:16 
    3    427     1 Essi Varjonen              Lapuan Virkiä                  FIRMAT              38:26 
    4    403     1 Juuso Kattelus             Auran Vannas                   FIRMAT              38:51 
    5    415     1 Ari-Pekka Luoma            Nokia Roamers 1                FIRMAT              42:46 
    6    412     3 Tuomas Hytönen             Luiskaotsat 2                  FIRMAT              52:28 
    7    421     1 Ari Virekunnas             Tampereen Pyrintö 2            FIRMAT              53:34 
    8    418     3 Pertti Lainio              Nousiaisten Alku 2             FIRMAT            1:00:55 


Firma Os 1,  AACABC 0.3 km                

    1    428     1 Marko Suuronen             MS Parma                       FIRMAT              28:41 
    2    407     3 Jussi Silvennoinen         Kalevan Rasti                  FIRMAT              29:45 
    3    401     3 Juha Nappu                 Turun NMKY                     FIRMAT              30:58 
    4    422     1 Kalle Poikonen             Tapiola-Ryhmä                  FIRMAT              33:42 
    5    419     3 Tuula Nieminen             Rasti-Kurikka                  FIRMAT              38:58 
    6    413     3 Mirja Matilainen           Läppämaps                      FIRMAT              40:53 
    7    425     3 Kalle-Ville Salminen       Yläneen Kiri 1                 FIRMAT              45:23 
    8    404     1 Teemu Ternola              Hämeenlinnan Suunnistajat 2    FIRMAT              46:22 
    9    410     1 Hanne Kolehmainen          Lahden Taimi                   FIRMAT              48:47 
   10    416     1 Antti Virtanen             Nokia Roamers 2                FIRMAT              54:16 


Firma Os 1,  ABAAAA 0.4 km                

    1    404     3 Vili Virkki                Hämeenlinnan Suunnistajat 2    FIRMAT              29:55 
    2    425     1 Petteri Salminen           Yläneen Kiri 1                 FIRMAT              31:37 
    3    413     1 Kari Matilainen            Läppämaps                      FIRMAT              31:52 
    4    407     1 Santeri Silvennoinen       Kalevan Rasti                  FIRMAT              32:24 
    5    428     3 Mikko Määttä               MS Parma                       FIRMAT              33:15 
    6    422     3 Tuomas Hakkarainen         Tapiola-Ryhmä                  FIRMAT              37:06 
    7    401     1 Jukka Lehtonen             Turun NMKY                     FIRMAT              38:11 
    8    410     3 Jouko Andelin              Lahden Taimi                   FIRMAT              45:19 
    9    419     1 Niilo Keski-Lusa           Rasti-Kurikka                  FIRMAT              47:36 
   10    416     3 Jouni Loisa                Nokia Roamers 2                FIRMAT              50:08 


Firma Os 1,  ABAABA 0.3 km                

    1    402     3 Vesa Ylis-Junttila         Hämeenlinnan Suunnistajat 1    FIRMAT              31:23 
    2    423     1 Petri Lamppu               Turun poliisien urheiluseura   FIRMAT              32:06 
    3    408     3 Simo Uusikartano           Karhukopio                     FIRMAT              33:02 
    4    405     1 Jesper Wikman              IF Brahe                       FIRMAT              35:31 
    5    426     3 Jussi Salminen             Yläneen Kiri 2                 FIRMAT              43:22 
    6    411     1 Henri Virtanen             Luiskaotsat 1                  FIRMAT              47:32 
    7    417     1 Vesa-Matti Eura            Nousiaisten Alku 1             FIRMAT              47:39 
    8    420     3 Meri Huhtanen              Tampereen Pyrintö 1            FIRMAT              54:34 


Firma Os 1,  ABBABB 0.3 km                

    1    418     1 Reima Rantanen             Nousiaisten Alku 2             FIRMAT              28:45 
    2    403     3 Juho Kattelus              Auran Vannas                   FIRMAT              35:07 
    3    421     3 Petri Alatalo              Tampereen Pyrintö 2            FIRMAT              37:50 
    4    415     3 Juha Vasarainen            Nokia Roamers 1                FIRMAT              41:46 
    5    424     1 Laura Janhunen             Veikontytöt                    FIRMAT              42:22 
    6    412     1 Tatu Kuusisto              Luiskaotsat 2                  FIRMAT              47:34 
    7    427     3 Miisa Mantere              Lapuan Virkiä                  FIRMAT              53:48 
    8    409     3 Arto Valkama               Kauhavan Wisa                  FIRMAT            1:05:51 


Firma Os 2   BABA 0.2 km                  

    1    409     2 Santeri Kössi              Kauhavan Wisa                  FIRMAT              25:42 
    2    427     2 Eeva-Stiina Väätäinen      Lapuan Virkiä                  FIRMAT              29:44 
    3    403     2 Pauli Syrjälä              Auran Vannas                   FIRMAT              33:16 
    4    415     2 Hannu Ventomäki            Nokia Roamers 1                FIRMAT              36:27 
    5    421     2 Mikko Eskola               Tampereen Pyrintö 2            FIRMAT              36:47 
    6    424     2 Minna Närhi                Veikontytöt                    FIRMAT              37:49 
    7    418     2 Heikki Stenberg            Nousiaisten Alku 2             FIRMAT              39:40 
    8    412     2 Jyrki Lahtonen             Luiskaotsat 2                  FIRMAT              49:50 


Firma Os 2   BBBB 0.2 km                  

    1    422     2 Julius Hakkarainen         Tapiola-Ryhmä                  FIRMAT              26:28 
    2    407     2 Tarja Silvennoinen         Kalevan Rasti                  FIRMAT              28:31 
    3    428     2 Ville Suuronen             MS Parma                       FIRMAT              30:20 
    4    401     2 Joni Holmroos              Turun NMKY                     FIRMAT              30:27 
    5    419     2 Sara Tuisku                Rasti-Kurikka                  FIRMAT              33:16 
    6    425     2 Tuomas Salminen            Yläneen Kiri 1                 FIRMAT              36:24 
    7    404     2 Atte Mäkelä                Hämeenlinnan Suunnistajat 2    FIRMAT              38:08 
    8    416     2 Tuija Välimaa              Nokia Roamers 2                FIRMAT              38:48 
    9    413     2 Helena Matilainen          Läppämaps                      FIRMAT              44:04 
   10    410     2 Tarja Andelin              Lahden Taimi                   FIRMAT              46:19 


Firma Os 2   BCBC 0.2 km                  

    1    408     2 Tapio Järvensivu           Karhukopio                     FIRMAT              23:22 
    2    402     2 Henrik Villanen            Hämeenlinnan Suunnistajat 1    FIRMAT              30:43 
    3    417     2 Kimmo Valtonen             Nousiaisten Alku 1             FIRMAT              30:53 
    4    423     2 Pentti Hirvonen            Turun poliisien urheiluseura   FIRMAT              33:09 
    5    405     2 Elisabeth Stenlund         IF Brahe                       FIRMAT              34:58 
    6    420     2 Sara Huhtanen              Tampereen Pyrintö 1            FIRMAT              39:37 
    7    411     2 Tommi Meskanen             Luiskaotsat 1                  FIRMAT              43:16 
    8    426     2 Johanna Salminen           Yläneen Kiri 2                 FIRMAT              48:13 


HD16 Os 1-2  AAA 0.3 km                   

    1    206     1 Antti Rousku               MS Parma 1                     HD16                25:13 
    2    218     1 Topias Ahola               Navi 5                         HD16                25:27 
    3    203     2 Iida Savolainen            Kangasala SK 1                 HD16                27:01 
    4    209     2 Aino Ojanen                Kangasala SK 2                 HD16                28:29 
    5    224     1 Anton Kuukka               Tampereen Pyrintö 2            HD16                28:37 
    6    230     1 Emmi Haavisto              Turun Suunnistajat 3           HD16                28:57 
    7    215     2 Laura Virjula              Navi 2                         HD16                29:36 
    8    212     1 Anniina Sinkkonen          MS Parma 3                     HD16                38:41 
    9    227     2 Johanna Viilo              Tampereen Pyrintö 5            HD16                46:52 
         221     2 Ida-Marie Cederberg        Pargas IF                      HD16                 hyl. 


HD16 Os 1-2  AAB 0.3 km                   

    1    201     1 Jere Sipponen              Paimion Rasti                  HD16                25:06 
    2    204     2 Ilona Lehtinen             Rajamäen Rykmentti             HD16                31:21 
    3    213     1 Emilia Rantanen            MS Parma 4                     HD16                31:35 
    4    231     1 Anniina Kössi              Lapuan Virkiä                  HD16                31:48 
    5    225     1 Salla Vahvelainen          Tampereen Pyrintö 3            HD16                38:04 
    6    216     2 Milka Viita                Navi 3                         HD16                38:26 
    7    210     2 Julia Järvinen             Kangasala SK 3                 HD16                44:28 
    8    228     2 Jutta Jussila              Tampereen Pyrintö 6            HD16                46:39 
    9    222     2 Veera Koski-Säntti         Rasti-Kurikka                  HD16                48:06 
   10    219     1 Anton Sihvonen             Navi 6                         HD16                54:06 
   11    207     1 Saara Nikander             Delta 1                        HD16                59:36 


HD16 Os 1-2  BAA 0.3 km                   

    1    205     2 Emmi Mähönen               Tampereen Pyrintö 1            HD16                25:11 
    2    214     1 Arttu Syrjäläinen          Navi 1                         HD16                25:25 
    3    202     1 Samuli Koskinen            Turun Suunnistajat 1           HD16                28:42 
    4    226     1 Tanja Moser                Tampereen Pyrintö 4            HD16                28:46 
    5    211     2 Jemina Martelius           MS Parma 2                     HD16                34:32 
    6    208     1 Pinja Jylänki              Delta 2                        HD16                40:14 
    7    229     2 Laura Neuvonen             Turun Suunnistajat 2           HD16                40:20 
    8    232     1 Siru Sallinen              Delta 3                        HD16                40:27 
    9    220     1 Silja Viita                Navi 7                         HD16                59:14 
         217     2 Sanni Marttinen            Navi 4                         HD16                 hyl. 


HD16 Os 1-2  BAC 0.3 km                   

    1    207     2 Jarkko Hänninen            Delta 1                        HD16                23:27 
    2    222     1 Eero Markkila              Rasti-Kurikka                  HD16                30:33 
    3    204     1 Maaret Turunen             Rajamäen Rykmentti             HD16                30:41 
    4    210     1 Essi Jalanto               Kangasala SK 3                 HD16                31:39 
    5    216     1 Niko Kauria                Navi 3                         HD16                31:58 
    6    225     2 Meikku Rinta-Jouppi        Tampereen Pyrintö 3            HD16                32:07 
    7    231     2 Jenna Lehto                Lapuan Virkiä                  HD16                43:54 
    8    228     1 Anna-Reetta Reunanen       Tampereen Pyrintö 6            HD16                44:15 
    9    213     2 Emilia Salonen             MS Parma 4                     HD16                44:41 
   10    219     2 Petra Aho                  Navi 6                         HD16                55:16 
         201     2 Noora Salo                 Paimion Rasti                  HD16                 hyl. 


HD16 Os 1-2  CAB 0.3 km                   

    1    208     2 Pekka Mattila              Delta 2                        HD16                24:59 
    2    205     1 Aleksi Niemi               Tampereen Pyrintö 1            HD16                26:30 
    3    214     2 Jenna Pajunen              Navi 1                         HD16                28:49 
    4    211     1 Jasper Martelius           MS Parma 2                     HD16                29:32 
    5    202     2 Salla Koskinen             Turun Suunnistajat 1           HD16                30:52 
    6    229     1 Vera Österman              Turun Suunnistajat 2           HD16                32:20 
    7    217     1 Joel Sihvonen              Navi 4                         HD16                32:46 
    8    226     2 Maria Kontoniemi           Tampereen Pyrintö 4            HD16                35:13 
    9    232     2 Markus Nikander            Delta 3                        HD16                42:55 
   10    220     2 Mikko Laitinen             Navi 7                         HD16                56:22 


HD16 Os 1-2  CAC 0.3 km                   

    1    203     1 Santeri Sainio             Kangasala SK 1                 HD16                24:41 
    2    215     1 Jesse Ihalainen            Navi 2                         HD16                26:57 
    3    209     1 Karo Saarinen              Kangasala SK 2                 HD16                27:23 
    4    230     2 Lilja Österman             Turun Suunnistajat 3           HD16                29:18 
    5    206     2 Essi Hakala                MS Parma 1                     HD16                31:08 
    6    221     1 Emma Lindroos              Pargas IF                      HD16                32:41 
    7    218     2 Hanna Pitkänen             Navi 5                         HD16                36:37 
    8    224     2 Sanni Kymäläinen           Tampereen Pyrintö 2            HD16                37:43 
    9    212     2 Alli Aarnio                MS Parma 3                     HD16                42:43 
   10    227     1 Sanni Alatalo              Tampereen Pyrintö 5            HD16                44:13 


HD16 Os 3    ABC 0.3 km                   

    1    205     3 Jussi-Elmeri Halme         Tampereen Pyrintö 1            HD16                24:53 
    2    202     3 Arto Talvinen              Turun Suunnistajat 1           HD16                26:01 
    3    214     3 Matias Ahola               Navi 1                         HD16                27:55 
    4    226     3 Laura Laakkonen            Tampereen Pyrintö 4            HD16                33:41 
    5    232     3 Teo Takala                 Delta 3                        HD16                34:53 
    6    208     3 Vilho Loukkalahti          Delta 2                        HD16                37:27 
    7    229     3 Pauli Viberg               Turun Suunnistajat 2           HD16                39:20 
    8    211     3 Antti Aaltonen             MS Parma 2                     HD16                42:09 
    9    217     3 Juuli Ollikainen           Navi 4                         HD16                46:47 
         220     3 vacant                     Navi 7                         HD16                 kesk 


HD16 Os 3    BBB 0.3 km                   

    1    203     3 Kristian Kannus            Kangasala SK 1                 HD16                23:24 
    2    206     3 Tuomo Stenberg             MS Parma 1                     HD16                23:48 
    3    230     3 Olli Huhtinen              Turun Suunnistajat 3           HD16                27:58 
    4    209     3 Timo Moisander             Kangasala SK 2                 HD16                28:00 
    5    218     3 Joonas Ahola               Navi 5                         HD16                30:49 
    6    221     3 Sofia Penger               Pargas IF                      HD16                32:10 
    7    215     3 Antti-Ville Salomaa        Navi 2                         HD16                36:19 
    8    227     3 Eliisa Alatalo             Tampereen Pyrintö 5            HD16                40:08 
    9    212     3 Ida Kujansuu               MS Parma 3                     HD16                44:00 
         224     3 Heikki Virekunnas          Tampereen Pyrintö 2            HD16                 hyl. 


HD16 Os 3    CBA 0.3 km                   

    1    207     3 Otto Loukkalahti           Delta 1                        HD16                22:38 
    2    204     3 Marika Suominen            Rajamäen Rykmentti             HD16                27:05 
    3    222     3 Suvi Heittola              Rasti-Kurikka                  HD16                32:29 
    4    213     3 Annika Sinkkonen           MS Parma 4                     HD16                33:47 
    5    210     3 Alma Toivonen              Kangasala SK 3                 HD16                34:00 
    6    201     3 Erno Korsimo               Paimion Rasti                  HD16                34:19 
    7    231     3 Hanna Lehto                Lapuan Virkiä                  HD16                35:25 
    8    225     3 Sami Välimaa               Tampereen Pyrintö 3            HD16                35:40 
    9    219     3 Topi Syrjäläinen           Navi 6                         HD16                44:46 
   10    216     3 Santtu Virjula             Navi 3                         HD16                58:48 
         228     3 Hilla Vahvelainen          Tampereen Pyrintö 6            HD16                 kesk 


H165         A 0.3 km                     

    1    312     3 Jouko Malinen              Helsingin Suunnistajat         H165                26:32 
    2    304     1 Tuomo Peltola              MS Parma                       H165                28:07 
    3    302     3 Jyrki Nieminen             Lounais-Hämeen Rasti           H165                28:10 
    4    313     1 Pekka Kerkola              Tampereen Pyrintö              H165                29:30 
    5    309     2 Ilkka Saarimäki            Angelniemen Ankkuri 2          H165                29:51 
    6    301     1 Olli Knaapi                Turun Metsänkävijät 1          H165                29:53 
    7    308     3 Tapio Halme                Angelniemen Ankkuri 1          H165                33:07 
    8    307     1 Markku Ijas                Raisu Lumous                   H165                34:10 
    9    303     2 Timo Varila                Turun Metsänkävijät 2          H165                34:25 
   10    310     1 Lasse Vuorinen             Angelniemen Ankkuri 3          H165                35:11 
   11    311     2 Jouni Moisander            Delta                          H165                35:59 
   12    314     3 Reijo Orrensalo            Turun Visat                    H165                36:07 
   13    305     2 Hely Salmenoja             Hirvensalon Heitto 1           H165                36:25 
   14    306     3 Pekka Vanne                Hirvensalon Heitto 2           H165                43:31 


H165         B 0.3 km                     

    1    312     2 Jouni Savelainen           Helsingin Suunnistajat         H165                26:22 
    2    301     2 Markku Ritanotko           Turun Metsänkävijät 1          H165                27:47 
    3    304     3 Osmo Viili                 MS Parma                       H165                28:40 
    4    303     3 Jaakko Raula               Turun Metsänkävijät 2          H165                29:26 
    5    313     2 Jouko Nurminen             Tampereen Pyrintö              H165                29:51 
    6    305     1 Pertti Salmenoja           Hirvensalon Heitto 1           H165                29:54 
    7    311     1 Ensio Lakanen              Delta                          H165                30:10 
    8    309     3 Markku Vesalainen          Angelniemen Ankkuri 2          H165                31:15 
    9    308     1 Risto Kallio               Angelniemen Ankkuri 1          H165                33:26 
   10    314     1 Matti Koivu                Turun Visat                    H165                33:28 
   11    302     1 Juhani Virtanen            Lounais-Hämeen Rasti           H165                35:02 
   12    307     2 Ville Laukka               Raisu Lumous                   H165                36:54 
   13    306     2 Heikki Luukka              Hirvensalon Heitto 2           H165                39:41 
   14    310     3 Jukka Aaltonen             Angelniemen Ankkuri 3          H165                45:30 


H165         C 0.3 km                     

    1    301     3 Hannu Arki                 Turun Metsänkävijät 1          H165                25:31 
    2    312     1 Jouko Karamo               Helsingin Suunnistajat         H165                26:26 
    3    311     3 Jukka Hänninen             Delta                          H165                27:33 
    4    313     3 Keijo Viilo                Tampereen Pyrintö              H165                27:50 
    5    305     3 Pentti Tammisaari          Hirvensalon Heitto 1           H165                30:09 
    6    309     1 Harri Niinistö             Angelniemen Ankkuri 2          H165                30:44 
    7    303     1 Pekka Inki                 Turun Metsänkävijät 2          H165                31:36 
    8    302     2 Timo Rapakko               Lounais-Hämeen Rasti           H165                31:39 
    9    306     1 Juhani Leino               Hirvensalon Heitto 2           H165                31:47 
   10    304     2 Jaakko Hörkkö              MS Parma                       H165                31:56 
   11    310     2 Jukka Salo                 Angelniemen Ankkuri 3          H165                32:24 
   12    314     2 Heimo Välimäki             Turun Visat                    H165                34:10 
   13    308     2 Jaakko Mäkinen             Angelniemen Ankkuri 1          H165                34:20 
   14    307     3 Kari Launis                Raisu Lumous                   H165                51:22 


H17 Os 1-3   AAA 0.7 km                   

    1      5     1 Valentin Novikov           Delta 1                        H17-                42:21 
    2      1     1 Jarno Käyhkö               Vehkalahden Veikot 1           H17-                42:57 
    3     73     1 Martti Siikaluoma          Kangasala SK 2                 H17-                42:58 
    4     25     1 Pekka Lapila               MS Parma 3                     H17-                49:38 
    5     13     3 Juha-Ville Ketolainen      Vehkalahden Veikot 2           H17-                52:04 
    6     41     2 Ville Luoma                Delta 5                        H17-                52:27 
    7      9     3 Olli Mattila               MS Parma 1                     H17-                53:06 
    7     17     2 Jukka Erkkilä              Rajamäen Rykmentti 2           H17-                53:06 
    9     29     1 Mathias Hall               IF Femman                      H17-                53:52 
   10     45     2 Erkki Aadli                Ikaalisten Nouseva-Voima 2     H17-                55:12 
   11     49     1 Timo Huusari               Lahden Suunnistajat-37 2       H17-                56:51 
   12     21     2 Eero Koski                 Ylistaron Kilpa-Veljet         H17-                58:03 
   13     69     2 Toni Hartvik               IF Sibbo-Vargarna 2            H17-                59:55 
   14     65     2 Juha Suntila               Turun Metsänkävijät 3          H17-              1:01:55 
   15     53     1 Jussi Leskinen             MS Parma 5                     H17-              1:07:13 
   16     33     3 Janne Järnstedt            Lahden Suunnistajat-37 1       H17-              1:14:54 
   17     37     3 Olli Suonpää               MS Parma 4                     H17-              1:26:40 
   18     57     3 Henri Kalve                Paimion Rasti 3                H17-              1:29:15 
          61     3 Esa Kuoppala               Rasti-Kurikka 3                H17-                 hyl. 


H17 Os 1-3   AAC 0.7 km                   

    1     44     1 Mikko Patana               Ikaalisten Nouseva-Voima 1     H17-                42:51 
    2     20     1 Roman Ryapolov             Lynx 2                         H17-                42:55 
    3     60     1 Sergey Detkov              Rasti-Kurikka 2                H17-                42:56 
    4     68     1 Teemu Vartiamäki           IF Sibbo-Vargarna 1            H17-                47:55 
    5     12     1 Juha Tommila               Hiisirasti                     H17-                50:22 
    6      4     2 Tero Heikkilä              Paimion Rasti 1                H17-                52:36 
    7     72     3 Petteri Laitinen           Kangasala SK 1                 H17-                53:20 
    8     36     1 Jukka Taini                Sippurasti                     H17-                54:56 
    9     32     3 Olle Kärner                Delta 3                        H17-                55:07 
   10     48     3 Timo Mähönen               Kalevan Rasti 3                H17-                55:12 
   11      8     3 Mikael Salo                OK Orient 1                    H17-                55:13 
   12     40     2 Jari Laitamäki             Delta 4                        H17-                55:40 
   13     24     3 Petri Rintala              Turun Metsänkävijät 2          H17-                58:53 
   14     52     2 Rainer Kujala              Lynx 3                         H17-                59:15 
   15     16     2 Attila Molnar              Helsingin Suunnistajat 1       H17-              1:00:52 
   16     64     2 Vesa Klemettinen           Suunta Jyväskylä 2             H17-              1:06:46 
   17     28     2 Alexander Raykov           Joutsenon Kullervo             H17-              1:15:18 
   18     56     3 Max Mikander               OK Orient 2                    H17-              1:15:41 
          76     2 Santeri Valkamo            Koo-Vee 3                      H17-                 kesk 


H17 Os 1-3   AAD 0.7 km                   

    1     47     1 Tommi Tölkkö               Kalevan Rasti 2                H17-                42:50 
    2     39     1 Petri Paukkunen            Angelniemen Ankkuri 3          H17-                49:09 
    3     23     1 Janne Nurminen             Angelniemen Ankkuri 2          H17-                49:12 
    4     11     2 Petri Noponen              Delta 2                        H17-                50:49 
    5      3     3 Harri Poutiainen           Turun Metsänkävijät 1          H17-                52:30 
    6     15     1 Niko-Petteri Salo          Paimion Rasti 2                H17-                52:37 
    7     71     1 Aki Ylitalo                Hauhon Sisu                    H17-                54:03 
    8     59     2 Pyry Niemi                 Rajamäen Rykmentti 3           H17-                55:08 
    9     63     1 Lauri Pohjola              Suunta Jyväskylä 1             H17-                56:36 
   10     19     3 Tero Mamia                 Hämeenlinnan Suunnistajat      H17-              1:02:32 
   11     75     3 Jani Leppäniemi            Vetelin Urheilijat             H17-              1:15:02 
   12     43     3 Tom Stenlund               IF Brahe 2                     H17-              1:16:52 
   13     35     2 Peter Tallberg             Akilles OK 1                   H17-              1:23:02 
   14      7     2 Henri Kontoniemi           Tampereen Pyrintö              H17-              1:25:36 
   15     31     2 Jaani Lantela              Vehkalahden Veikot 3           H17-              1:26:58 
          51     3 Nurmiainen Aaro            Lappeen Riento 3               H17-                 hyl. 
          27     3 Toni Närvä                 Lapuan Virkiä 2                H17-                 kesk 
          55     2 Janne Syrjäläinen          Navi 2                         H17-                 kesk 


H17 Os 1-3   BAB 0.7 km                   

    1      9     1 Jani Myllärinen            MS Parma 1                     H17-                44:42 
    2     17     1 Matti Liukkonen            Rajamäen Rykmentti 2           H17-                49:14 
    3     65     1 Toni Louhisola             Turun Metsänkävijät 3          H17-                49:53 
    4     41     1 Tuomo Laine                Delta 5                        H17-                49:54 
    5      5     3 Janne Heikka               Delta 1                        H17-                49:56 
    6      1     2 Petteri Muukkonen          Vehkalahden Veikot 1           H17-                50:15 
    7     33     1 Jani Hämäläinen            Lahden Suunnistajat-37 1       H17-                51:17 
    8     37     2 Samuli Salmenoja           MS Parma 4                     H17-                52:01 
    9     25     2 Jussi Aumo                 MS Parma 3                     H17-                52:26 
   10     73     2 Kari Jussila               Kangasala SK 2                 H17-                54:32 
   11     13     2 Janne Weckman              Vehkalahden Veikot 2           H17-                55:01 
   12     69     3 Antti Granqvist            IF Sibbo-Vargarna 2            H17-                59:49 
   13     45     3 Iivo Kotamäki              Ikaalisten Nouseva-Voima 2     H17-              1:02:17 
   14     29     3 Ove Haldin                 IF Femman                      H17-              1:03:40 
   15     57     1 Sergei Rjabyshkin          Paimion Rasti 3                H17-              1:05:23 
   16     49     2 Samu Sievälä               Lahden Suunnistajat-37 2       H17-              1:06:35 
   17     21     3 Arto Fränti                Ylistaron Kilpa-Veljet         H17-              1:37:01 
   18     53     3 Tero Lehto                 MS Parma 5                     H17-              1:57:05 
          61     2 Esa Kurki                  Rasti-Kurikka 3                H17-                 kesk 


H17 Os 1-3   BAC 0.7 km                   

    1     18     2 Niklas Saramäki            Lynx 1                         H17-                47:49 
    2     46     2 Simo Martomaa              Kalevan Rasti 1                H17-                48:54 
    3     22     2 Mikko Heinonen             MS Parma 2                     H17-                49:19 
    4     30     1 Fredric Portin             IF Brahe 1                     H17-                49:52 
    5      2     1 Sacha Tcherbakov           Angelniemen Ankkuri 1          H17-                49:56 
    6     74     1 Kenny Kivikas              Kangasala SK 3                 H17-                50:26 
    7     54     1 Niko Ihalainen             Navi 1                         H17-                52:30 
    8     50     1 Saarilaakso Miko           Lappeen Riento 2               H17-                53:42 
    9     26     1 Samuel Vainiomäki          Pellon Ponsi 1                 H17-                53:43 
   10      6     1 Juuso Tuomaala             Lapuan Virkiä 1                H17-                54:58 
   11     62     3 Lassi Virtanen             Rasti-Lukko                    H17-                56:07 
   12     10     3 Matti Vainionpää           Rasti-Kurikka 1                H17-                58:07 
   13     58     3 Seppo Mäkinen              Pellon Ponsi 2                 H17-                58:35 
   14     14     3 Marko Väisänen             Rajamäen Rykmentti 1           H17-                59:31 
   15     34     3 Tolonen Pekka              Lappeen Riento 1               H17-              1:01:08 
   16     66     2 Juho Westerlund            Koo-Vee 1                      H17-              1:07:17 
   17     42     2 Tiina Kivimäki             Helsingin Suunnistajat 2       H17-              1:17:27 
          38     3 Anders Wiksten             Akilles OK 2                   H17-                 kesk 


H17 Os 1-3   BAD 0.7 km                   

    1     16     1 Einari Heinaro             Helsingin Suunnistajat 1       H17-                49:18 
    2     24     1 Jari Ikäheimonen           Turun Metsänkävijät 2          H17-                49:29 
    3     40     1 Erkka Mehtälä              Delta 4                        H17-                49:40 
    4     48     1 Akseli Ahtiainen           Kalevan Rasti 3                H17-                52:27 
    5      4     3 Teemu Väre                 Paimion Rasti 1                H17-                52:42 
    6     20     3 Ville Koponen              Lynx 2                         H17-                53:57 
    7     32     2 Marko Loukkalahti          Delta 3                        H17-                54:40 
    8     44     3 Juho-Veikko Hytönen        Ikaalisten Nouseva-Voima 1     H17-                54:48 
    9     60     2 Jarno Kallio-Könnö         Rasti-Kurikka 2                H17-                55:58 
   10     52     3 Petteri Lauronen           Lynx 3                         H17-                59:51 
   11      8     2 Mikael Fabritius           OK Orient 1                    H17-              1:00:37 
   12     56     2 Otto Simosas               OK Orient 2                    H17-              1:02:46 
   13     36     2 Jani Söyring               Sippurasti                     H17-              1:05:05 
   14     12     2 Simo Marila                Hiisirasti                     H17-              1:13:48 
   15     28     3 Aki Myllärinen             Joutsenon Kullervo             H17-              1:17:07 
   16     72     1 Stéphane Renevey           Kangasala SK 1                 H17-              1:19:02 
   17     64     1 Jarmo Oikarinen            Suunta Jyväskylä 2             H17-              1:27:01 
          68     3 Tomi Vartiamäki            IF Sibbo-Vargarna 1            H17-                 kesk 


H17 Os 1-3   CAB 0.7 km                   

    1      3     1 Sami Hämälistö             Turun Metsänkävijät 1          H17-                46:00 
    2     47     2 Antti Nurmonen             Kalevan Rasti 2                H17-                48:35 
    3     11     3 Tuomas Tala                Delta 2                        H17-                52:05 
    4     15     3 Matti Tahvonen             Paimion Rasti 2                H17-                52:29 
    5     51     1 Saikko Ville               Lappeen Riento 3               H17-                52:45 
    6     27     1 Toni Saari                 Lapuan Virkiä 2                H17-                54:05 
    7     75     1 Markus Kainu               Vetelin Urheilijat             H17-                54:35 
    8     71     2 Ari Hiiri                  Hauhon Sisu                    H17-                55:02 
    9     39     3 Juri Emaldinov             Angelniemen Ankkuri 3          H17-                55:17 
   10     19     2 Asko Lautamäki             Hämeenlinnan Suunnistajat      H17-                55:21 
   11     23     2 Juha-Pekka Andelmaa        Angelniemen Ankkuri 2          H17-                55:28 
   12     31     1 Jarkko Alanissi            Vehkalahden Veikot 3           H17-              1:04:55 
   13     43     2 Leif Ena                   IF Brahe 2                     H17-              1:08:21 
   14     59     3 Eetu Summanen              Rajamäen Rykmentti 3           H17-              1:08:48 
   15      7     1 Lauri Kahila               Tampereen Pyrintö              H17-              1:13:03 
   16     67     2 Pyry Huhtanen              Koo-Vee 2                      H17-              1:23:00 
   17     63     3 Markku Oikarinen           Suunta Jyväskylä 1             H17-              1:23:08 
   18     35     3 Christopher Mikander       Akilles OK 1                   H17-              1:29:26 
   19     55     1 Teemu Pajunen              Navi 2                         H17-              1:45:19 


H17 Os 1-3   CAC 0.7 km                   

    1     13     1 Jarkko Liuha               Vehkalahden Veikot 2           H17-                46:54 
    2     45     1 Henri Taanila              Ikaalisten Nouseva-Voima 2     H17-                47:25 
    3      5     2 Kari Laine                 Delta 1                        H17-                51:15 
    4      1     3 Matti Töyrylä              Vehkalahden Veikot 1           H17-                51:32 
    5     17     3 Aapo Summanen              Rajamäen Rykmentti 2           H17-                51:46 
    6      9     2 Markus Puusepp             MS Parma 1                     H17-                52:24 
    7     21     1 Matti Mäki-Torkko          Ylistaron Kilpa-Veljet         H17-                53:51 
    8     37     1 Eero Pietilä               MS Parma 4                     H17-                54:06 
    9     61     1 Sami Valkama               Rasti-Kurikka 3                H17-                54:07 
   10     69     1 Matti Janlöv               IF Sibbo-Vargarna 2            H17-                55:04 
   11     41     3 Jaakko Laine               Delta 5                        H17-                55:20 
   12     25     3 Asgeir Mjösund             MS Parma 3                     H17-                55:40 
   13     29     2 Anders Bäckström           IF Femman                      H17-                55:54 
   14     53     2 Aleksi Salonen             MS Parma 5                     H17-              1:00:03 
   15     33     2 Pekka Huusari              Lahden Suunnistajat-37 1       H17-              1:00:34 
   16     73     3 Tuomas Fjällström          Kangasala SK 2                 H17-              1:01:07 
   17     57     2 Janne Virtanen             Paimion Rasti 3                H17-              1:02:20 
   18     65     3 Jussi Mäkilä               Turun Metsänkävijät 3          H17-              1:06:14 
   19     49     3 Juha Hirvonen              Lahden Suunnistajat-37 2       H17-              1:09:11 


H17 Os 1-3   CAD 0.7 km                   

    1     10     1 Evgeny Fadeev              Rasti-Kurikka 1                H17-                47:15 
    2     18     1 Juuso Metsälä              Lynx 1                         H17-                49:05 
    3     34     1 Mertanen Simo              Lappeen Riento 1               H17-                49:14 
    4     46     3 Aaro Asikainen             Kalevan Rasti 1                H17-                51:04 
    5     58     1 Antti Ekonoja              Pellon Ponsi 2                 H17-                51:10 
    6     66     1 Johannes Turunen           Koo-Vee 1                      H17-                51:12 
    7     22     3 Aleksi Mattila             MS Parma 2                     H17-                52:21 
    8     14     2 Kimmo Vilska               Rajamäen Rykmentti 1           H17-                52:39 
    9     42     1 Jaakko Aho-Mantila         Helsingin Suunnistajat 2       H17-                52:46 
   10     50     2 Taussi Jussi               Lappeen Riento 2               H17-                55:05 
   11     26     2 Teemu Sipilä               Pellon Ponsi 1                 H17-                56:47 
   12     62     2 Saku Ylijoki               Rasti-Lukko                    H17-                57:24 
   13      2     2 Maxim Davidov              Angelniemen Ankkuri 1          H17-                58:56 
   14     74     2 Mikko Hölli                Kangasala SK 3                 H17-                59:32 
   15     54     3 Mika Ahola                 Navi 1                         H17-              1:09:05 
   16     38     2 Anders Lindahl             Akilles OK 2                   H17-              1:35:54 
          30     3 Staffan Järn               IF Brahe 1                     H17-                 kesk 


H17 Os 1-3   DAA 0.7 km                   

    1     22     1 Juha Peltola               MS Parma 2                     H17-                49:34 
    2     46     1 Jan Prochazka              Kalevan Rasti 1                H17-                49:42 
    3     62     1 Kimmo Mieskoski            Rasti-Lukko                    H17-                53:39 
    4     14     1 Tapio Perä                 Rajamäen Rykmentti 1           H17-                53:59 
    5     18     3 Aapo Leskinen              Lynx 1                         H17-                55:11 
    6     30     2 Vesa Aaltonen              IF Brahe 1                     H17-                55:25 
    7      2     3 Tuomo Mäkelä               Angelniemen Ankkuri 1          H17-                58:03 
    8     34     2 Maajärvi Matti             Lappeen Riento 1               H17-              1:00:38 
    9     74     3 Tauno Tiirats              Kangasala SK 3                 H17-              1:01:33 
   10     10     2 Sami Löfbacka              Rasti-Kurikka 1                H17-              1:02:45 
   11     26     3 Jari Sipilä                Pellon Ponsi 1                 H17-              1:03:25 
   12     58     2 Kai Paavola                Pellon Ponsi 2                 H17-              1:04:23 
   13     50     3 Taussi Ville               Lappeen Riento 2               H17-              1:05:23 
   14     70     1 Marcus Von Schoultz        IF Sibbo-Vargarna 3            H17-              1:06:57 
   15     66     3 Miika Arvola               Koo-Vee 1                      H17-              1:13:01 
   16     54     2 Ville Nykänen              Navi 1                         H17-              1:18:33 
   17     42     3 Taneli Aho-Mantila         Helsingin Suunnistajat 2       H17-              1:22:26 
   18     38     1 Jari Vesterbacka           Akilles OK 2                   H17-              1:44:44 
           6     2 Harri Pajula               Lapuan Virkiä 1                H17-                 hyl. 


H17 Os 1-3   DAB 0.7 km                   

    1      4     1 Mats Dahlen                Paimion Rasti 1                H17-                46:01 
    2     32     1 Kalle Liukkonen            Delta 3                        H17-                50:02 
    3     52     1 Juuso Kujanpää             Lynx 3                         H17-                52:32 
    4      8     1 Esa Huttunen               OK Orient 1                    H17-                52:53 
    5     56     1 Mårten Bäckman             OK Orient 2                    H17-                54:11 
    6     20     2 Janne Mänkärlä             Lynx 2                         H17-                54:35 
    7     44     2 Petri Ikävalko             Ikaalisten Nouseva-Voima 1     H17-                54:42 
    8     28     1 Ivan Egorov                Joutsenon Kullervo             H17-                56:00 
    9     24     2 Manu Mutka                 Turun Metsänkävijät 2          H17-                56:54 
   10     68     2 Victor Mansner             IF Sibbo-Vargarna 1            H17-              1:01:02 
   11     48     2 Hannu-Pekka Pukema         Kalevan Rasti 3                H17-              1:01:09 
   12     40     3 Harri Räty                 Delta 4                        H17-              1:03:03 
   13     16     3 Mikko Lassila              Helsingin Suunnistajat 1       H17-              1:04:36 
   14     72     2 Panu Teittinen             Kangasala SK 1                 H17-              1:04:41 
   15     36     3 Tomi Kurhinen              Sippurasti                     H17-              1:05:35 
   16     12     3 Vili Virtanen              Hiisirasti                     H17-              1:07:42 
   17     64     3 Joona Viholainen           Suunta Jyväskylä 2             H17-              1:09:09 
   18     76     1 Mikko Polvi                Koo-Vee 3                      H17-              1:13:07 
   19     60     3 Lauri Nuuttila             Rasti-Kurikka 2                H17-              1:19:30 


H17 Os 1-3   DAC 0.7 km                   

    1     11     1 Heikki Toivio              Delta 2                        H17-                46:38 
    2     59     1 Jarno Parkkinen            Rajamäen Rykmentti 3           H17-                49:33 
    3      3     2 Kalvis Mihailovs           Turun Metsänkävijät 1          H17-                51:04 
    4     39     2 Timo Parttimaa             Angelniemen Ankkuri 3          H17-                52:58 
    5     47     3 Jere Pajunen               Kalevan Rasti 2                H17-                53:16 
    6     19     1 Olli Ranta                 Hämeenlinnan Suunnistajat      H17-                53:44 
    7     35     1 Filip Johansson            Akilles OK 1                   H17-                54:56 
    8     43     1 Niklas Lindell             IF Brahe 2                     H17-                55:00 
    9     51     2 Hirvikallio Joni           Lappeen Riento 3               H17-                59:04 
   10     23     3 Mikko Siren                Angelniemen Ankkuri 2          H17-              1:00:33 
   11     15     2 Oskari Heiskanen           Paimion Rasti 2                H17-              1:01:16 
   12     27     2 Jukka Pajula               Lapuan Virkiä 2                H17-              1:01:27 
   13     71     3 Pasi Lehtonen              Hauhon Sisu                    H17-              1:05:07 
   14     67     1 Ville Paldan               Koo-Vee 2                      H17-              1:06:58 
   15     31     3 Mikko Töyrylä              Vehkalahden Veikot 3           H17-              1:12:07 
   16     75     2 Juha Lassila               Vetelin Urheilijat             H17-              1:17:01 
   17     63     2 Jani Kurhinen              Suunta Jyväskylä 1             H17-              1:23:08 
   18      7     3 Eero Kahila                Tampereen Pyrintö              H17-              1:46:08 


H17 Os 4     ABB 0.9 km                   

    1     46     4 Hannu Airila               Kalevan Rasti 1                H17-                58:56 
    2      2     4 Jussi Suna                 Angelniemen Ankkuri 1          H17-                59:42 
    3     22     4 Lasse Suonpää              MS Parma 2                     H17-              1:02:18 
    4     14     4 Vili Niemi                 Rajamäen Rykmentti 1           H17-              1:04:12 
    5     18     4 Antti Parjanne             Lynx 1                         H17-              1:04:35 
    6     62     4 Janne Kallioniemi          Rasti-Lukko                    H17-              1:10:39 
    7     66     4 Jarmo Mauriala             Koo-Vee 1                      H17-              1:12:25 
    8     26     4 Janne Häkkinen             Pellon Ponsi 1                 H17-              1:15:02 
    9     10     4 Sergey Gorokhov            Rasti-Kurikka 1                H17-              1:20:37 
   10     50     4 Turkka Tuukka              Lappeen Riento 2               H17-              1:21:05 
   11     54     4 Jouni Nykänen              Navi 1                         H17-              1:21:36 
   12     34     4 Tiitinen Kalle             Lappeen Riento 1               H17-              1:24:14 
   13     38     4 Emil Johansson             Akilles OK 2                   H17-              1:27:56 
   14     58     4 Ville Hämäläinen           Pellon Ponsi 2                 H17-              1:35:04 
          74     4 Tomas Sedlacek             Kangasala SK 3                 H17-                 hyl. 


H17 Os 4     BBA 0.9 km                   

    1     47     4 Miika Hernelahti           Kalevan Rasti 2                H17-              1:00:47 
    2     11     4 Leonid Novikov             Delta 2                        H17-              1:01:21 
    3     23     4 Lasse Kautto               Angelniemen Ankkuri 2          H17-              1:03:41 
    4      3     4 Vyacheslav Mukhidinov      Turun Metsänkävijät 1          H17-              1:04:42 
    5     15     4 Antti Veijalainen          Paimion Rasti 2                H17-              1:08:36 
    6     59     4 Juha Tolonen               Rajamäen Rykmentti 3           H17-              1:15:14 
    7     63     4 Mikko Lepo                 Suunta Jyväskylä 1             H17-              1:17:33 
    8     35     4 Jan Liuko                  Akilles OK 1                   H17-              1:19:20 
    9     71     4 Mikko Lepistö              Hauhon Sisu                    H17-              1:23:07 
   10     19     4 Timo Savonen               Hämeenlinnan Suunnistajat      H17-              1:26:20 
   11     43     4 Jon Sjöholm                IF Brahe 2                     H17-              1:34:47 
   12     51     4 Väisänen Tero              Lappeen Riento 3               H17-              1:35:07 
   13     39     4 Janne Kivelä               Angelniemen Ankkuri 3          H17-              1:37:02 
           7     4 Mikko Haikonen             Tampereen Pyrintö              H17-                 hyl. 
          27     4 Teemu Rantala              Lapuan Virkiä 2                H17-                 kesk 
          31     4 Lauri Vuorinen             Vehkalahden Veikot 3           H17-                 kesk 


H17 Os 4     CBA 0.9 km                   

    1     68     4 Jörgen Wickholm            IF Sibbo-Vargarna 1            H17-                58:52 
    2     44     4 Vesa Taanila               Ikaalisten Nouseva-Voima 1     H17-              1:01:16 
    3     52     4 Ville Sundberg             Lynx 3                         H17-              1:01:50 
    4     20     4 Aleksi Leskinen            Lynx 2                         H17-              1:02:06 
    5      4     4 Markus Lindeqvist          Paimion Rasti 1                H17-              1:02:15 
    6     72     4 Samu Lehtola               Kangasala SK 1                 H17-              1:03:57 
    7      8     4 Johan Bäckman              OK Orient 1                    H17-              1:04:39 
    8     32     4 Sebastian Snickars         Delta 3                        H17-              1:07:14 
    9     24     4 Pentti Iso-Markku          Turun Metsänkävijät 2          H17-              1:15:22 
   10     36     4 Mika Jokiranta             Sippurasti                     H17-              1:18:32 
   11     60     4 Juha Fränti                Rasti-Kurikka 2                H17-              1:26:01 
   12     28     4 Jarkko Kaplas              Joutsenon Kullervo             H17-              1:26:34 
   13     56     4 Kleo Ketonen               OK Orient 2                    H17-              1:29:57 
   14     12     4 Rami Rintala               Hiisirasti                     H17-              1:30:48 
   15     16     4 Alexey Zotov               Helsingin Suunnistajat 1       H17-              1:33:39 
          40     4 Jarkko Saarinen            Delta 4                        H17-                 kesk 
   et     48     4 Petteri Väänänen           Kalevan Rasti 3                H17-                 kesk 
          64     4 Marko Tölli                Suunta Jyväskylä 2             H17-                 kesk 


H17 Os 4     DBD 0.9 km                   

    1      5     4 Oskari Liukkonen           Delta 1                        H17-                56:33 
    2      1     4 Tuomas Mattila             Vehkalahden Veikot 1           H17-              1:00:19 
    3     53     4 Angsti Itävuo              MS Parma 5                     H17-              1:04:30 
    4      9     4 Matti Koivisto             MS Parma 1                     H17-              1:07:20 
    5     73     4 Kristo Heinmann            Kangasala SK 2                 H17-              1:08:36 
    6     25     4 Peeter Pihl                MS Parma 3                     H17-              1:09:02 
    7     57     4 Janne Nieminen             Paimion Rasti 3                H17-              1:12:00 
    8     37     4 Pasi Tölkkö                MS Parma 4                     H17-              1:12:12 
    9     17     4 Antti Paasikoski           Rajamäen Rykmentti 2           H17-              1:13:26 
   10     13     4 Rauno Ratilainen           Vehkalahden Veikot 2           H17-              1:13:48 
   11     29     4 Jens Jern                  IF Femman                      H17-              1:15:22 
   12     69     4 Markus Ståhl               IF Sibbo-Vargarna 2            H17-              1:17:15 
   13     65     4 Pekka Iso-Markku           Turun Metsänkävijät 3          H17-              1:29:41 
   14     41     4 Vesa Ahlqvist              Delta 5                        H17-              1:30:27 
   15     33     4 Kimmo Hirvonen             Lahden Suunnistajat-37 1       H17-              1:33:33 
   16     21     4 Henri Rinta-Piirto         Ylistaron Kilpa-Veljet         H17-              1:33:35 
   17     49     4 Ville Kauppi               Lahden Suunnistajat-37 2       H17-              1:33:36